Aktualności
Witaj majowa jutrzenko!
Autor: Joanna Glik   
03.05.2016.

29 kwietnia br. klasa Va pod opieką pani Ludmiły Kociemby wprowadziła naszych uczniów w tematykę świąt majowych.
Uczniowie przygotowali z tej okazji uroczystą akademię. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego.
Krótki zarys historyczny recytatorzy urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej wygłaszanych w tle podkładu muzycznego, co dało niezwykłą atmosferę i duże wrażenie na odbiorcach. Nie mogło zabraknąć licznych pieśni patriotycznych zaśpiewanych i zagranych przez zespół wokalno-muzyczny pod batutą pana Krzysztofa Szkopa. Nie można też pominąć wymownej dekoracji, na tle której przygotowujący apel występowali. Na koniec uroczystości uczniowie mogli zobaczyć uroczystego poloneza wykonanego przez uczniów klasy IVb pod opieką pani Ani Szproch. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj całość
 
Konkursy w naszej szkole
Autor: Joanna Glik   
03.05.2016.

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu przyrodniczo-ekologicznego dla klas II oraz klas III, jak i szkolny etap konkursu "OMNIBUS" dla klas III.
W eliminacjach udział wzięło bardzo wielu uczniów, którzy wykazali się znakomitą wiedzą!

W konkursie przyrodniczo-ekologicznym dla klas II wyróżnieni zostali:

miejsce I: Tomasz Kułak (klasa IIc)
miejsce II: Zofia Drzyzga (klasa IIa) i Ola Trybała (klasa IId)
miejsce III: Michał Majkowski (klasa IIa), Dominika Michalik (klasa IIc)
oraz Zofia Bednarek (klasa IIc).

W konkursie przyrodniczo-ekologicznym dla klas III wyróżnieni zostali:
miejsce I: Maja Żurawel (klasa IIIc)
miejsce II: Maja Kawalerowicz (klasa IIIc), Radosław Dudziec (klasa IIIc)
miejsce III: Rafał Kobylański (klasa III b)

W szkolnym etapie konkursu "Omnibus" wyróżnienie otrzymali:
miejsce I: Rafał Stawiasz (klasa IIIc)
miejsce II: Maciej Zgoda (klasa IIIc)
miejsce III: Maja Żurawel (klasa IIIc), Radosław Dudziec (klasa IIIc), Maja Kawalerowicz (klasa IIIc)

W gminnych zmaganiach konkursu "Omnibus" naszą szkołę reprezentować będą:
Rafał Stawiasz, Maciej Zgoda, Maja Żurawel oraz Radosław Dudziec.

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze naukowej!

Czytaj całość
 
Kolejny raz bawiliśmy się w MasterChefa
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
28.04.2016.

27 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w kuchni mieszczącej się w Technikum Gastronomicznym CKZiU w Strzelcach Opolskich. Nasi najmłodsi pod okiem pani Katarzyny Krępa - Stefanik, nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz jej uczniów przygotowali samodzielnie serowe kąski oraz sos tzatziki. Wielką niespodzianką był pokaz zamrażania lodów truskawkowych za pomocą ciekłego azotu. Uczniowie byli oczarowani. Było to niezapomniane popołudnie!
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Krępa - Stefanik, uczniom CKZiU za poprowadzenie dla nas tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Byliśmy w kinie!
Autor: Ingryda Golicz, Grażyna Jankowska, Beata Szabała, Gabriela Sroczyńska   
28.04.2016.

22 kwietnia br. klasy Ia, IIb, IIf, IIIc wybrały się wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami do kina "Helios" w Kędzierzynie Koźlu na film p.t. "Kung Fu Panda 3". Film był fantastyczny, a wycieczka bardzo udana! Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Czytaj całość
 
Stawiamy na zdrowie!
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak, Anna Szproch   
28.04.2016.

25 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem nasi najmłodsi rozmawiali na temat pomysłu na zdrowe śniadanie w szkole. Nie mogło obejść się bez zajęć praktycznych, które sprawiły dzieciom najwięcej radości. Tym razem uczniowie przygotowali zdrowe soki z owoców i to bez dodatku cukru, chipsy z bananów i jabłek, zdrowy sok pomarańczowy oraz koreczki owocowe. Było to bardzo miłe popołudnie. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać naszym najmłodszym jak w szybki sposób przygotować sobie napój oraz przekąskę pełną witamin!

Czytaj całość
 
Zabawa w MasterChefa
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
21.04.2016.

20 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie
przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem zajęcia odbyły się w technikum gastronomicznym mieszczącym się w CKZiU w Strzelcach Opolskich, a poprowadziła je pani Katarzyna Krępa - Stefanik, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, wraz z silną ekipą swoich uczniów - przyszłych kucharzy.

Czytaj całość
 
Ogólnopolski Test Informatyczny dla wszystkich
Redaktor: Administrator   
14.04.2016.

16-22 maja 2016

sprawdź swoją wiedzę informatyczną!

oti

W 2016 roku z okazji obchodów 35-cio lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało specjalną edycję gry TIK?-TAK!, w której udział może wziąć każdy, nie tylko uczniowie! Tegoroczna edycja gry TIK?-TAK! nosi nazwę: "Ogólnopolski Test Informatyczny" (OTI). Z okazji obchodów 35-cio lecia PTI, postanowiliśmy każdemu dać szansę, sprawdzenia się w ogólnodostępnym teście on-line. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

poznaj szczegóły konkursu>>

 
Puchatki na zajęciach w IIa
Autor: Joanna Glik   
20.04.2016.

19 kwietnia gościliśmy w naszej klasie niezwykłych gości - grupę Puchatków z PP nr 9 w Strzelcach Opolskich pod opieką pani Gosi Stanuch. Sześciolatki uczestniczyły w prawdziwych zajęciach szkolnych. Słuchały opowiadania czytanego przez naszych uczniów, dzielili wyrazy na sylaby, udzielali odpowiedzi na pytania, oceniali zachowanie bohaterów, segregowali odpady, a także oglądali film edukacyjny dotyczący segregowania śmieci. Goście oraz nasi uczniowie nauczyli się także piosenki "Nasza Ziemia", którą wspólnie w przerwach śródlekcyjnych śpiewali. Nie mogło zabraknąć także układu choreograficznego do nowo poznanej melodii. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały dyplom PRZYJACIÓŁ PRZYRODY oraz wysłuchały koncertu fletowego naszych uczniów.
Było to bardzo miłe spotkanie. Już dziś liczymy na kolejne zajęcia spędzone z naszymi młodszymi kolegami.

Czytaj całość
 
Zakładamy nasz parapetowy ogródek
Autor: Joanna Glik   
20.04.2016.

18 kwietnia na parapecie klasy IIa pojawił się parapetowy ogródek.
Uczniowie podzieleni zostali na grupy. Każda grupa wylosowała swoje nasionka, przygotowała etykietę na doniczkę, która zawierała nazwę warzywa, rysunek, imiona członków grupy oraz symbole tego, czego roślinka potrzebuje do życia.
Po przyklejeniu etykiety na doniczkę, dzieci zabrały się za napełnianie doniczek ziemią, zwilżaniem jej oraz sianiem i zasypywaniem nasionek. Teraz z niecierpliwością czkamy na nasze plony!

Czytaj całość
 
Zajęcia muzyczne w klasie 1f
Autor: Dorota Górska   
19.04.2016.

Dnia 14 kwietnia w klasie 1F odbyły się wyjątkowe zajęcia z edukacji muzycznej. Uczniowie wspaniale bawili się z chustą animacyjną, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Podczas zajęć każdy mógł wykonać samodzielnie dowolny instrument muzyczny, na którym potem zagrał swoją ulubioną melodię. W zajęciach brał udział Pan Dyrektor, który czynnie włączył się w pracę nad wykonaniem instrumentu muzycznego.

Czytaj całość
 
Wiosenne gotowanie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
14.04.2016.

11 kwietnia w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie
przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie klasy II a i II c spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem wzięli udział w wiosennym gotowaniu. Naszych najmłodszych odwiedziła pani Małgosia Tacica, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych z CKZiU wraz z silną ekipą swoich uczniów, którzy towarzyszyli młodszym kolegom w wiosennym przygotowaniu smakołyków.
Spotkanie rozpoczęło się od pokazu krojenia warzyw i owoców, a także sposobu przygotowania sałatek i przepysznych, zdrowych kanapek.
Następnie starsi koledzy wzięli pod swoje skrzydła młodszych kucharzy i zabrali się za wspólne, zdrowe gotowanie.
Na zakończenie spotkania uczniowie zjedli razem przygotowany posiłek oraz podziękowali gościom za wspaniałe zajęcia, obecność. Nie mogło obejść się bez małych upominków, które otrzymali od naszych uczniów starsi koledzy.
Było to bardzo mile spędzone popołudnie, a tym samym czas wspaniałych inspiracji kulinarnych.
Bardzo dziękujemy pani Małgosi Tacicy oraz uczniom CKZiU za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Spotkanie z Carvingiem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
14.04.2016.

W ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie klasy II a i II c mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z Carvingu.
Naszych najmłodszych odwiedził nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z CKZiU - pan Krystian Grondes wraz ze swoimi uczennicami.
Goście pokazali najmłodszym uczniom naszej szkoły jak "wyczarować" różnego rodzaju cuda z owoców i warzyw. W ramach zajęć wykonano m.in. koguta z ananasa, jeżyka z gruszki, palmy z pora, kwiaty z cebuli, marchewek, pomarańczy, a także piękne łabędzie z jabłek. Nie mogło obejść się bez działalności naszych uczniów, którzy zajęli się wykonaniem koszyczków z pomidorów oraz pięknych kwiatów z ogórków.
Było to wspaniałe popołudnie oraz czas niezwykłych inspiracji kulinarnych.
Bardzo dziękujemy panu Krystianowi Grondesowi oraz uczniom CKZiU za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Wycieczka do Opola
Redaktor: Administrator   
07.04.2016.

W piątek 1 kwietnia uczniowie klasy IF oraz IG ze swoimi paniami - Dorotą Górską i Katarzyną Strzelczyk pojechały na wycieczkę do Opola. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w Muzeum Śląska Opolskiego pt. „Z wizytą u opolskiego księcia” oraz „Skarby średniowiecznego miasta”. Dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań i historii. Uczniowie wykonali przepiękne papierowe korony oraz biżuterię z modeliny. Po tylu wrażeniach udaliśmy się spacerkiem do kina Helios na bajkę „Zwierzogród”, która swoim wesołym akcentem zakończyła wspaniały dzień.

Czytaj całość
 
Nasi piłkarze
Autor: Joanna Glik   
07.04.2016.

1 i 2 kwietnia br. w Brzegu odbył się wojewódzki finał XVI turnieju piłkarskiego O PUCHAR TYMBARKU "Z PODWÓRKA NA STADION".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:
U8 - Michał Miklasz, Wojtuś Sosnowicz, Bartuś Gładysz, Michał Rudnik, Kacper Wojdyła, Oliwier Kapica, Piotr Borecki, Konrad Grzesiński (pod opieką p. Małgorzaty Nieświec).
U10 - Błażej Basta, Wojciech Gałas, Tomasz Kułak, Hubert Grzesieńki, Rafał Stawiasz, Bartosz Kryś, Krzysztof Kielan, Patryk Sobolewski, Maksymilian Koteluk, Bartosz Zych (pod opieką p. Barbary Kowalskiej).
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w kategorii wiekowej U8 znaleźli się w 8 najlepszych drużynach w województwie.
Naszym piłkarzom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów odnoszonych na murawie!

Czytaj całość
 
Szkolny etap konkursu recytatorskiego
Autor: Joanna Glik   
07.04.2016.

4 kwietnia br. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. W poetycznych zmaganiach udział wzięło 32 uczniów klas II. Mali artyści doskonale modulowali głosem, przygotowali piękne stroje i rekwizyty. Każdy występ nagrodzony został wielkimi brawami publiczności. Komisja konkursowa w skład, której wchodzili wychowawcy klas III - p. Gabrysia Sroczyńska, p. Ewa Zalas, p. Małgosia Antosiak i p. Jola Cedzich wyróżniła sześcioro uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę na gminnych zmaganiach recytatorskich. Są to: Dominika Michalik, Weronika Cholewa, Nikola Stoszek, Bartek Nierle, Piotr Borecki oraz Michał Żarski. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy i dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie wystąpienia. Wszyscy byliście wspaniali!

Czytaj całość
 
3a wysyła kartki świąteczne
Autor: Jolanta Cedzich   
07.04.2016.

W środę 23 marca uczniowie klasy IIIa w czasie wiosennego spaceru wybrali się na pocztę by wysłać kartki świąteczne. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki, samodzielnie zredagowały życzenia i zaadresowały koperty. To "wielkanocna niespodzianka dla rodziców" – mówiły dzieci.

Czytaj całość
 
Klimat wielkanocny
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
23.03.2016.

22 marca br. klasy IIa i IIc uczestniczyły w warsztatach wiosenno-wielkanocnych w Staniszczach Małych.
Nasi najmłodsi spotkali się z lokalną kroszonkarką, która opowiedziała im o sztuce zdobienia naszych śląskich kroszonek, poznawali gry i zabawy wielkanocne z terenów dawnego Śląska Opolskiego, wykonali swoją kroszonkę, świecę z parafiny, a także wysłuchali opowieści o tradycjach wielkanocnych. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć chwili na posilenie sił pyszną babą wielkanocną oraz kiełbaską. Był to dzień pełen wrażeń.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Wiejskiej Chaty
Autor: Beata Obracaj, Małgorzata Apczyńska   
23.03.2016.

W czwartek 17 marca dzieci z kl. Ic i Id ze swoimi paniami M. Apczyńską i B. Obracaj pojechały na wycieczkę do Wiejskiej Chaty w Gliwicach- Bojkowie. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o dawnych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Dzieci miały okazję zobaczyć też wystrój i dawne sprzęty wiejskiej chaty. Później dzieci samodzielnie wykonywały stroik świąteczny i skosztowały pysznego domowego ciasta drożdżowego. Przed wyjazdem do domu nakarmiły zwierzątka mieszkające w zagrodzie. To był dzień pełen wrażeń.

Czytaj całość
 
Lodowisko - ważna informacja
Autor: Dyrekcja   
07.03.2016.

 
Uczymy się ratować ludzkie życie
Autor: Joanna Glik   
22.03.2016.

W ostatnim czasie uczniowie klas I-III w ramach autorskiego projektu "Pozytywnie zakręceni" mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z panią Ludmiłą Giedrojc, ratownikiem medycznym naszego strzeleckiego szpitala, która pokazała naszym najmłodszym jak ważne jest ratowanie ludzkiego życia. Uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowo skupiono się także na resuscytacji.

Czytaj całość
 
Witamy WIOSNĘ!
Autor: Joanna Glik   
22.03.2016.

21 marca br. uczniowie klas I-III powitali WIOSNĘ. Tego dnia naszym strojom towarzyszył kolor zielony. Uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i przedstawili wszystkim zebranym przygotowany przez siebie program artystyczny. Każda klasa zobowiązana była przygotować taniec, piosenkę bądź utwór instrumentalny o tematyce wiosennej. Po występach, które nagrodzone zostały przez kolegów i koleżanki gromkimi brawami, uczniowie w sposób ekologiczny utopili marzannę w basenie, wypowiadając słowa: "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!"

Czytaj całość
 
Dbamy o tradycję, czyli wysyłamy kartki świąteczne
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
22.03.2016.

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Klasy IIa i IIc postanowiły wykonać kartki świąteczne i wysłać je swoim kochanym rodzicom.
"Uczymy się dbać o tradycję" - mówią uczniowie. W dzisiejszych czasach wysyłanie kartek świątecznych zaczyna zanikać, częściej wysyła się sms-y, maile. Ale kartki wykonane własnoręcznie cieszą o wiele bardziej!

Czytaj całość
 
Klasy Ia i IIIa na warsztatach wielkanocnych
Autor: Jolanta Cedzich, Ingryda Golicz   
22.03.2016.

We wtorek 15 marca 2016 roku klasy Ia i IIIa wraz z wychowawczyniami - p. Ingrydą Golicz i p. Jolantą Cedzich brały udział w warsztatach wielkanocnych w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Giprol” w Staniszczach Małych. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Najpierw odbyło się spotkanie z panią kroszonkarką oraz samodzielne wykonywanie pisanek i świec woskowych. Następnie wysłuchano pogadanki na temat zwyczajów i tradycji wielkopostnych oraz świątecznych na Śląsku.
Wiele radości sprawiło dzieciom szukanie zajączka i jajeczek wielkanocnych oraz zabawy z jajkami. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów posilił się pyszną kiełbaską. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń.

Czytaj całość
 
Zbiórka darów dla Stowarzyszenia Strzelce Zwierzętom
Autor: Dorota Górska   
22.03.2016.

Klasa 1f była organizatorem zbiórki pokarmów i środków czystości dla Stowarzyszenia Strzelce Zwierzętom. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klas 1-3 udało się zebrać sporą ilość potrzebnego jedzonka. W dniu dzisiejszym tj. 17 marca wszystko zostało odebrane przez Stowarzyszenie. Otrzymaliśmy również piękne podziękowanie za ofiarność i pomoc.

Czytaj całość
 
Fantastyczna lekcja tolerancji
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
22.03.2016.

11 marca br. uczniowie klasy IIa i IIc wraz z wychowawczyniami udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich, by
wziąć udział w niezwykłej lekcji tolerancji. Dzisiaj bardzo często zdarza się nam oceniać innych "po okładce", oceniamy po tym co widzimy na zewnątrz. Pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy pokazał naszym najmłodszym, że bycie "innym", wcale nie oznacza bycia gorszym. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć krótką część artystyczną w wykonaniu gospodarzy, a także oprowadzeni zostali po niektórych pracowniach, m.in. technicznej, gastronomicznej, sportowej. Dzieci były pod wielkim wrażeniem pracy, otwartości oraz serdeczności podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich.
Gospodarzom dziękujemy bardzo za przyjęcie i tak wspaniałą lekcję wychowawczą!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 101
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Test informatyczny

oti

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.