Aktualności
Tydzień kodowania
Autor: Sebastian Cichoń   
09.10.2016.

Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. W ciągu kilku dni tysiące osób stawiało swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci i miejsca zamieszkania. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania ludzi, którzy chcą się uczyć i wzajemnie się inspirować.
Dołączyliśmy do nich i my, rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem.
Jak mówi Bill Gates: "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką".

Czytaj całość
 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "GIPROL"
Autor: Mariola Suwart, Katarzyna Strzelczyk   
24.10.2016.

Dnia 12 października uczniowie klasy IIg i IIId udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” w Staniszczach Małych. Był to dzień pełen niezwykłych atrakcji. Dzieci zaliczyły jesienne wykopki, spacer w labiryncie z kukurydzy, śpiewy przy ognisku i pieczenie ekologicznych ciasteczek. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie własnej kukiełki z kolby kukurydzy. Na zakończenie wycieczki posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami i ziemniaczkami z ogniska.

Czytaj całość
 
Wyniki konkursu "Drugie życie butelki plastikowej"
Autor: Elżbieta Ferdynus   
19.10.2016.

Miło nam ogłosić, że w konkursie na wykonanie przedmiotu użytkowego z plastikowej butelki po wodzie wyróżnienia i nagrody otrzymują:
Zosia Murawska z kl. IV c
Szymon Maciołek z kl. V b
Aleksandra Jelito z kl. V b
i Łukasz Strzelecki z kl. V b
Gratulujemy!

 
Jesienne czytanie w IIIa i IIIc
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
18.10.2016.

13 października br. klasy IIIa i IIIc wzięły udział w kolejnym spotkaniu z serii ciekawe popołudnia. Gośćmi naszego spotkania były panie bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Strzeleckiego Ośrodka Kultury - pani Barbara Kędzierska, Daria Szeliga oraz Iwona Szymańska. Tym razem najmłodsi spędzili miło czas wsłuchując się w wiersze i utwory literackie o tematyce jesiennej, naśladowali odgłosy jesiennego lasu, rozwiązywali zagadki, a także wykonywali pięknego jeżyka za pomocą złotych liści.
Było to bardzo miłe popołudnie!

Czytaj całość
 
Dzień Nauczyciela
Autor: Joanna Glik   
18.10.2016.

„Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem coraz bardziej i goręcej,
bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”


13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela, który przygotowany został przez klasę VIc pod opieką pani Elżbiety Ferdynus oraz klasę IVb pod opieką pana Krzysztofa Szkopa, która zajęła się oprawą muzyczną akademii.
Tego dnia uczniowie od samego rana dziękowali swoim wychowawcom, pracownikom szkoły „za serce” wkładane w nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia. Podczas apelu odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego "Portret mojego wychowawcy".
NAUCZYCIELOM ORAZ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI ŻYCZYMY ZDROWIA, SIŁ I CODZIENNEJ RADOŚCI WRAZ ZE SŁOWAMI WDZIĘCZNOŚCI ZA WSZYSTKIE TRUDY I STARANIA SKŁADAMY DZISIAJ PODZIĘKOWANIA!

Czytaj całość
 
Domki dla trzmiela w naszym ogrodzie szkolnym
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
12.10.2016.

Po zajęciach dotyczących ochrony trzmiela i siedlisk z nim związanych, uczniowie klasy IIIa i IIIc postawili w naszym ogrodzie szkolnym samodzielnie wykonane i ozdobione domki dla owadów. Przygotowanie domków sprawiło dzieciom bardzo wiele przyjemności i radości.

Czytaj całość
 
Pierwsze zajęcia ekologiczne za nami
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
11.10.2016.

10 października br. klasy IIIa i IIIc wzięły udział w zajęciach w Muzeum Wsi Opolskiej, które realizowane są w ramach projektu "Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim". Uczestnicy zapoznani zostali z gatunkami trzmiela, ich rozwojem, życiem, rolą w przyrodzie. Samodzielnie zbudowali domek dla trzmiela, który ozdobili według własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć także wiadomości dotyczących roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Uczniowie przypomnieli sobie jak wygląda tradycyjna uprawa roślin użytkowych i ozdobnych, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli. Na zakończenie zajęć dzieci założyły własną hodowlę kwiatową. Były to bardzo ciekawe zajęcia przyrodnicze!

Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "Segregujemy śmieci"
Autor: Mariola Suwart, Jolanta Cedzich   
11.10.2016.

Z okazji tegorocznej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Segregujemy śmieci". Gratulujemy ciekawych pomysłów wszystkim zwycięzcom konkursu !

Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka
Autor: Mariola Suwart, Jolanta Cedzich   
11.10.2016.

Z okazji DNIA CHŁOPAKA, 30 września, odbył się apel grupy wiekowej "Słoneczka". Dzieci z klasy IIId zaśpiewały dla chłopców piosenkę i wykonały układ taneczny. Dziewczynki z każdej klasy zaprezentowały piękne laurki z rymowanymi życzeniami. Następnie wręczono dyplomy i upominki zdobywcom tytułu "Najmilszy z klasy".

Czytaj całość
 
PSP nr 7 najbardziej usportowioną szkołą w roku szkolnym 2015/16!
Autor: Stella Sierka   
07.10.2016.

4 października w strzeleckim ratuszu odbyła się uroczystość podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gminy Strzelce Opolskie za rok 2015/2016.
Najlepiej usportowioną szkołą okazała się nasza podstawówka, która zdobyła łącznie 480 pkt. Punktacja obejmowała wszystkie dyscypliny objęte kalendarzem imprez SZS, w których udział brali nasi uczniowie.
2 miejsce - PSP 2 398 pkt.
3 miejsce - PSP 4 372pkt.
4 miejsce - PSP Sucha 364pkt.
5.miejsce - PSP 1 - 234.

Czytaj całość
 
Bierzemy udział w projekcie
Autor: Joanna Glik   
05.10.2016.

 
Biegi przełajowe
Autor: Stella Sierka   
05.10.2016.

29 września 2016r. w strzeleckim parku odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasza szkołę reprezentowało 9 uczniów. Najlepiej spisał się Jan Dąbkowski zajmując 3 miejsce w finale gminnym i 4 w powiecie, a tym samym powalczy on w finale wojewódzkim już 6 października w Lasocicach.
Pozostałe wyniki:
6. miejsce Koteluk
10. Szecel Aleksandra
12. Tiszberek Marta
12. Piękoś Justyna
16. Pudelko Dawid
17. Kotzwander Kacper, Kusz Zuzanna, Patryk Sobolewski
Opiekun: Stella Sierka

Czytaj całość
 
Wycieczka do lasu
Autor: Gabriela Sroczyńska, Jolanta Cedzich   
03.10.2016.

29 września klasy Ia i IIf wybrały się na wycieczkę do lasu w Ligocie Górnej. Najmłodsi spotkali się z leśnikiem, poznawali zwierzęta i rośliny tam żyjące. Na zakończenie spotkania wszyscy posilili się przy ognisku.

Czytaj całość
 
Popołudnie z książką
Autor: Beata Obracaj   
03.10.2016.

Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka chłopcy z kl. IIc i IId wzięli udział w spotkaniu z ciekawą książką. Chłopcy opowiadali o swoich ulubionych książkach, oglądali i czytali egzemplarze zgromadzone w klasie, rozwiązywali rebusy i krzyżówki oraz świetnie się bawili.

Czytaj całość
 
Bardo, dzień piąty - ostatni
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
03.10.2016.

Wszystko co dobre szybko się kończy - za nami ostatni dzień pobytu w Bardzie. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, ponieważ od samego rana dziewczynki składały życzenia i wręczały upominki swoim chłopakom z okazji ich święta - Dnia Chłopaka. Następnie wybraliśmy się na ostatni spacer po Bardzie, zwiedzając Wzgórze Różańcowe. W drodze powrotnej spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw, spakowaliśmy nasze walizki i wyjechaliśmy do Strzelec Opolskich. Na parkingu czekali nasi rodzice, który z utęsknieniem czekali na nasz powrót. Dziś w naszych sercach pozostają wspomnienia, których nikt nam nie zabierze - bo przeżyliśmy fantastyczny tydzień!

Czytaj całość
 
Bardo, dzień czwarty
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
30.09.2016.

Czwarty dzień naszego pobytu w Bardzie był pełen atrakcji. Od samego rana zwiedzaliśmy Ziemię Kłodzką. Najpierw zawitaliśmy do Muzeum papiernictwa, gdzie poznawaliśmy historię papieru oraz samodzielnie nauczyliśmy my się czerpać papier. Następnie ścieżką edukacyjną zwiedzaliśmy labirynt Błędnych Skał, a wracając zawitaliśmy na Szlaku Ginących Zawodów, gdzie największą atrakcją okazało się mini zoo oraz warsztaty garncarstwa. Na zakończenie dnia czekało nas jeszcze malowanie odlewów gipsowych. Był to dzień pełen wrażeń. A jutro?

Czytaj całość
 
Bardo, dzień trzeci
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
29.09.2016.

Trzeciego dnia naszego pobytu w Bardzie zwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku. Wędrując jej korytarzami czekało nas bardzo wiele niespodzianek. Największą z nich okazała się możliwość przejechania podziemną kolejką. Zwiedziliśmy także Średniowieczny Park Techniki, pracownię rzeźbiarską Jana Giejsona, wypisywaliśmy kartki pozdrowieniowe z naszego wyjazdu oraz wzięliśmy udział w muzycznym karaoke. A jutro czeka nas długi dzień....

Czytaj całość
 
Bardo, dzień drugi
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
28.09.2016.

Drugiego dnia naszego pobytu w Bardzie zwiedziliśmy zabytkową bazylikę pw. NMP, poznaliśmy legendy z nią związane. Podziwialiśmy piękną ruchomą szopkę, zaporę na Nysie Kłodzkiej, a także bawiliśmy się na placu zabaw. Wieczorem po pysznej kolacji wzięliśmy udział w zajęciach zumby. Był to wspaniały czas! A co jutro?

Czytaj całość
 
Pozdrowienia z Barda, dzień pierwszy
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
28.09.2016.

26 września br. klasy III a i III c wyjechały do Barda w ramach projektu "Szkoła Odkrywców".
W pierwszym dniu najmłodsi zdobyli szczyt Góry Bardzkiej, podziwiali panoramę miasteczka z platformy widokowej i wspaniale bawili się na dyskotece integracyjnej.
Przed nami jeszcze cztery dni dobrej zabawy!

Czytaj całość
 
Sprzątamy świat
Autor: Joanna Glik   
26.09.2016.

23 września br. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia najmłodsi zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki wyruszyli w okolice szkoły, by posprzątać najbliższe jej rejony. Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy wszyscy wrócili do szkoły. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje pozwolą wszystkim zrozumieć, jak istotne jest dbanie o naszą planetę.

Czytaj całość
 
Jesienne korale z modeliny
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
26.09.2016.

21 września br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w pierwszym w tym roku ciekawym popołudniu. Najmłodsi spotkali się w Powiatowym Centrum Kultury z panią Aleksandrą Kostecką-Bieniek, która wprowadziła ich w świat jesiennych barw i modeliny.
Dzieci wykonały przepiękne korale z modeliny, które ozdobione zostały barwami jesieni na którą wszyscy czekamy.
Było to bardzo kreatywne popołudnie.

Czytaj całość
 
Piekliśmy chlebek
Autor: Joanna Glik   
26.09.2016.

21 września br. w klasie III a od rana unosiły się smakowite zapachy świeżego chleba, a wszystko to dlatego, że tego dnia uczniowie upiekli swój chleb. Klasa zamieniła się w prawdziwą piekarnię, gdzie uczniowie mieli okazję spróbować różnego typu pieczywa. Największą radością okazało się jednak próbowanie własnoręcznie przygotowanego wypieku. Był to bardzo wyjątkowy dzień!

Czytaj całość
 
XXX-lecie naszej Siódemki
Autor: Joanna Glik   
26.09.2016.

17 września br. świętowaliśmy XXX-lecie naszej Siódemki. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i uroczystą akademią, podczas której zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy przygotowane przez naszych uczniów, W godzinach popołudniowych na uczestników czekały dalsze występy artystyczne oraz inne atrakcje, takie jak: przejażdżka bryczką, pokazy policyjne, rozgrywki sportowe.
Dyrekcja składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie jubileuszu.
Nasz jubileusz wsparła Rada Rodziców, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Strzelcach Opolskich, Piekarnia Osiedlowa pana Rafała Domeredzkiego, Sklep Zoologiczny - artykuły dla zwierząt w Opolu, Opoldruk, pani Henryka Tomczak, pan Sebastian Kwoczała i Piotr Pisarski.

Czytaj całość
 
Podaj dalej& Drugie życie odpadów - apel klasy VI
Autor: Elżbieta Ferdynus   
23.09.2016.

22 września klasy IV, V i VI spotkały się w związku z kolejną już edycją akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Uczniowie klasy VI C przedstawili wiele argumentów potwierdzających konieczność segregacji odpadów. Zachęcali, aby nie wyrzucać przedmiotów pochopnie do kosza. Wiele z nich można bowiem przetworzyć.

Ogłoszono konkurs na przedmiot użytkowy wykonany z plastikowej butelki po wodzie. Na prace czekamy do 7 października.

Czytaj całość
 
Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017
Autor: Dyrektor PSP nr 7   
08.08.2016.

Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017

zobacz>>

 
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.