Aktualności
Informacja o naborze do gimnazjów
Autor: Dyrekcja   
29.01.2016.

Uchwała Rady Miasta i Gminy w Strzelcach Opolskich w sprawie rekrutacji pobierz>>

Rekrutacja do gimnazjum pobierz>>

 
Ferie 2016
Autor: Dyrekcja   
27.01.2016.
 
 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!
DO ZOBACZENIA W SZKOLE 15 LUTEGO...
 
Pszczółki i Krasnoludki z PP nr 9 na jasełkach w naszej szkole
Autor: Joanna Glik   
27.01.2016.

21 stycznia br. grupa Pszczółek pod opieką pani Kasi Parzybót i Krasnoludków pod opieką pani Lucyny Lipok z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich uczestniczyły w jasełkach i kolędowaniu przygotowanym przez klasę IIa. Po występie nasi uczniowie wręczyli przedszkolakom mały upominek, który ma przypominać im o wspólnym kolędowaniu. Już dziś czekamy na kolejne spotkanie z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami.

Czytaj całość
 
Karnawałowe ciekawe popołudnie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
26.01.2016.

16 stycznia 2016 r. w naszej szkole klasy IIa i IIc wzięły udział w nietypowym spotkaniu. Naszym gościem była pani Aleksandra Kostecka-Bieniek, pod okiem której dzieci miały okazję wykonać maski karnawałowe z gipsu. Pracując w parach układały sobie na twarzy plastry bandażu gipsowego, po czym całość wygładzały paluszkami. Gdy maska zespoliła się uczniowie zdejmowali ją z buzi i przystępowali do malowania i ozdabiania. Maski wyglądały zjawiskowo! Po tym wieczorze jesteśmy już gotowi na karnawałowe szaleństwo.

Czytaj całość
 
Epodreczniki.pl
Autor: Epodreczniki.pl   
12.01.2016.

Celem głównym projektu jest opracowanie i udostępnienie bezpłatnych e-podręczników i zasobów edukacyjnych na platformie edukacyjnej.

O projekcie

Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. Dlatego tworzymy e-podręczniki. Mają być odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania nowoczesnej, cyfrowej szkoły.

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki. Zasoby mogą się dynamicznie zmieniać. Każdy uczeń i nauczyciel na swoim koncie – profilu będzie mógł gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje podręcznika.

Czytaj całość
 
Jasełka w przedszkolu
Autor: Dorota Górska   
10.01.2016.

Dnia 08.01.2016 roku klasy 1a, 1c oraz 1f wybrały się do zaprzyjaźnionego przedszkola nr 9 na podziwianie jasełek w wykonaniu dzieci z grupy PUCHATKI oraz Panią Gosię i Panią Anielkę.
Atmosfera była magiczna, przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale. Wyszliśmy oczarowani. Dziękujemy raz jeszcze za zaproszenie.

Czytaj całość
 
Wigilia w klasach I-III
Autor: Joanna Glik   
22.12.2015.

Z każdym dniem coraz bliżej do Gwiazdki. W naszych klasach nie mogło także zabraknąć wigilijnej atmosfery. Nasi najmłodsi w swoich klasach zasiedli przy wspólnym stole,by spędzić ten czas na rozmowie, kolędowaniu i składaniu sobie życzeń dzieląc się opłatkiem.
Wokół unosiły się świąteczne zapachy, a na twarzach dzieci widać było wielką radość. Był to prawdziwie magiczny czas i wszystkim udzieliła się bożonarodzeniowa atmosfera.

Czytaj całość
 
Klasowa choinka - 1g
Autor: Katarzyna Strzelczyk   
21.12.2015.

W czwartek w klasie IG zapanowała radosna atmosfera. W naszej sali stanęła przepiękna choinka, każde dziecko przystroiło drzewko swoją ulubioną dekoracją. Wspólnie udekorowaliśmy ją dodatkowo błyszczącymi łańcuchami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektu.

Czytaj całość
 
Kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców na rzecz dzieci z grupy wiekowej klas I- III
Autor: Jolanta Cedzich, Mariola Suwart, Małgorzata Apczyńska   
21.12.2015.

14 grudnia br. w naszej szkole odbył się wielki kiermasz bożonarodzeniowy. Piękne prace cieszyły okiem wszystkich odwiedzających. Aniołki, choinki, stroiki, zawieszki choinkowe, bombki i wiele innych wspaniałych prac przygotowanych zostało przez naszych uczniów, a także ich rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie prac a także organizację naszego kiermaszu bożonarodzeniowego.

Czytaj całość
 
Jasełka 2015
Autor: Joanna Glik   
21.12.2015.

17 grudnia br. w naszej szkole odbyło się jubileuszowe wystawienie jasełek.
To już 25 lat, kiedy rok rocznie na scenie w zimowo-świątecznej scenerii występują dla nas działające w naszej szkole teatrzyki: "Pacynka" pod kierownictwem pani Gabrieli Sroczyńskiej wraz z klasą IIIc, teatr "Wesołe świetliki" pod kierownictwem pani Grażyny Jankowskiej wraz z klasą IIb oraz teatr "Słoneczko" pod kierownictwem pani Ingrydy Golicz wraz z klasą Ia.
Nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwał zespół muzyczno-wokalny pod batutą pana Krzysztofa Szkopa.

Czytaj całość
 
Wycieczka klasy 1f do Staniszcz Małych
Autor: Dorota Górska   
20.12.2015.

14.12.2015 roku klasa 1f wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "GIPROL" w Staniszczach Małych.
Mimo, ze każdy z nas był już w tym uroczym miejscu, zachwyciliśmy się ponownie atrakcjami jakie przygotowały dla nas Panie z gospodarstwa. Niesamowita frajda było dla nas samodzielnie wykonywanie świeć z ciekłej parafiny. Radości było ogrom, a w powietrzy unosił się przepiękny zapach. Każdy z nas mógł zabrać swoja prace do domu. Dodatkowymi atrakcjami dla nas była możliwość karmienia kozy, skakanie po labiryncie z siana, zabawy na gokartach czy też skoki na trampolinach. Piekliśmy świąteczne pierniczki, każdy z nas indywidualnie pomagał w przygotowaniu ciasta, wykrawaniu kształtów i ozdabianiu pierniczków. Całą reklamóweczkę upieczonych i pachnących pierników zabraliśmy do szkoły i schrupaliśmy wszystkie razem z nasza Panią :)
Odwiedził ns również tajemniczy gość - był to Święty Mikołaj, który obdarował nas drobnym prezencikiem. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznej i pachnącej kiełbaski, którą ze smakiem zjedliśmy.

Czytaj całość
 
Klasy I c i I d na warsztatach bożonarodzeniowych
Autor: Małgorzata Apczyńska, Beata Obracaj   
15.12.2015.

10 grudnia br. klasy Ic i Id wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego "Giprol" w Staniszczach Małych. Nasi najmłodsi poznawali tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, piekli pierniczki, własnoręcznie robili świece z parafiny, a także spotkali się ze Świętym Mikołajem. Był to dzień pełen wrażeń!

Czytaj całość
 
Warsztaty bożonarodzeniowe
Autor: Katarzyna Strzelczyk, Jolanta Cedzich   
21.12.2015.

3 grudnia br. uczniowie klas Ig i IIIa wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Cedzich oraz p. Katarzyną Strzelczyk, wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” na warsztaty bożonarodzeniowe. Na dzieci czekały już przygotowane atrakcje. Każdy mógł samodzielnie wykonać pachnącą świecę oraz przy małej pomocy gospodyni, zrobić pierniki oraz je udekorować! Zapach unosił się w całym gospodarstwie. To jednak nie koniec niespodzianek. Na dworze każdy uczeń mógł poczuć się jak kierowca Formuły 1, za sprawą gokartów – dzieci były zachwycone. Na zakończenie wyprawy niespodziewanie pojawił się miły gość – Święty Mikołaj i wręczył każdemu mały prezent. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Czytaj całość
 
Dzień Misia w klasie 1f
Autor: Dorota Górska   
28.11.2015.

25 listopada klasa 1f obchodziła Dzień Pluszowego Misia.
W tym dniu wszyscy przynieśliśmy do szkoły swoje ukochane pluszowe Misie, mogliśmy się do nich cały dzień tulić. Odwiedziliśmy się tez szkolna bibliotekę, w której Pani Ewa przeczytała nam piękna książeczkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy "Stary Niedźwiedź mocno śpi". Było w tym dniu bardzo wesoło i przytulankowo.

Czytaj całość
 
Wieści z biblioteki
Autor: Alina Zając, Ewa Bielesza   
16.12.2015.

Od początku roku szkolnego w bibliotece dużo się dzieje.
Od października możemy oglądać wystawę zdjęć podróżnika i fotografa Marcina Sudera. Utrwalił on warunki nauki i życia dzieci z Afganistanu, Zanzibaru i Konga. Po zwiedzeniu wystawy pt. „Dzieci chcą się uczyć”uczniowie bardzo doceniają swoją szkołę…
Pod koniec października rojnie odwiedziły nas różne czarne zjawy, by odbyć w bibliotece swą urokliwą ucztę.
Wieczór Bajek w listopadzie zachęcił z kolei klasę Ib do czytania baśni i fantastycznych opowieści.
W bibliotece gwarnie i wesoło obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy, kto nas wówczas odwiedził ze swą misiową maskotką i wypożyczył książkę, dostał nagrodę i możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Na początku grudnia przy adwentowym wieńcu czytaliśmy mikołajowe opowieści i rozkoszowaliśmy się smakiem korzennych ciasteczek.
Zachęcamy do oglądania zdjęć z naszych imprez!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 35 z 60
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.