Aktualności
Policja w klasie 6b
Autor: Mateusz Kurzeja   
17.10.2017.

We wtorek, 3 października klasa 6b miała okazję przypomnieć sobie, co może, a czego nie może robić nastolatek oraz poczuć się jak prawdziwy policjant wydziału kryminalnego. Było to możliwe dzięki wizycie policjantów ze Strzeleckiej Komendy Policji. Najpierw pani Anna Kutynia-Łotocka, sierżant sztabowa przypomniała nam, jakie mamy prawa, co możemy robić, czego nam nie wolno robić oraz za co odpowiadają rodzice, a za co my. Później pani Anna mówiła o różnych niebezpieczeństwach czyhających na dzieci i młodzież w Internecie. Na kolejnej lekcji pan Waldemar Tinelt - kryminolog z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich - pogłębił naszą wiedzę z zakresu kryminalistyki. Pokazał, jak zdjąć odciski palców ze szklanki oraz dał nam spróbować ściągnąć swoje odciski palców z kartki. Pod koniec zajęć każdy mógł z pomocą pana policjanta profesjonalnie zostawić swoje odciski palców na kartce, która była specjalnie do tego przystosowana. Wszystkim nam bardzo się podobało. Te zajęcia były interesujące i wiele nas nauczyły.

Czytaj całość
 
Tym razem szarlotka
Autor: Joanna Glik   
17.10.2017.

11 października w naszej klasie znów pachniało - tym razem pysznym ciastem jabłkowym i cynamonem.

Czytaj całość
 
Ia i Ic na wycieczce na Górze Św. Anny - realizacja projektu ekologicznego
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
17.10.2017.

10 października br. uczniowie klasy Ia i Ic wybrali się do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny, gdzie brali udział w zajęciach ekologicznych dotyczących ważek. Najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących warunków życia, oraz środowisk występowania ważek, mieli okazję zobaczyć piękną wystawę oraz wzięli udział w zajęciach plastycznych. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali piękne komiksy oraz zdjęcia.

Czytaj całość
 
Zajęcia projektowe "Bliżej pieska" w klasie Ia
Autor: Joanna Glik   
16.10.2017.

 
"Bliżej pieska" w klasie IIId
Autor: Beata Obracaj   
16.10.2017.

Czytaj całość
 
Ogólnopolski projekt "Bliżej pieska"
Autor: Joanna Glik   
02.10.2017.

Uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiego projektu "Bliżej pieska", który ma na celu niesienie pomocy potrzebującym zwierzakom, dzięki czemu najmłodsi nauczą się właściwego zachowania wobec nich. Na relację z przebiegu projektu zapraszamy już niebawem.

 
"Klub Ośmiu" Młodzieżowego Wolontariatu w naszej szkole
Autor: Małgorzata Trembecka   
12.10.2017.

Uczniowie klas VII naszej szkoły chętnie angażują się w działania charytatywne. Są członkami Klubu Ośmiu, którego celem jest pomoc potrzebującym. Zasady, którymi wolontariusze kierują się to: zaangażowanie na rzecz dobra, budowanie miłości i „wstyd za zło”. We wrześniu wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji pomocy uczniom klas I-III podczas przerwy przed zajęciami oraz przerwy obiadowej. Cały październik trwa zbiórka koców i karmy dla zwierząt ze schroniska w Opolu oraz kotów i psów z terenu Strzelec Opolskich. Wszystkim uczestnikom akcji oraz darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc. Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji zbiórki koców i karmy dla zwierząt.

Wolontariusze i opiekun Klubu Ośmiu przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich

 
Upiekliśmy ciasto marchewkowe!
Autor: Joanna Glik   
06.10.2017.

Jesień zawitała już do nas pełną parą. Świat pełen jest pięknych kolorów -w naszej klasie pojawiła się już jesienna wystawka, a w środę nawet pachniało jesienią, ponieważ upiekliśmy wspólnie pyszne ciasto marchewkowe, które zjedliśmy ze smakiem. Była to świetna zabawa!

Czytaj całość
 
IIa i IIIf na wycieczce w lesie
Autor: Gabriela Sroczyńska, Jolanta Cedzich   
06.10.2017.

Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka
Autor: Joanna Glik   
06.10.2017.

29 września uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu z okazji Dnia Chłopaka, który przygotowany został przez klasę IIa pod opieką pani Gabrysi Sroczyńskiej. Piękne piosenki i tańce przeplatane były wierszykami bogatymi w życzenia dla naszych kolegów. Na apelu nagrodzeni zostali także najmilsi chłopcy z każdej klasy, którzy wybrani zostali przez swoje koleżanki. Dziewczynki nie zapomniały także o najważniejszych, nieco większych chłopcach - panu dyrektorze, księdzu, kierownikowi administracji i woźnym.

Czytaj całość
 
Na Górze Świętej Anny
Autor: Beata Obracaj, Małgorzata Apczyńska   
02.10.2017.

20 września dzieci z klasy IIIc i IIId pojechały na wycieczkę do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny. Wzięły tam udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Bioróżnorodne Opolskie”. Najpierw dzieci obejrzały prezentację dotyczącą życia ważek, później zwiedziły wystawę przedstawiającą wiele różnych zwierząt, która bardzo dzieci zaciekawiła. Na koniec każde dziecko własnoręcznie zrobiło ważkę z papieru i odebrało pamiątkowy komiks. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo interesująca.

Czytaj całość
 
Klasa IIId i IIIg w teatrze Jana Kochanowskiego
Autor: Beata Obracaj, Kinga Lechowicz- Dudziak   
02.10.2017.

Czytaj całość
 
Dzień Kropki w klasie IIIg
Autor: Kinga Lechowicz-Dudziak   
18.09.2017.

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, który w naszej szkole obchodziła klasa IIIg. Był to dzień pełen pozytywnych emocji i pochwalnych słów usłyszanych od kolegów i koleżanek. Po wspólnym obejrzeniu filmu "The dot", trzecioklasiści przedstawiali swoje talenty, malując je i opowiadając o nich swoim rówieśnikom, dzięki czemu powstało później drzewo talentów uczniowskich. Oprócz dobrego słowa i zabawowej atmosfery, dzień umilały stroje przyozdobione kolorowymi kropkami.

 
Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata
Autor: Joanna Glik   
18.09.2017.

15 września uczniowie klas I-III wyruszyli w tereny bliskie naszej szkole, by wziąć udział w akcji ekologicznej "Sprzątamy Świat". Najmłodsi wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki dokonali zbiórki odpadów. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie dbałości o środowisko i estetykę najbliższego otoczenia, co prowadzi do niwelowania negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

Czytaj całość
 
Ia i Ic realizują projekt ekologiczny
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
14.09.2017.

13 września uczniowie klasy Ia i Ic wybrali się do teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu na przedstawienie teatralne pt. "Wszystkie stworzenia", które realizowane jest w ramach projektu dotyczącego ochrony bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego. Najmłodsi z wielkim zaciekawieniem przyglądali się losom małego trzmiela, który pokonał wraz ze swoim przyjacielem lęk przed nieznanym i zrozumiał wielką siłę przyjaźni, spełniają przy tym swoje marzenia.

Czytaj całość
 
Pierwszy apel grupy wiekowej "Słoneczko"
Autor: Joanna Glik   
11.09.2017.

8 września br. wszyscy uczniowie klas I-III spotkali się na swoim pierwszym apelu, na którym powitali nowych kolegów- uczniów klas pierwszych. W części artystycznej przygotowanej przez klasę IIIg pod opieką pani Kingi Lechowicz- Dudziak nie mogło zabraknąć ciepłych słów i życzeń dla najmłodszych kolegów. Uczniowie przypomnieli wszystkim również zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie naszej szkoły.

Czytaj całość
 
Witamy w naszej szkole klasy pierwsze!
Autor: Joanna Glik   
11.09.2017.

Minął już pierwszy tydzień pierwszoklasistów w szkole. Nasi najmłodsi poznali już swoją klasę - nowych kolegów, jak i swoje przybory szkolne. Uczniowie zwiedzili także szkołę, zawitali także z wizytą do pana dyrektora i pani sekretarki. Cały tydzień poznawali zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i klasie. Drodzy Pierwszoklasiści - mamy nadzieję, że będziecie się w naszej szkole czuli dobrze. Życzymy Wam samych miłych chwil oraz wielu sukcesów!

 
Pierwszaki pamiętają o bezpieczeństwie
Autor: Joanna Glik   
07.09.2017.

6 września uczniów klas pierwszych odwiedziła pani policjantka, która przypomniała im o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Nasi najmłodsi byli bardzo aktywni i chętnie wypowiadali się na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

Czytaj całość
 
Informacja dyrektora
Autor: Dyrekcja   
26.09.2017.

 
Godziny zajęć
Redaktor: Administrator   
01.09.2017.

Obowiązujący od roku szkolnego 2017/2018 czas trwania godzin lekcyjnych.

  • 1 lekcja 8.00 – 8.45

  • 2 lekcja 8.55 – 9.40

  • 3 lekcja 9.50 – 10.35

  • 4 lekcja 10.45 – 11.30

  • 5 lekcja 11.50 – 12.35

  • 6 lekcja 12.55 – 13.40

  • 7 lekcja 13.50 – 14.35

  • 8 lekcja 14.45 – 15.30

Przerwy obiadowe:

  • 1 przerwa 11.30 – 11.50

  • 2 przerwa 12.35 – 12.55

 
Dzień Rodzinki w Ia
Autor: Gabriela Sroczyńska   
29.06.2017.

Czytaj całość
 
Ia i IIe w Moszej
Autor: Gabriela Sroczyńska   
29.06.2017.

Czytaj całość
 
Piknik Rodzinny klasy IIa
Autor: Inga Golicz   
29.06.2017.

Czytaj całość
 
Finał współpracy z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
29.06.2017.

22 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się wraz z przedszkolakami z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich do parku oraz na lody. Spotkanie to było podsumowaniem oraz zakończeniem całorocznej współpracy między grupami. Bardzo dziękujemy Wam młodsi koledzy za wszystkie wspólne zajęcia, muzykowania i warsztaty. Będziemy je zawsze mieli w swoich sercach!

 
Nasze pupile w szkole
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
22.06.2017.

21 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIc przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pupili - chomików, królików, papug, kotów, rybek czy kanarków. Najmłodsi wymienili się cennymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji oraz opieki czy zabawy ze zwierzętami. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 190
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.