Aktualności
Jesienny rajd
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.10.2019.

9 października uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w pieszym rajdzie o Szymiszowa. Po drodze najmłodsi wykonali wiele zadań z zakresu edukacji przyrodniczej, matematycznej oraz polonistycznej. Towarzyszyło im wiele radości i uśmiechu. W Szymiszowie uczniowie mieli okazję zwiedzić remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, a także poznać szczegóły dotyczące pracy strażaka oraz używanego przez niego sprzętu strażackiego. Największą niespodzianką okazały się przygotowane zawody strażackie. To był wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
Inauguracja projektu na rzecz profilaktyki zdrowia dzieci
Autor: Dyrekcja   
08.10.2019.

7 października w PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich miała miejsce inauguracja projektu na rzecz profilaktyki zdrowia dzieci, w ramach którego przeprowadzono przesiewowe badanie wzroku uczniów klas I-IV. Projekt realizowany jest przez organizacje pozarządowe nonprofit dzięki finansowemu wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego oraz partnerów, we współpracy z członkami LIONS CLUB OPOLE oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu i Uniwersytetem Opolskim. Nowoczesne urządzenie Welch Allyn Spot Vision Screener umożliwia szybkie i bezinwazyjne przeprowadzenie badań wzroku niezależnie od wieku, wskazując takie wady wzroku, jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, zamglony obraz, zez, nierówność źrenic, różnowzroczność.

Dodatkowo uczniowie klas I- IV wzięli udział w prelekcji pt. ELEMENTARZE SZACUNKU , która jest odpowiedzią na hejt, przemoc i agresję. Prelekcję prowadziła pani Aneta Gibek- Wiśniewska W ramach projektu „Strzeleckie nie hejtuje” dzieci uczyły się szacunku, respektu i pozytywnych zachowań. Na bazie otrzymanego nieodpłatnie ELEMENTARZA SZACUNKU - Podręcznika dla Dzieci oraz specjalnej edycji Podręcznika dla Rodziców i Nauczycieli - wszystkie klasy wezmą udział w warsztatach poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści, przemocy i agresji.

Gośćmi zaproszonymi na inaugurację byli:

  • Roman Kolek - wicemarszałek województwa opolskiego
  • Tadeusz Goc - burmistrz Strzelec Opolskich
  • Józef Kampa - zastępca burmistrza Strzelec Opolskich
  • Marzenna Staroszczyk - dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek
 
Współpraca z przedszkolakami z PP 8 - rozpoczynamy adaptację do szkoły
Autor: Joanna Glik   
08.10.2019.

7 października uczniowie klasy IIIa gościli u siebie grupę "Żabki" z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich. Najmłodsi zobaczyli jak wygląda prawdziwa lekcja oraz praca na zajęciach. Spotkanie to rozpoczęło zaplanowaną roczną współpracę między uczniami, a przedszkolakami, która ma pozwolić na lepszą adaptację przyszłych uczniów do szkoły. Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie. Tym razem najmłodsi wezmą udział w andrzejkowo-plastycznych zajęciach. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Czytaj całość
 
Dzień chłopaka w klasie Ic
Autor: Małgorzata Apczyńska   
08.10.2019.

 
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Autor: Jadwiga Urbańczyk   
08.10.2019.

Pod takim hasłem w Strzeleckiej Siódemce 4 października odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) , którego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego . W ogólnoświatowej akcji uczestniczyło prawie 6 tys. szkół. W naszej szkole uczniowie klasy VF przy wsparciu starszych kolegów i koleżanek pełnili rolę egzaminatorów zasiadających w komisjach egzaminacyjnych. W trakcie ŚDTM egzaminy przybrały znacznie przyjemniejszą formę od groźnie brzmiących typowych egzaminów. Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, imienną legitymację oraz słodki poczęstunek Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcami są:

IV a

Mateusz Palka

Marcin Miklasz

Marek Malinowski

V a

Zuzanna Górska

Zosia Bieniek

Dominika Stanek

V b

Marcin Szczygieł

Ola Radzik

V c

Julia Badowska

Hanna Przybyła

V d

Wojciech Hordas

Kuba Leśniewicz

Bianca Halek

Ve

Zofia Pudelko

Maja Fedyk

VI a

Michał Rudnik

Michał Miklasz

Michał Majkowski

VI b

Wiktoria Skrobała

Piotr Borecki

Olivier Kapica

VI c

Dominika Michalik

Tomasz Osadczuk

Kamil Zdobylak

VI d

Julia Grabiec

Magdalena Patoła

Lena Majcher

VI e

Wojciech Gałas

Kacper Kucharski

Paweł Jacek

VII a

Oliwia Kapica

Kamil Ochwat

Julia Bryndzak

VII b

Marlena Łucyk

Weronika Stachowiak

Wiktoria Kusz

VII c

Maja Żurawel

Maja Kawalerowicz

Jagoda Wojdyła

VIII a

Mateusz K.

Julia F.

Małgorzata W.

VIII b

Julia Kulik

Mateusz K.

Piotr Wojciechowski

VIII c

P. Kunert

P. Janocha

K. Czerniec

VIII d

Oliwia Smolarek

Paulina Sawlewicz

Julia Paruzel

Czytaj całość
 
Spotkanie z policjantem w klasie Ic
Autor: Małgorzata Apczyńska   
08.10.2019.

 
Październik miesiącem pomocy dla zwierząt
Autor: Wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu   
08.10.2019.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Jest okazją do docenienia naszych pupili, a także to czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt.

Jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym?

Ogłaszamy zbiórkę karmy mokrej i koców dla podopiecznych ze schroniska w Kędzierzynie Koźlu, która potrwa do 25 października.

Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca!

Wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
03.10.2019.

 
Pieczemy chlebek
Autor: Joanna Glik   
03.10.2019.

3 października uczniowie klasy IIIa rozmawiali o roślinach zbożowych. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o chlebie. Najmłodsi prześledzili drogę od ziarenka do bochenka, rozmawiali też o szacunku do chleba, czy innych jego rodzajach. Prawdziwą niespodzianką okazało się wspólne upieczenie chleba na lekcji, a prawdziwą przyjemnością jego jedzenie z masełkiem. Były to wspaniałe zajęcia.

Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
Autor: Mirela Rewerska, Monika Brzeszcz   
01.10.2019.

26 września nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków (EDJ). Głównym celem tego święta jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy jako klucz do wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami i ważny element bogatego dziedzictwa kulturowego kontynentu.

W naszej szkole spróbowaliśmy dowieść, że nauka języka własnego i obcego jest nie tylko pożyteczna, ale może też być zabawna.

W tym dniu uczniowie mogli wziąć udział w szeregu zabaw i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz z użyciem kodów QR. Uczniowie mogli korzystać ze swoich telefonów komórkowych, aby odczytać zaszyfrowaną treść zadania, a także odnaleźć odpowiedzi na trudniejsze pytania w Internecie. Nagrodą za wszystkie poprawne odpowiedzi była ocena z aktywności. GRATULUJEMY Uczestnikom z klas VII i VIII!

Na zajęciach lekcyjnych wspólnie zastanawialiśmy się nad swoimi ulubionymi słowami, które stały się częścią kolorowych ściennych murali przygotowanych przez uczniów klas I-VI. Dyskutowaliśmy także, dlaczego warto uczyć się języków i jakie daje nam to możliwości na dziś i na lepszą przyszłość.

Z tej okazji ogłoszono również konkursy plastyczne: na logo EDJ 2020 oraz na plakat ilustrujący tegoroczne hasło święta Z językami zajdziesz dalej.

Poniżej przedstawiamy galerię, która jest małym skrótem wydarzeń z tego dnia w naszej szkole. DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!

Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
01.10.2019.

30 września dziewczynki z klasy IIIa przygotowały dla chłopców bardzo wiele niespodzianek. Chłopcy wzięli udział w różnych konkurencjach - zaczęli od masażu (jak królowie), a następnie w butach na obcasach, koroną w kwiaty i wachlarzem przeszli przez wiele prób - pili sok siłacza, syrop szerokiego uśmiechu, a także zajadali się papką z tłuszczu niedźwiedzia i łusek smoczycy. Tuż przed metą musieli rozbić orzechy włoskie, tak by ich nie zmiażdżyć. Po udanej próbie otrzymali wąsy i wiele innych upominków przygotowanych przez dziewczynki. To był wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
Grupa "Słoneczko" świętuje Dzień Chłopaka
Autor: Joanna Glik   
01.10.2019.

30 września br. uczniowie klas I-III spotkali się na wspólnym apelu z okazji Dnia Chłopaka. Na samym początku wszystkie dziewczynki wstały i głośno zaśpiewały swoim kolegom uroczyste "Sto lat",a następnie uczniowie klasy II b pod opieką pani Ani Szproch i klasy IIc od opieką pani Ewy Zalas przygotowały dla wszystkich dzieci krótką część artystyczną w postaci życzeń, piosenek i tańców. Nie zabrakło także serdeczności płynących w kierunku naszych starszych chłopców - pana Andrzeja Tokarskiego, ks. Łukasza Gniły, pana Krzysztofa Szkopa, pana Zdzisława Majkowskiego oraz pana kierownika i panów woźnych. Zgodnie z tradycją naszej szkoły tego dnia uroczyście ogłoszono najmilszych chłopców z każdej klasy, którzy wybrani zostali przez dziewczynki. Tytuł ten w tym roku zdobyli:
klasa 1a - Piotr Kuprianiuk
klasa 1 b- Adam kułak
klasa 1 c - Michał Dąbrowski
lasa 1 d - Filip Słodkowski
klasa a - Piotr Walkowski
klasa 2b - Filip Fiałkowski
klasa 2 c - Piotr iedworok
klasa 3a - Filip Chrobak
klasa 3b- Wojciech Sasuła
klasa 3c - Maciej Kielan

Wszystkim chłopcom - zarówno tym małym, jak i tym większym składamy najlepsze życzenia.


Czytaj całość
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo, czyli sałatki owocowe i warzywne w klasie IIa
Autor: Beata Obracaj, Dorota Karaban, Anna Poliwoda   
01.10.2019.

Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
26.09.2019.

26 września wzięliśmy udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wspólnie zastanowiliśmy się dlaczego warto uczyć się języków obcych, a także dlaczego ułatwiają nam życie. Odrysowaliśmy także na kartkach swoje rączki, wycięliśmy je i pokolorowaliśmy je w odcieniach barw narodowych Niemiec, po czym na każdej rączce pojawiło się ulubione zdanie w języku niemieckim. Nasze rączki zdobią wystawkę na łączniku.

Czytaj całość
 
Metoda projektu na zajęciach przyrodniczych, czyli samodzielnie dochodzimy do wiedzy
Autor: Joanna Glik   
26.09.2019.

Czytaj całość
 
Tropiciele rzeczowników i czasowników w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
26.09.2019.

 
Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy
Autor: Elżbieta Ferdynus   
26.09.2019.

Jak co roku w trzeci weekend września nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie świata Polska pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Działania klas IV - VIII obejmowały:
- wyjście w teren i sprzątanie najbliższej okolicy
- wykonanie przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych
- wykonanie haseł propagujących nieśmiecenie
- przygotowanie plakatów pod hasłem „Odpowiedzialny konsument”
- wykonanie wystawki prac na łączniku szkolnym
- napisanie listu do dorosłych zawierającego apel o dbanie o naszą wspólną planetę

Starajmy się aby hasło tegorocznej akcji towarzyszyło nam przez cały rok!

Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka tuż, tuż...
Autor: Joanna Glik   
26.09.2019.

19 września dziewczynki z klasy IIIa spotkały się na zajęciach kreatywnych na których przygotowały upominki dla swoich kolegów z okazji zbliżającego się ich święta. Upominki to tylko mała część atrakcji, która przygotowana została dla chłopców, jednak reszta niespodzianek objęta pozostaje jeszcze dziewczęcą tajemnicą.

Czytaj całość
 
Nie hejtujemy!
Autor: Joanna Glik , Beata Brniak, Grażyna Jankowska   
26.09.2019.

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo spotkać się z wszechobecnym hejtowaniem. Uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach, które podkreślały, że internet daje nam wiele korzyści, jednak nie służy do obrażania, poniżania i agresji. HEJTOWI mówimy stanowcze NIE!

Czytaj całość
 
Grupa wiekowa "Słoneczko" dba o czystość naszej planety - udział w akcji "Sprzątanie świata"
Autor: Joanna Glik   
26.09.2019.

Dnia 20.09.2019r. w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata”. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wszystkim zależy na funkcjonowaniu w czystym środowisku. Zatem każda klasa została wyposażona w worki przeznaczone do segregacji śmieci i rękawiczki jednorazowe. Najmłodsi wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli w tereny bliskie naszej szkoły i sprawili, że nasza najbliższa okolica stała się czysta.

Czytaj całość
 
Happening - STOP HEJTEROM
Autor: Dyrekcja   
25.09.2019.

W PSP nr 7 przeprowadzono w piątek akcję pod tytułem STOP HEJTEROM. Efektem są prace plastyczne wyeksponowane w holu głównym, zwracając uwagę wszystkich przechodzących. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono lub zostaną przeprowadzone pogadanki i dyskusje na ten temat.

Czytaj całość
 
Ruszamy z pomocą!
Autor: Małgorzata Trembecka   
20.09.2019.

Już w pierwszym tygodniu września wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji pomocy uczniom klas pierwszych podczas przerw między zajęciami oraz przerwy obiadowej. Pierwszoklasiści mogli liczyć na ich pomoc i poczuć się bezpiecznie w pierwszych tygodniach pobytu w szkole - w świetlicy, na stołówce, na korytarzach przed zajęciami szkolnymi. Dziękujemy wolontariuszom za okazane wparcie, troskę i pomoc!

Czytaj całość
 
Nabór do Szkolnego Klubu Ośmiu
Autor: Małgorzata Trembecka   
20.09.2019.

We wrześniu odbył się nabór nowych kandydatów na wolontariuszy naszej szkoły. Wśród nich jest 30 uczniów klas siódmych i ósmych, którzy pragną nieść pomoc innym. Stali się oni członkami Szkolnego Klubu Ośmiu, którego celem jest pomoc potrzebującym. Zasady, którymi wolontariusze kierują się to: zaangażowanie na rzecz dobra, budowanie miłości i „wstyd za zło”. Wspólnie opracowaliśmy plan pracy, przedstawiliśmy propozycje, na które warto zwrócić uwagę przy niesieniu pomocy, zgłosiliśmy pomysły na działania w nowym roku szkolnym 2019/2020.

 
Zawody streetball'u
Autor: Stella Sierka   
19.09.2019.

15 września uczennice PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich wzięły udział w Streetballu tj.turnieju koszykówki ulicznej rozgrywanym 3 x 3 w Opolu na pl. Kopernika. W kategorii U 12 dwie drużyny ze Strzelec zajęły I i II miejsce otrzymując pamiątkowe nagrody. Organizatorzy turnieju zorganizowali również konkurs rzutów wolnych w wyżej wymienionej kategorii gdzie razem rywalizowały dziewczynki i chłopcy, a najlepsza w tym rywalizacji okazała się Kamila Gazda ze Strzelec. Skład obu drużyn: Julia Saganek, Emilia Chrobak, Hanna Dudarz, Kamila Gazda, Julia Sobolewska, Zofia Pudelko, Basia Kulig. Trener - Stella Sierka

Czytaj całość
 
Klasy trzecie na zielonej szkole w Bardzie
Autor: Joanna Glik   
17.09.2019.

Uczniowie klas III spędzili wspaniały tydzień w Bardzie, realizując tym samym od 9. do 13. września br. projekt "Szkoła odkrywców". Najmłodsi zwiedzili malowniczą miejscowość Bardo, zawitali do Bazyliki Mniejszej, spacerowali po Wzgórzu Różańcowym, podziwiali ruchomą szopkę. Słuchali legend bardzkich, a także podziwiali panoramę miasta z najwyższego szczytu "Biały Krzyż", na szlaku którego poznali legendę magicznego źródełka wypływającego z kapicy Marii. Poznali wiele walorów Ziemi Kłodzkiej, ponieważ zawitali do Dusznik Zdroju, Kudowy, czy Polanicy, gdzie wzięli udział w warsztatach czerpania papieru, garncarskich, malowali odlewy gipsowe, a także zachwycali się dawnymi urządzeniami Średniowiecznego Parku Techniki, Szlaku Ginących Zawodów. Odbyli wiele przyrodniczych wycieczek m.in. na zaporę wodną, która wykorzystywana jest do pozyskania energii elenktycznej, czy wędrowali labiryntami skalnymi Błędnych Skał należących do Parku Narodowego Gór Stołowych. Trzecioklasiści próbowali także szukać złota w kopalni w Złotym Stoku oraz minerałów w muzeum. Był to wspaniały tydzień. Pełen atrakcji, ale także wspaniałych chwil spędzonych razem.

Czytaj całość
 
Szukaj na stronie
Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Poczta

Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Strzelecki Biały Orlik

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.