Aktualności
sp7strzelce.edu.pl
Autor: Dyrekcja   
30.03.2020.

 
E-nauka
Autor: PSP NR 7 W STRZELCACH OP.   
16.03.2020.

Czytaj całość
 
Strona Rządowa dotycząca zagrożenia
Autor: Dyrekcja   
13.03.2020.

 
Uwaga!
Autor: Dyrekcja   
10.03.2020.

 
List Opolskiego Kuratora Oświaty
Autor: Dyrekcja   
13.03.2020.

List Opolskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz Pracodawców uczniów młodocianych pracowników województwa opolskiego


Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
przedszkoli, szkół i placówek oświatowych,
Pracodawcy uczniów młodocianych pracowników
województwa opolskiego
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od 12.03.2020 r do 25.03.2020 r. zostały zawieszone zajęcia dydaktyczne, wychowawcze oraz opiekuńcze w szkołach i placówkach oświatowych. W związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2, nie ma potrzeby codziennego przebywania nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki na jej terenie. Jednocześnie przypominam, że nauczyciele i inni pracownicy pozostają w gotowości do podjęcia pracy, co oznacza, że w razie potrzeby dyrektor placówki może wezwać ich do stawienia się w miejscu pracy lub wykonywania innych zadań.

Wierzę, że wspólnie z organami prowadzącymi, kierując się doświadczeniem i rozsądkiem, dyrektorzy wypracują odpowiednie dla każdej szkoły i placówki rozwiązanie, mając na względzie najważniejsze teraz bezpieczeństwo zdrowotne. Bardzo proszę o podejmowanie działań według zaleceń Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Wojewody Opolskiego.

Rekomenduję przygotowanie materiałów do pracy zdalnej z uczniem. Mając na uwadze dotychczas zrealizowany zakres podstawy programowej, należy uwzględnić możliwości uczniów. Dyrektor szkoły powinien koordynować zakres oraz ilość przekazywanych materiałów dydaktycznych. Należy wykorzystać dostępne kanały komunikacji (np.: stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny, platformy e-learningowe, pocztę elektroniczną, komunikatory itp.). Wkrótce także Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże materiały edukacyjne do wykorzystania w obecnej sytuacji.

W tym szczególnym czasie, dbając o wspólne bezpieczeństwo, warto w miarę możliwości skupić się na rodzinie i domu, unikając przebywania w dużych skupiskach ludzi.

Zachęcamy do bieżącego śledzenia stron internetowych i profili na Facebooku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Opolu. Jednocześnie zobowiązuję dyrektorów szkół i placówek oświatowych do stałego kontaktu z wizytatorem rejonowym lub w razie jego niedostępności – z Dyrektorem Wydziału Strategii Wspomagania, Kontroli i Ewaluacji, Panią Małgorzatą Prokop, tel. 691733131, e-mail: mprokop@kuratorium.opole.pl .

Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty ma na celu przede wszystkim zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Dlatego też uczniowie powinni pozostać w domu, aby maksymalnie ograniczyć kontakty z innymi osobami.

Apeluję również do pracodawców, którzy zawarli umowę o pracę z młodocianymi pracownikami w celu przygotowania zawodowego, aby w imię odpowiedzialności, kierując się zdrowym rozsądkiem, umożliwili uczniom przebywanie w domu w okresie zagrożenia.

Żywię nadzieję, że kompleksowe, spójne działania pozwolą nam zachować najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa zdrowotnego nas wszystkich.

Dziękuję Państwu za dotychczasowe zaangażowanie i działania podejmowane w tej szczególnej dla nas wszystkich sytuacji.Z wyrazami szacunku

Opolski Kurator Oświaty
Michał Siek

 
Rekrutacja do szkół
Autor: Dyrekcja   
26.02.2020.

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Zarządzeniem 23/2020 z dnia 30 stycznia 2020r Burmistrza Strzelec Opolskich rekrutacja do szkół rozpoczyna się 3 marca 2020r. i trwać będzie do 20 marca 2020r.

Rejestracja odbywać się będzie w formie elektronicznej pod adresem

www.gminastrzelceopolskie.podstawowe.vnabor.pl


Po zarejestrowaniu się i uzupełnieniu zgłoszenia bądź wniosku, należy go wydrukować,
podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły.

 
Ogłoszenie
Autor: Szkolne koło TPD   
05.03.2020.

 
Między nami - kobietkami, czy SPA dla dziewczynek , realizujemy projekt "Zarażamy pasjami..."
Autor: Joanna Glik   
10.03.2020.

9 marca dziewczynki z klasy IIIa wzięły udział w niezwykłym popołudniu. Tego dnia klasa zamieniła się w prawdziwe SPA. Dziewczynki rozmawiały o higienie i czystości głowy. Miały okazję dowiedzieć się bardzo wielu interesujących ciekawostek, ponieważ tego dnia gościłyśmy u siebie mamę naszej Lenki - panią Justynę Kułak, która jest kosmetyczką i z zamiłowania ćwiczy jogę, a także mamę naszego kolegi Oskara- panią Paulinę Krzykwę, która jest fryzjerką. Nasze dziewczynki najpierw wysłuchały wielu cennych porad dotyczących utrzymania podstawowej higieny, a następnie urządziły sobie wspólnie salon kosmetyczno- fryzjerski. Miały okazję wykona sobie zabieg pilingu dłoni, malowały paznokcie, poddane zostały relaksacyjnemu masażu twarzy, rozczesywały sobie włosy, a także miały okazję zapleść sobie warkoczy z z kolorowym pasmem włosów. Na zakończenie spotkania nie zabrakło ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. To było wspaniałe popołudnie, szkoda, że już się skończyło.

Bardzo dziękujemy mamie Lenki i Oskara za poświęcony czas i chwile z nami spędzone.

Czytaj całość
 
Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego nagrodzeni
Autor: Joanna Glik   
10.03.2020.

 
Grupa wiekowa SŁONECZKO świętuje Dzień Kobiet
Autor: Joanna Glik   
10.03.2020.

9 marca uczniowie klas I-III spotkali się na wspólnym apelu z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia chłopcy z klasy III b pod opieką pani Grażyny Jankowskiej zadbali o część artystyczną i piękne życzenia dla naszych koleżanek i pań nauczycielek. Podczas spotkania ogłoszono także NAJMILSZE KOLEŻANKI, które wybrane zostały przez kolegów z poszczególnych klas. W tym roku tytuł ten zdobyły:
I a - Alicja Wochnik
I b - Maja Nakielska
I - Martyna Styś
I d - Lena Trybała
II a - Malwina Dłubakowska
II b - Magdalena Kacperak
II c - Paulina Dusza
III a Wiktoria Gluck
III b - Patrycja Wasik
III c - Florentyna Franków

Wszystkim paniom - zarówno tym młodszym, jak i starszym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w IIIa
Autor: Joanna Glik   
10.03.2020.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w IIIc
Autor: Beata Brniak   
10.03.2020.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w IIb
Autor: Anna Szproch   
10.03.2020.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w Ic
Autor: Małgorzata Apczyńska   
10.03.2020.

 
Klasowy konkurs recytatorski w IIa
Autor: Beata Obracaj   
10.03.2020.

27 lutego w klasie IIa odbył się klasowy konkurs recytatorski. Wszystkie dzieci pięknie się przygotowały do recytacji wybranego przez siebie wiersza. Zwycięzcy wezmą udział w etapie szkolnym tego konkursy.

Czytaj całość
 
Podwójny sukces w konkursie Ośmiu Wspaniałych
Autor: Małgorzata Trembecka   
10.03.2020.

Wolontariusze naszej szkoły - Jakub Bartosz, Oliwia Kapela, Anna Mazurek, Maja Nikołajczyk i Maja Szymańska reprezentowali naszą szkołę w Strzeleckim Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Oliwia Kapela i Anna Mazurek zdobyły tytuły finalistek z wyróżnieniem Strzeleckiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2020. Uczniowie od dwóch lat działają w szkolnym „Klubie Ośmiu” w naszej szkole. Angażują się na rzecz seniorów, niepełnosprawnych, dzieci, zwierząt. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w podejmowaniu dalszych działań na rzecz potrzebujących!

Czytaj całość
 
Konkurs Recytatorski
Autor: Kinga Lechowicz   
06.03.2020.

W poniedziałek 2 marca, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas drugich i trzecich. W konkursie zaprezentowało się aż 20 uczniów z klas drugich oraz 13 trzecioklasistów.

Poziom recytowanych wierszy był wysoki, ale kryteria ocen również wymagające. Cieszymy się, że tak wielu uczniów podjęło wyzwanie i sprostało wysokim kryteriom.

Spośród drugoklasistów wyłoniono troje zwycięzców.

I miejsce  Julia Szmit – kl. II c

II miejsce Maja Mika – kl. II b

III miejsce- Hanna Graczykowska – kl. II a

Z kolei na poziomie klas trzecich zwycięzcami zostali:

I miejsce Nikodem Wydmuch z kl. III a,

Filip Smiatek z kl. III b

Laura Glinka z kl. III c

II miejsce Barbara Sekuła z kl. III c

III miejsce Hanna Kowalczyk z kl. III a

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj całość
 
Nasza męska tajemnica
Autor: Joanna Glik   
05.03.2020.

Szykujemy niespodzianki na Dzień Kobiet. Mamy nadzieję, że sprawimy naszym koleżankom wiele radości.

Czytaj całość
 
Wirtualna wycieczka na bieguny oraz lepienie igloo i bałwanów w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
26.02.2020.

Zaraz po feriach wybraliśmy się w wirtualną wycieczkę na biegun północny i południowy. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat warunków życia w lodowych krainach, a także zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, roślin i wspaniałych polarnych zwierząt. Spotkaliśmy się z pingwinem Elegancikiem oraz dokładnie poznaliśmy życie Anaruka, chłopca z Grenlandii. Największą atrakcją naszej przygody okazała się PRODUKCJA SZTUCZNEGO ŚNIEGU. Mogliśmy ulepić bałwana i igloo. To była wspaniała zabawa.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień piąty
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
17.02.2020.

Za nami ostatni dzień zimowiska. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych tworząc kompozycję z koralików, która została później zaprasowana, wzięli udział w spotkaniu z panią Darią Kryś, tancerką, która przeniosła wszystkich uczestników w świat baletu i jazzu. Dzieci wzięły udział w zajęciach z robotami, które z wykorzystaniem Ozobotów, WonderGo i Photona odsłoniły przed najmłodszymi tajniki programowania. Tego dnia dzieci odwiedziły także nasze lodowisko. Największą atrakcją ostatniego dnia zimowiska okazała się gra terenowa przygotowana przez wychowawców. Uczniowie biegając po całej szkole musieli wykonać wiele zadań i łamigłówek. Towarzyszyło temu wiele radości i dobrej zabawy Nie zabrakło także walentynkowych wyścigów rzędów i działającej tego dnia poczty walentynkowej. Wszystko co dobre szybko się kończy, życzmy Wam wspaniałego odpoczynku podczas ostatniego tygodnia ferii zimowych. Mamy nadzieję, że czas spędzony na zimowisku długo pozostanie w waszej pamięci.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień czwarty
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Czwarty dzień zimowiska za nami. Dziś wszyscy uczniowie spędzili bardzo miły dzień w gospodarstwie agroturystycznym GIPROL. Najmłodsi wysłuchali wielu ciekawych historii i ciekawostek o zwyczajach karnawałowych, piekli pączki, ozdabiali maski karnawałowe oraz samodzielnie wykonywali świece. Nie zabrakło chwil spędzonych na świeżym powietrzu. To był dzień pełen atrakcji.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień trzeci
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Trzeci dzień naszego zimowiska za nami. Dziś wzięliśmy udział w zajęciach z robotami Wonder Go, wyszliśmy na lodowisko pojeździć na łyżwach,malowaliśmy zimowe pejzaże, wykonaliśmy karmniki z papieru, układaliśmy koraliki które zaprasowane żelazkiem zabieraliśmy do domu, braliśmy udział w zabawach integracyjnych, wyścigach rzędów, a także odwiedziliśmy osiedlową bibliotekę dla dzieci. Już nie możemy doczekać się jutra!

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień drugi
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Za nami kolejny dzień naszego zimowiska. Dziś nasi uczestnicy wybrali się do kina Helios w Kędzierzynie Koźlu na film pt. "Tajni i fajni" oraz do restauracji McDonald's. Po powrocie do szkoły wzięli udział w zimowym kodowaniu, warsztatach kreatywnych przy użyciu magicznych koralików, a także brali aktywny udział w grach i zabawach sportowych.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień pierwszy
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

10 lutego w naszej szkole wystartowało zimowisko, które potrwa przez pierwszy tydzień ferii zimowych. Grupa 45 uczniów naszej szkoły aktywne spędza czas, uczestnicząc w ciekawych zajęciach, zabawach i wycieczkach. Dziś uczniowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem, który przypomniał im w jaki sposób bezpiecznie spędzić swój czas wolny, w zajęciach plastycznych w ramach których wykonali PÓŁ PORTRETY-PÓŁ AUTOPORTRETY, w zajęciach z robotami, sportowych, a także uczestniczyli w pokazie AIKIDO. Nie zabrakło także wyprawy do Strzeleckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka". Ten dzień był wspaniały,a to dopiero przedsmak tego co czeka nas jeszcze do końca tygodnia.

Czytaj całość
 
Turniej warcabowy
Autor: Anna Szproch   
13.02.2020.

Dnia 5. lutego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich w ramach realizacji autorskiego projektu profilaktycznego "E- moc - jest w nas" odbył się turniej warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie klasy drugiej oraz ich babcie i dziadkowie. Rywalizacja przebiegła w radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję uczyć się od starszych nie tylko zasad gry, ale także kulturalnego zachowania podczas rywalizacji oraz radzenia sobie z emocjami, które jej towarzyszyły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 188
Szukaj na stronie
LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie
Poczta

Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.