Wakacje!!!
Redaktor: Administrator
22.06.2017.

Życzymy wszystkim udanych, wspaniałych, obfitujących w wiele przygód wakacji!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!

Dzień Rodzinki w Ia

Ia i IIe w Moszej

Piknik Rodzinny klasy IIa
Autor: Inga Golicz

Finał współpracy z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich
29.06.2017.

22 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się wraz z przedszkolakami z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich do parku oraz na lody. Spotkanie to było podsumowaniem oraz zakończeniem całorocznej współpracy między grupami. Bardzo dziękujemy Wam młodsi koledzy za wszystkie wspólne zajęcia, muzykowania i warsztaty. Będziemy je zawsze mieli w swoich sercach!

Nasze pupile w szkole
22.06.2017.

21 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIc przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pupili - chomików, królików, papug, kotów, rybek czy kanarków. Najmłodsi wymienili się cennymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji oraz opieki czy zabawy ze zwierzętami. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Żal się żegnać...
Autor: Joanna Glik
17.06.2017.

14 czerwca uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami spotkali się w Barce na pikniku, który połączony był celebrowaniem uroczystości Dnia Matki i Dnia Ojca wraz z pożegnaniem klasy III. Uczniowie przygotowali dla swoich rodziców piękny występ artystyczny oraz wiosenny koncert muzyczno-instrumentalny. Po występie najmłodsi wręczyli rodzicom piękne prezenty, a później wszyscy goście mieli okazję zobaczyć piękny film przygotowany przez rodziców wraz z dziećmi dla pani Asi. Nie mogło zabraknąć wzruszeń, podziękowań i licznych wspomnień. Po części oficjalnej wszyscy usiedli przy kawie, cieście oraz sałatkach i ognisku przygotowanym przez rodziców. Był to wspaniały czas spędzony razem na dobrej zabawie! Dziękujemy za te trzy lata!

Wycieczka do Tarmowskich Gór
Autor: Beata Szabała
21.06.2017.

7 czerwca klasa 3f i 3e wybrały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Dzieci zwiedzały zabytkową kopalnię srebra. Największych jednak przeżyć dostarczyła przeprawa łódkami przez Sztolnię Czarnego Pstrąga. Wycieczkę zakończył posiłek w McDonald.

Dzień rodzinki w IId
Autor: Beata Obracaj

IIa i IIIb na wycieczce w Mosznej
Autor: Ingryda Golicz, Grażyna Jankowska
17.06.2017.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci
21.05.2017.

W dniu 10.05.2017 uczniowie Grupy Wiekowej klas I – III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Anielą Cholewińską- Szkolik zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w PCK w Strzelcach Opolskich. Pisarka opowiedziała dzieciom o polskich zwierzętach oraz o swojej rodzinie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchali opowieści o bohaterach książek pani Anieli. Po spotkaniu obejrzeli wystawę „Zabawka przyjazna dziecku”. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie.

Mali Twórcy - spotkanie czerwcowe
Autor: Mariola Suwart, Beata Brniak
17.06.2017.

Dnia 2 czerwca chętni uczniowie z klas II i III uczestniczyli w kolejnym spotkaniu „Małych Twórców”. Z okazji majowego Dnia Matki i czerwcowego Dnia Ojca dzieci podjęły próbę napisania wiersza wyrażającego miłość do rodziców. Wyróżnione teksty będą tradycyjnie zamieszczone na gazetce grupy wiekowej „Słoneczka”.

Grupa "Słoneczko" żegna trzecioklasistów
Autor: Joanna Glik
17.06.2017.

12 czerwca w naszej szkole odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel grupy wiekowej "Słoneczko". Uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie spędzać wakacje. Młodsi koledzy sprawili niespodziankę wszystkim trzecioklasistom śpiewając piosenkę i przygotowując im drobne upominki. Nie zabrakło miłych słów oraz życzeń powodzenia w klasie czwartej.

Plastyczne popołudnie
30.05.2017.

W dniu 29.05.2017 chętni uczniowie klas IIc i IId wzięli udział w kolejnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Annę Gawrońską. Tym razem z okazji Dnia Dziecka wykonywaliśmy „Balonikowe stworki”. Dziękujemy.

Święto rodzinki w 3c
Autor: Beata Brniak

IIIa i IIIc we Wrocławiu
17.06.2017.

9 czerwca br. klasy IIIa i IIIc wybrały się do Wrocławia. Nasi uczniowie odwiedzili Hydropolis, Muzeum Figur Woskowych, oraz wrocławski ogród zoologiczny wraz z Afrykarium. Był to niesamowity wyjazd, który na długi czas zostanie w naszej pamięci.

Spotkanie z pływaczką
13.06.2017.

8 czerwca w naszej szkole gościem była pani Ewa Dymara, która zaczęła swoją karierę pływacką w USA. Pani Ewa przybliżyła naszym uczniom swoją historię, a także przekazała bardzo wiele cennych informacji dotyczących szkoły, kultury, języka czy też walorów geograficznych tamtego regionu. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Koktajl, gofry i lody z owocami- czyli podsumowanie projektu "Mali kucharze"
07.06.2017.

6 czerwca uczniowie klasy III a i III c wzięli udział w ostatnich zajęciach kulinarnych realizowanych w ramach autorskiego projektu "Mali kucharze". Tym razem nasi uczniowie wykonali owocową kompozycję z lodami, goframi. Nie mogło zabraknąć także koktajlu truskawkowego. Projekt realizowany i finansowany był z budżetu Gminy Strzelce Opolskie.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu
19.05.2017.

18 maja 2017 uczniowie klas IIc i IId wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Obejrzeli tam wspaniałe przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Następnie uczniowie wzięli udział w lekcjach teatralnych. Klasa IIc – „Duże role na małej scenie”, klasa IId –„ Narodziny Lalki”

Nasi uczniowie na korowodzie z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej