Aktualności
Informacja
Autor: Dyrektor - Andrzej Tokarski   
01.07.2015.

Informujemy, że kompleks boisk ORLIK
przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich
w trakcie wakacji czynny jest od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 21.00

W tym czasie zapewniamy także opiekę instruktorów sportowych.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! - ważna informacja dotycząca dostępności boisk ORLIK - zobacz>>

 
Zakończenie roku szkolnego
Autor: Dyrektor - Andrzej Tokarski   
24.06.2015.

Życzymy wszystkim udanych, wspaniałych, obfitujących w wiele przygód wakacji!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!


 
Zakończenie roku szkolnego w grupie wiekowej I-III
Autor: Joanna Glik   
01.07.2015.

24 czerwca br. odbył się ostatni apel grupy wiekowej Słoneczko. Część artystyczna przygotowana została przez klasy II pod opieką pani Jolanty Cedzich i Gabrieli Sroczyńskiej. Podczas apelu pożegnaliśmy III-cio klasistów, którzy od przyszłego roku uczęszczać będą do klasy IV. Nie mogło obejść się bez licznych podziękowań, życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej. W ramach apelu przypomniano dzieciom także kilka zasad bezpiecznego spędzania wakacji oraz wręczono dyplomy uczestnikom konkursów - ortograficznego i języka angielskiego.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Tarnowskich Gór
Autor: Małgorzata Apczyńska   
05.05.2015.

W dniu 04.05.2015 klasy IIIb i IIIc pojechały na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Uczniowie zwiedzali Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga. Dowiedzieli się, iż podziemne korytarze kopalni położone są 40 m pod powierzchnią ziemi, i że w kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10C. Na powierzchni zwiedzili muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Następnie udali się do Sztolni Czarnego Pstrąga, która znajduje się pośrodku Parku Repeckiego. Zwiedzanie polegało na przepłynięciu łodziami 600 metrowego odcinka sztolni.

Czytaj całość
 
Pielgrzymka Trzecioklasistów
Autor: Małgorzata Apczyńska   
23.06.2015.

25.05.2015r. uczniowie klas III-ich naszej szkoły wybrali się na Pielgrzymkę Dzieci Pierwszokomunijnych na Górę Św. Anny. Pielgrzymkę zorganizowali Duszpasterze naszej parafii. Po przyjeździe udaliśmy się do bazyliki, gdzie odbyła się msza święta. Po Eucharystii każdy miał możliwość ucałować relikwię Św. Anny. Następnie zwiedziliśmy wystawę misyjną, wysłuchaliśmy krótkiego koncertu organowego w wykonaniu pani Leokadii, a brat Krzysztof opowiedział nam o najpiękniejszych na Śląsku barokowych annogórskich organach. W drodze powrotnej do Strzelec w autobusie śpiewaliśmy pieśni religijne.

Dziękujemy naszym Duszpasterzom.

Czytaj całość
 
XIII Powiatowa Olimpiada Matematyczna
Autor: Małgorzata Apczyńska   
23.06.2015.

21 maja 2015r. już po raz XIII w Publicznej Szkole Podstawowej w Jemielnicy odbyła się Powiatowa Olimpiada Matematyczna. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klas drugich i trzecich. Olimpijczycy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, z którymi nasi uczniowie doskonale sobie poradzili.

I miejsce w powiecie - Oliwia Kostyra kl. IIb
IV miejsce w powiecie - Maja Żurawel kl.IIc,
oraz Patryk Sobolewski kl.IIb - udział,

II miejsce w powiecie - Mateusz Kurzeja kl. IIIb
IV miejsce w powiecie - Przemysław Janocha kl. IIIc,
oraz Mateusz Kaczmarczyk kl. IIIa - udział

Czytaj całość
 
Klasy Ia i Ic z wizytą u strażaków
Autor: Joanna Glik   
19.06.2015.

19 czerwca br. klasy Ia i Ic pod okiem swoich Pań wychowawczyń - Pani Asi Glik i Pani Beaty Brniak, wybrały się do siedziby Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Najmłodsi mieli okazję poznania komendy od wewnętrznej strony funkcjonowania - zobaczyli narzędzia strażackie, które wykorzystywane są w akcjach ratunkowych, wyposażenie wozów strażackich, salę zebrań, miejsca ćwiczeń strażaków, słynne rury, po których strażacy śpieszą do akcji, a nawet przeżyli i mieli okazję zobaczyć postępowanie strażaków podczas prawdziwego alarmu. Prawdziwą atrakcją okazała się jednak przejażdżka prawdziwym wozem strażackim.

Czytaj całość
 
Teatrzyk Pacynka w Przedszkolu nr 9
Autor: Gabriela Sroczyńska   
19.06.2015.

Nasi aktorzy - uczniowie Teatrzyku Pacynka odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Brzydkie kaczątko". Nasi aktorzy byli znakomici, a widzowie zadowoleni, za co nagrodzeni zostali brawami.

Czytaj całość
 
Goście w klasie Ic
Autor: Beata Brniak   
19.06.2015.

12 czerwca klasę I c odwiedziła grupa V z Publicznego Przedszkola nr 8 w Strzelcach Opolskich. Pięciolatki bardzo ciekawe szkoły, miały okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia edukacyjne. Tematem przewodnim spotkania były motylki. Dzieci wzięły udział między innymi z improwizacji ruchowej, zabawach słownych oraz matematycznych.

Czytaj całość
 
Przedszkolaki odwiedzają pierwszaków
Autor: Joanna Glik   
19.06.2015.

10 czerwca br. gościliśmy w naszej klasie 5-latki z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich. Goście bardzo ciekawi jak wygląda praca w szkole zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne, które przygotowała dla nich Pani Asia wraz ze swoimi dziećmi. Przedszkolaki tego dnia zasiadły w szkolnych ławkach i pracowali, tak jak prawdziwi uczniowie. Tematem zajęć była wiosenna łąka, tak więc najmłodsi pod okiem swoich starszych kolegów rozwiązywali bardzo wiele zagadek, wykazywali się umiejętnością dzielenia wyrazów na głoski, sylaby, przeliczali w zakresie 10, wyciągali wnioski z przeczytanej bajki o żabkach, a także wykonywali pracę plastyczną, czy dzielili mieszkańców łąki na ptaki, ssaki czy owady. Na zakończenie zajęć, gospodarze zagrali przedszkolakom na fletach, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po zakończeniu zajęć Pani Asia pogratulowała przedszkolakom, którzy już od września staną się prawdziwymi uczniami.

Czytaj całość
 
Zwiedzamy palmiarnię i planetarium
Autor: Beata Obracaj   
19.06.2015.

Dnia 9 czerwca dzieci z klas If i IIId pojechały na wycieczkę klasową. Najpierw były w Planetarium w Chorzowie gdzie wybrały się w kosmiczną podróż z Mikołajem Kopernikiem, były na zajęciach w stacji klimatologicznej oraz zwiedziły obserwatorium astronomiczne. Potem dzieci pojechały do Palmiarni w Gliwicach . Tam było przepiękne. Dzieci z zaciekawieniem oglądały niespotykane na co dzień rośliny tropikalne. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Czytaj całość
 
Sześciolatki podróżują
Autor: Joanna Glik   
19.06.2015.

3 czerwca br. grupa naszych sześciolatków z klasy Ia i Ib pod opieką swoich pań wychowawczyń - p. Asi Glik i p. Grażyny Jankowskiej wybrała się na klasową wycieczkę do Toszka, gdzie zwiedzali zamek, oraz do kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu.
Pierwszym celem naszej podróży był zamek. Nasi najmłodsi dotarli na miejsce o godzinie 10. Zwiedzili zamek razem z Panią Przewodnik, poznali legendę o Złotej Kaczce, spotkali się z Białą Damą, zawitali do magicznej studni oraz pokrzepili swoje siły pysznymi kiełbaskami z grilla. Po chwili odpoczynku sześciolatki udały się w dalszą podróż - do Zabrza. Docierając do kopalni, założyli kaski i rozpoczęli dalszą przygodę, tym razem z kopalnią węgla kamiennego i górnictwem. Zwiedzając podziemne zakamarki kopalni zgłębiali nowe wiadomości dotyczące górnictwa. Na dole nie mogło także obejść się bez niespodzianek, quizów, układania puzzli, projekcji filmu dotyczącego roli konia w kopalni. Na swoim szlaku spotkali także Skarbnika, który opowiedział parę słów o kopalni węgla kamiennego, w której sześciolatki się znalazły oraz poczęstował ich Śląskimi Kopalniokami. Był to dzień pełen wrażeń!

Czytaj całość
 
Nasi uczniowie na korowodzie z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej
Autor: Gabriela Sroczyńska   
09.06.2015.

Czytaj całość
 
Wspomnienia z Gminnego Konkursu Czytelniczego w Kadłubie
Autor: Gabriela Sroczyńska   
09.06.2015.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Chorzowa
Autor: Gabriela Sroczyńska, Ewa Zalas   
09.06.2015.

Klasa IIb i IIc wraz ze swoimi Paniami wychowawczyniami - p. Gabrysią Sroczyńską i p. Ewą Zalas w środę 3 czerwca wybrały się do Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego i planetarium. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 35 z 95
Bezpieczne wakacje
Podręczniki 2015/2016

Podręczniki w roku szkolnym 2015/2016:


Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica

strona projektu

Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.