Aktualności
Mała Akademia Piosenki , czyli kolędowanie z panią Danutą Błażejczyk
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak, Beata Obracaj, Kinga Lechowicz-Dudziak   
11.12.2017.

11 grudnia uczniowie klasy Ia, Ic, IIId i IIIg wzięli udział w zajęciach z cyklu Mała Akademia Piosenki, których gościem specjalnym była pani Danuta Błażejczyk. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i pastorałki. Spotkanie z panią Danutą było bardzo ciekawe i wspaniale wprowadziło nas w nastrój świąteczny.

Czytaj całość
 
Nasze sukcesy w konkursie kolędowym
Autor: Małgorzata Trembecka   
11.12.2017.

8. grudnia w Warmątowicach odbył się konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii III konkursu za wykonanie symboli adwentowo – bożonarodzeniowych nasi uczniowie zdobyli I miejsce: Anna Jontza - I miejsce za wykonanie wieńca adwentowego (opiekun: Jolanta Wójcik); Dawid Mikitczak - I miejsce za wykonanie lampionu adwentowego (opiekun: Ingryda Golicz). Kolędę „Cichą noc” wykonały uczennice klasy VI a: Maria Łukomska i Zuzanna Szolc (przygotowanie - Jolanta Wójcik) oraz uczniowie klasy III f: Agata Gaj, Paulina Gajda, Kamila Gazda, Konrad Grzesiński, Laura Kałuża i Julia Sobolewska wykonali kolędę „Eine fröhliche Weihnacht” (przygotowanie - Małgorzata Trembecka). Serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka w naszej szkole
Autor: Małgorzata Trembecka   
11.12.2017.

W akcję „Szlachetnej paczki” 2017 włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Dzięki ich współpracy wsparliśmy i pomogliśmy potrzebującym, by mogli poczuć się wyjątkowi podczas Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wielkie serce!!!

Czytaj całość
 
Zapraszamy na lodowisko!
Autor: Dyrekcja   
07.12.2017.

 
Świąteczne spotkanie z quillingiem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
08.12.2017.

7 grudnia uczennice z klasy I a i I c wzięły udział w kolejnym kreatywnym popołudniu w Bibliotece Strzeleckiego Ośrodka Kultury. Tym razem dziewczynki wykonywały piękne kartki świąteczne z wykorzystaniem techniki quillingu. Nie zabrakło także chwili odpoczynku spędzonej na słuchaniu pięknej historii o świętym Mikołaju. Były to wspaniałe zajęcia, dzięki którym poczuliśmy już świąteczny klimat.

Czytaj całość
 
Święta coraz bliżej - anielskie dekoracje i zawieszki z masy porcelanowej
Autor: Joanna Glik   
08.12.2017.

Uczniowie klasy I a szykują się do świąt. Wzięli udział w zajęciach kreatywnych, na których przygotowali piękne anioły oraz zawieszki na choinkę z masy porcelanowej. Cała klasa mieniła się różnymi brokatami, ozdóbkami oraz naklejkami. Były to wspaniałe zajęcia!

Czytaj całość
 
Niespodzianka
Autor: Joanna Glik   
07.12.2017.

Mikołaj wiedział co lubimy, ponieważ czekał dziś na nas pyszny piernik polewie czekoladowej. Była to pyszna niespodzianka. Dziękujemy Ci Mikołaju!

 
Odwiedził nas św. Mikołaj
Autor: Joanna Glik   
07.12.2017.

6 grudnia uczniów klas I-III odwiedził Św. Mikołaj. Najmłodsi od samego rana wypatrywali gościa na szkolnych korytarzach, aż wreszcie zawitał w naszej szkole. Dzieci nie mogły powstrzymać radości. Wizycie towarzyszyła recytacja wiersza oraz śpiew piosenki. Nie mogło zabraknąć słodkich podarunków oraz pamiątkowych zdjęć.

Czytaj całość
 
Andrzejki w IIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
07.12.2017.

Czytaj całość
 
Minikonferencja Wolontariatu
Autor: Małgorzata Trembecka   
06.12.2017.

5 grudnia w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w XIII Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Rola książki w naszym życiu i jej terapeutyczne oddziaływanie”. Wzięli w niej udział przedstawiciele GZOJ, ŚDS, DPS, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół powiatu strzeleckiego wraz z opiekunami. Uczestnicy konferencji obejrzeli prezentację multimedialną, wzięli udział w warsztatach, dyskusji. Była to okazja do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną, którzy wymienili się doświadczeniami i pomysłami na niesienie pomocy ludziom pokrzywdzonym przez los.

Czytaj całość
 
Wolontariusze w akcji "Podziel się posiłkiem"
Autor: Małgorzata Trembecka   
06.12.2017.

1 i 2 grudnia wolontariusze Publicznej Szkoły nr 7 w Strzelcach Opolskich wzięli udział w zbiórce artykułów spożywczych w strzeleckim markecie w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji zebrano 865 kg żywności, która została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych „Barka”. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy swój wolny czas poświęcili na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIId
Autor: Beata Obracaj   
04.12.2017.

Czytaj całość
 
Konkurs "Okładka najciekawszej książki"
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
04.12.2017.

W listopadzie w bibliotece szkolnej przeprowadzono konkurs „Okładka najciekawszej książki”. W konkursie wzięło udział 70 uczniów. Dzięki ich pracom możemy się przekonać, które książki cieszą się największą popularnością. Prace konkursowe można obejrzeć na wystawce przy bibliotece. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
I miejsce zdobyła okładka Oliwii Telegi z klasy I c.

Wyróżnienia otrzymali: Hania Kowalczyk – kl. I a, Kamila Stręg – kl. I a, Wiktoria Gluck – I a, Sebastian Karpiel - I a, Amelka Kryczka - I a, Wiktoria Cudna – I c, Laura Glinka – I c, Michał Oliwiak – III, c Emilia Chrobak – III e, Zosia Pudelko – III e, Małgosia Kędzierska – III g, Amelia Migas - IV d, Zosia Wójcik – V d, Weronika Michalik - VII d, Antoni Wołoszyn - VII b.

Czytaj całość
 
Listopadowa wizyta klasy III a w Urzędzie Miasta
Autor: Inga Golicz   
04.12.2017.

Czytaj całość
 
Październikowa wycieczka klasy IIIa do lasu
Autor: Inga Golicz   
04.12.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w bibliotece
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
04.12.2017.

29 listopada czytelnicy odwiedzający bibliotekę mieli okazję nie tylko wypożyczyć książkę, ale mogli skorzystać z wielu wróżb andrzejkowych. Wszyscy świetnie się bawili!

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIIc
Autor: Małgorzata Apczyńska   
04.12.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIIa
Autor: Inga Golicz   
04.12.2017.

Czytaj całość
 
Za silni na awans
Autor: Stella Sierka   
29.11.2017.

Nie udało się drużynom dziewcząt i chłopców z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich awansować do półfinału wojewódzkiego w mini piłce ręcznej dnia 23.11.2017r. Drużyna dziewcząt zajęła ostatecznie 2 miejsce przegrywając ze PSP nr 1 w Kolonowskiem (4-9) i wygrywając z drużyną PSP Zawadzkie (5-4). Opiekun - Małgorzata Fijałkowska

Drużyna chłopców grając w tym samym dniu w zawodach powiatowych w mini piłce ręcznej zajęła 3 miejsce przegrywając z PSP nr 1 Kolonowskie (2-8) i PSP Zawadzkie: (19-10). Opiekun - Stella Sierka

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIIg
Autor: Kinga Lechowicz-Dudziak   
29.11.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w Ic
Autor: Beata Brniak   
29.11.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIIb
Autor: Anna Szproch   
29.11.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie Ib
Autor: Grażyna Jankowska   
29.11.2017.

Czytaj całość
 
Andrzejki w Ia
Autor: Joanna Glik   
29.11.2017.

Czytaj całość
 
Podwójni mistrzowie
Autor: Stella Sierka   
27.11.2017.

W poniedziałek 20.11.2017r. zostały rozegrane gminne zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Przy niskiej frekwencji innych szkół gminy Strzelce Opolskie gładko po jednostronnym spotkaniu dziewczęta z PSP nr 7 pokonały PSP nr 1 10 -0, a chłopcy po zaciętym meczu wygrali 9-7 z PSP nr 1 zostając mistrzem gminy.

Skład drużyny dziewcząt - Kusz Z., Jendrosek M., Hupa N., Sala A., Gołębiewska Z., Dąbrowska N., Fedyk J., Kapela O., Kulik J., Saganek K.

Skład drużyny chłopców - Gołębiewski K., Janocha P., Pałka P., Żurawel K., Łupak Ł., Kryś Bartosz., Sobolewski P., Dąbkowski J., Kurzeja M., Stafa M.

Opiekun- Stella Sierka

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 251
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.