Aktualności
Konkurs Mali Twórcy
Autor: Mariola Suwart   
23.11.2015.

Dnia 18 listopada chętni uczniowie z klas II i III wzięli udział w kolejnej edycji konkursu "Mali Twórcy". Po wprowadzeniu do tematu dzieci podjęły próbę napisania własnego wiersza. Do wyboru nasi mali twórcy mieli dwa tematy – "Jesień" i "Moja Ojczyzna".
Wyróżnione wiersze niebawem zostaną wywieszone na gazetce naszej grupy wiekowej "Słoneczka". Zachęcamy do ich przeczytania.

Czytaj całość
 
Wystawa fotograficzna
Autor: Mariola Suwart   
23.11.2015.

Dnia 17 listopada uczniowie klasy IId uczestniczyli w prelekcji na temat wystawy fotograficznej pod tytułem "Dzieci chcą się uczyć", zorganizowanej przez panie z biblioteki szkolnej.
Na fotografiach mogliśmy zobaczyć w jak trudnych warunkach żyją afgańskie dzieci. Dzieci, które pasą bydło, wyplatają dywany, pracują w kamieniołomach i bardzo chcą się uczyć. Dlatego nawet w mroźne dni, w lichym odzieniu, przemierzają długą i często niebezpieczną drogę do szkoły, w której brakuje podstawowego wyposażenia - ławek, krzeseł, a nawet szyb w oknach.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Centrum Edukacji Leśno  Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie
Autor: Jolanta Cedzich, Katarzyna Strzelczyk   
20.11.2015.

W środę 4 listopada 2015r. klasy Ig i IIIa wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Katarzyną Strzelczyk i p. Jolantą Cedzich wybrały się do Centrum Edukacji Leśno – Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie. Tam zwiedziły Izbę Leśno - Przyrodniczą oraz wysłuchały informacji leśnika na temat roślin, zwierząt i warstw lasu. Następnie spacerowały po lesie Ścieżką Przyrodniczo – Edukacyjną "Nad Małą Panwią". W czasie "lekcji przyrody w terenie" dzieci rozpoznawały gatunki drzew i ich liście oraz zbierały "leśne skarby". Była to ciekawa i interesująca wycieczka.

Czytaj całość
 
Narodowe Święto Niepodległości
Autor: Joanna Glik   
10.11.2015.

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości.
W tematykę tak ważnych wydarzeń historycznych wprowadzili nas uczniowie klasy IIId pod opieką pani Małgorzaty Antosiak. Nie mogło zabraknąć także oprawy muzycznej przygotowanej przez zespół muzyczno-wokalny pana Krzysztofa Szkopa. Odświętny nastrój podkreślała także odpowiednio dobrana do uroczystości dekoracja oraz galowe stroje naszych uczniów z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych.

Czytaj całość
 
Badamy pogodę
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.11.2015.

W ostatnich dniach uczniowie z klas IIa i IIc wcielili się w prawdziwych meteorologów i zajęli się badaniem pogody. Dzieci podzielone zostały na grupy i wyruszyły w teren. Każda grupa odpowiedzialna była za zbadanie innego elementu pogody- zachmurzenia, opadów, temperatury i wiatru. Dzieci otrzymały karty badawcze, narzędzia i pod opieką wychowawcy wyruszyły do pracy badawczej.
Na zakończenie zajęć każda grupa przedstawiła dane zebrane w toku swojej pracy, a karty umieszczone zostały na szkolnych wystawkach pogodowych.

Czytaj całość
 
Jesienny wieczór bajek
Autor: Beata Obracaj, Beata Szabała, Krystyna Piekarska   
10.11.2015.

W środę 4 XI dzieci z klas Id, IIe i IIf wzięły udział w jesiennym wieczorze bajek. W czasie tego spotkania uczniowie nie tylko mogli obejrzeć bajkę i posłuchać fragmentu opowiadania czytanego przez nauczyciela. Rozwiązywały również krzyżówkę i rebusy, wspaniale odpowiadały na bajkowe zagadki i wykazały się dużą wiedzą na temat różnych bajek. Dzieci zgodnie stwierdziły, że taki wieczór bardzo im się podobał i już czekają na następny.

Czytaj całość
 
Klasy IIa i IIc posadziły swoje drzewa
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
05.11.2015.

4 listopada klasy IIa i IIc odwiedził długo oczekiwany pan leśniczy, który obiecał przywieść ze szkółki leśnej klasowe drzewo do posadzenia. Uczniowie zebrali się na szkolnym podwórku, przygotowali narzędzia, wybrali miejsce i przy pomocy Pana leśniczego posadzili swoje drzewka - młodą sosenkę i modrzew. Uczniowie po posadzeniu drzew, obiecali, że będą drzewka pielęgnować i podlewać, by wzrastały coraz większe.

Czytaj całość
 
Przedszkolaki w klasie 1f
Autor: Dorota Górska   
05.11.2015.

Klasę 1f odwiedziły już kilka razy dzieci z przedszkola nr 9. Były już u nas dzieci z grupy Myszki, Puchatki i Pszczółki. Odwiedziła nas też Pani Urszula, która pracowała w przedszkolu z dziećmi z naszej klasy. Było bardzo wesoło. My zaśpiewaliśmy przedszkolaczkom nasze ulubione piosenki, pokazaliśmy jak wygląda prawdziwa lekcja, a w zamian za to otrzymaliśmy drobne upominki. Zapraszamy ponownie w nasze szkolne progi.

Czytaj całość
 
Klasy I - III na cmentarzu
Autor: Joanna Glik   
03.11.2015.

W ostatnim tygodniu października klasy I-III wybrały się na cmentarz, by zapalić znicze za zmarłych.
Najmłodsi udali się na grób lotników poległych w czasie II wojny światowej, a także zatrzymali się na szczególnym miejscu na naszym cmentarzu - miejscu trzech Krzyży, gdzie zapalili swoje znicze oraz wspólnie pomodlili się za wszystkich bliskich zmarłych. Był to czas wielkiej zadumy i powagi.

Czytaj całość
 
Święto Dyni w klasie 1f
Autor: Dorota Górska   
03.11.2015.

30.10.2015 klasa 1f obchodziła Święto Dyni. Przygotowaliśmy pyszne "dynie", które powstały z mandarynek oraz bananowe stworki. Wykonaliśmy również wydzieraną dynię z kolorowego papieru. Był to bardzo wesoły dzień.

Czytaj całość
 
Klasa 1f w parku
Autor: Dorota Górska   
03.11.2015.

Klasa 1f wybrała się na jesienny spacer do parku. Było mnóstwo radości i zabawy podczas zabaw kolorowymi liśćmi. Rzucaliśmy się, układaliśmy piękne bukiety, śpiewaliśmy piosenki. Uśmiechnięci i dotlenieni wróciliśmy do naszej wspaniałej szkoły.

Czytaj całość
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo...
Autor: Joanna Glik   
03.11.2015.

W ostatnim czasie w naszych klasach unosiły się pyszne zapachy, a związane było to z przygotowywaniem smacznych, zdrowych sałatek owocowo-warzywnych, które wykonywane były przez naszych uczniów z darów jesiennych. Po przygotowaniu posiłków, uczniowie zasiedli do stołu, by zjeść wspólnie przygotowaną sałatkę.

Czytaj całość
 
Dyniowy festiwal 2015
Redaktor: Sebastian Cichoń   
28.10.2015.

Zobacz wszystkie konkursowe dynie!

Czytaj całość
 
Kasztanowy rajd
Autor: Gabriela Sroczyńska   
27.10.2015.

W październiku klasa IIIc wzięła udział w rajdzie pieszym do Szymiszowa. Głównym celem rajdu było zbieranie kasztanów.
Udało nam się zebrać aż 20 kg!

Czytaj całość
 
Szkoła Odkrywców
Autor: Gabriela Sroczyńska   
27.10.2015.

W dniach 12.10 - 16.10 Klasy IIIB, IIIC, IIID wyjechały na Szkołę Odkrywców Do Barda. Podczas pobytu zdobyły certyfikat samodzielności, poznały wiele ciekawych miejsc na ziemi kłodzkiej, zwiedziły Góry Bardzkie, Kłodzko, Polanicę Zdrój, Kudowę Zdrój, Złoty Stok - kopalnię jak i samo Bardo. Świetnie bawiły się na dyskotekach i karaoke. Zawiązały się nowe przyjaźnie. Najbardziej jednak poszerzyła się wiedza uczniów na temat gór. Zadowolone, uśmiechnięte, pełne energii dzieci wróciły do szkoły.

Czytaj całość
 
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.