Aktualności
XXI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III
Autor: Małgorzata Nieświec, Joanna Glik   
20.05.2015.

12 maja br. w naszej szkole odbył się XXI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III.
W konkursie udział wzięli uczniowie z 9 szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 7, PSP w Szymiszowie, ZPO w Kadłubie, PSP w Suchej, PSP w Błotnicy Strzeleckiej, NSP w Grodzisku. W wyniku zmagań aż 9 uczniów zakwalifikowało się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Jemielnicy 21 maja 2015 roku.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
a) w kategorii uczniów klas II:

I miejsce: Hanna Proksa (PSP Sucha)
II miejsce: Patryk Sobolewski (PSP nr 7 w Strzelcach Op.), Bartosz Weres (PSP Szymiszów), Oliwia Kostyra (PSP nr 7 w Strzelcach Op.)
III miejsce: Maja Żurawel (PSP nr 7 w Strzelcach Op.)


b) w kategorii uczniów klas III:

I miejsce: Mateusz Kurzeja (PSP nr 7 Strzelce Op.), Mateusz Kaczmarczyk (PSP nr 7 Strzelce Op.)
II miejsce: Szymon Szulc (PSP nr 2 Strzelce Op.)
III miejsce: Przemysław Janocha (PSP nr 7 Strzelce Op.)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość
 
Bajkowa podróż na Bliski Wschód
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik   
13.05.2015.

11 maja 2015r. panie Ewa Krawczuk-Bielesza i Alina Zając zabrały uczniów klasy Ia i Ic w podróż na Bliski Wschód. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękne arabskie stroje, wysłuchiwać się w długie opowieści "Bajek Tysiąca i Jednej Nocy" siedzac po turecku na swoich poduszeczkach. Spotkanie nie mogło obejść się także bez tureckiego przysmaku - chałwy, która miała pokrzepić siły słuchających dzieci.

Czytaj całość
 
Wiosenne prezentacje
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik   
13.05.2015.

W dniu 8 maja 2015r. dwa zespoły taneczne naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności taneczne na 7-ych "Wiosennych prezentacjach" w Domu Kultury w Strzelcach Opolskich. Zespół p. A.Szproch "Kaprys" z kl.IIIb zaprezentował dwa układy taneczne - "Belgijkę" i "Piratów z Karaibów". Natomiast maluchy z kl.Ic p.B.Brniak wystąpiły jako zespół "Siódemka" i popisały się tańcem ludowym - "Trojak". Obydwa popisy taneczne zostały nagrodzone.

Czytaj całość
 
Spotkanie z podróżnikiem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
13.05.2015.

Dnia 7 maja 2015r. w PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawe popołudnie". Tym razem gościliśmy pana Waldemara Kowalskiego z zamiłowania - podróżnika. Opowiedział nam o swoich 3 wyprawach w okolice Antarktydy jako lekarz do stacji badawczej im. Arctowskiego. Pokazał zdjęcia z podróży i pobytu. Podziwialiśmy piękne widoki na zdjęciach i filmie, słuchaliśmy informacji o pracy badaczy Antarktydy.
Pan Waldemar zaprezentował też ciekawe eksponaty przyrodnicze. W czasie całego spotkania czuliśmy się jak prawdziwi uczestnicy wyprawy polarnej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie wysłuchane wiadomości.

Czytaj całość
 
Konkurs przyrodniczy
Autor: Elżbieta Ferdynus   
06.05.2015.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole Konkurs Przyrodniczy dla klas czwartych i piątych. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas IV i 19 uczniów z klas V. Konkurs składał się z III etapów. Do ścisłego finału, który odbył się 30 kwietnia 2015r. zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Emilia Chruściel IVa, Emilia Maciołek IVa, Julia Michewicz IVb, Weronika Michalik IVb, Maja Cholewa IVb, Paulina Tomczyk IVb, Mateusz Faryan IVc, Małgorzata Parkitna IVc, Aleksandra Szecel IVc, Amelia Kostyra IVc, Marta Tiszbierek IVd, Kacper Żurawel IVd, Piotr Stachowicz Va, Tomasz Kustra Vb, Bartłomiej Richter Vb, Szymon Bednarek Vb, Michał Dziarkowski Vb,Hanna Kałuża Vb, Julia Hatalak Vb, Martina Torka Vc, Hanna Chudy Vb, Oliwia Kucharska Vb

Czytaj całość
 
Wiosenne kanapki i sałatki
Autor: Joanna Glik   
06.05.2015.

Wiosnę widać już nie tylko na naszym podwórku, ale także w naszych klasach szkolnych. Najmłodsi zajęli się zakładaniem własnych ogródków parapetowych, a w ostatnich dniach wspólnie wykonali wiosenne sałatki oraz kanapki, które po zakończeniu pracy zostały zjedzone.
Przygotowanie posiłku sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

Czytaj całość
 
Uroczysty apel
Autor: Joanna Glik   
06.05.2015.

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zgromadzeni uczniowie wraz z nauczycielami zobaczyli program artystyczny, który przygotowany został przez uczniów klasy IIId pod opieką Pani Beaty Obracaj.
Podczas apelu nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą Pana Krzysztofa Szkopa.
Po apelu nastąpiło także podsumowanie konkursu plastycznego, ogłoszonego w ostatnim numerze naszej gazetki szkolnej "Siódemeczka" oraz szkolnego etapu konkursu ekologicznego klas II i III.

Czytaj całość
 
Klasy pierwsze w skansenie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
23.04.2015.

16.04.2015 roku klasy Ia i Ic wybrały się do opolskiego Skansenu. Pierwszoklasiści mieli okazję uczestniczenia w lekcji muzealnej pt. "Zabawki z dzieciństwa naszych dziadków". W ramach zajęć najmłodsi brali udział w zabawach naszych przodków oraz pobawili się drewnianymi i glinianymi konikami, kaczuszkami, gwizdkami, karuzelami itp. Po lekcji muzealnej i pikniku zorganizowanym na świeżym powietrzu uczniowie przystąpili do zwiedzania Skansenu. Największym zainteresowaniem cieszył się młyn, dom piekarza, kuźnia, kościółek, wiatraki. W ramach wędrówki po opolskim Skansenie uczniowie wstąpili także do szkoły, zasiedli w dawnych ławkach oraz zobaczyli mieszkanie nauczyciela. Nie mogło obejść się bez porównania obecnej oraz dawnej wizji szkoły, tej bez komputerów, tabletów, podręczników.

Czytaj całość
 
Przed Wielkanocą
Autor: Joanna Glik   
23.04.2015.

25 marca klasa III pod opieką wychowawczyni Anny Szproch, przygotowała apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przybliżając tym samym zwyczaje związane z celebrowaniem uroczystości Wielkiego Tygodnia. Całość apelu okrasił śpiew chóru szkolnego pod batutą Pana Krzysztofa Szkopa.

Czytaj całość
 
Klasy pierwsze w Krasiejowie
Autor: Joanna Glik   
23.04.2015.

23 i 25 marca uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Krasiejowa. Dzieci mogły odkryć tajemnice głębin morskich w prehistorycznym oceanarium, jak również pooglądać, a nawet dotknąć cennych skamieniałości, które wydobywane są na terenach Polski, jak i całego świata. Wyjazd rozpoczął się zjedzeniem w Krasiejowie pysznego śniadania, a zakończył pysznym obiadem, który miał pokrzepić siły zwiedzających. Nie mogło obejść się także bez niespodzianek, które czekały na dzieci w autokarze po zakończeniu wycieczki.

Czytaj całość
 
Gminny Konkurs Recytatorski klas drugich
Autor: Gabriela Sroczyńska   
23.04.2015.

W dniu 25.03.2015 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas drugich w PSP nr 2. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 4 uczniów: Julia Domeredzka, Kamil Biernat, Patrycja Przybyła oraz Jagoda Wojdyła. Drugie miejsce w konkursie zdobyła Jagoda Wojdyła z wierszem "Urodziny" a trzecie Julia Domeredzka z wierszem "Sowa". Gratulujemy!

Czytaj całość
 
Na wycieczce w Staniszczach Małych
Autor: Gabriela Sroczyńska   
23.04.2015.

W dniu 24 marca klasy Ib oraz IIc były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Staniszczach Małych na warsztatach wielkanocnych. Na początku odbyło się spotkanie z panią kroszonkarką, która pokazała jak ozdabia się kroszonki, następnie każdy z uczniów sam wykonał świeczkę z parafiny - była to dla nich wielka frajda. Potem odbyła się prezentacja zwyczajów wielkanocnych na Śląsku, omówienie zawartości koszyczka wielkanocnego, zabawy w szukanie gniazda zajączka i szukanie jajeczek wielkanocnych. Na końcu dzieci spędziły czas na zabawie na placu zabaw i jeździe samochodami.

Czytaj całość
 
Gram i zdam! Szóstoklasisto - sprawdź się przed egzaminem!
Redaktor: Sebastian Cichoń   
24.03.2015.

Szóstoklasisto! Sprawdź swoją wiedzę przed egzaminem!

Rozwiązuj zadania, odpowiadaj na pytania...
Na komputerze,laptopie, tablecie czy smartfonie!

Trenuj i ucz się! Egzamin już blisko!

 
Szóstoklasisto - sprawdź się z matmy!
Redaktor: Sebastian Cichoń   
12.03.2015.

Sprawdzian szóstoklasisty już za niedługo... Z myślą o szóstoklasistach Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku przygotowała specjalne testy, dzięki którym łatwo, przyjemnie i w bardzo ciekawy sposób uczniowie klas szóstych będą mogli lepiej przygotować się do kwietniowego testu.

„Sprawdzian szóstoklasisty na 100%” to zestawy testów przygotowujących do matematycznej części sprawdzianu. Opracowali je nauczyciele-specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Na stronie www.matzoo.pl dostępnych jest aż 20 takich zestawów, które pozwalają uczniom zmierzyć się z zadaniami z różnych zakresów tematycznych i w różnych formach przyjętych na sprawdzianie od roku 2015. Wszelkie pytania testowe zostały opracowane w oparciu o aktualnie obowiązującą podstawę programową dla uczniów klas 1-3 i 4-6, oraz Informator CKE o sprawdzianie 2014/2015.

Po rozwiązaniu każdego testu w internecie uczeń automatycznie otrzyma:

  • wynik testu, oraz oceny wymaganych na sprawdzianie umiejętności,
  • prawidłowe rozwiązanie do testu, punkty przy każdym zadaniu i porównanie udzielonych odpowiedzi z rozwiązaniem testu,
  • komentarz eksperta, oceniający poziom ucznia i wyróżniający działy tematyczne, nad którymi uczeń powinien jeszcze popracować.

Przy okazji uczeń będzie mógł dowiedzieć się i sprawdzić, jak to będzie na egzaminie.
Strona internetowa projektu: http://matzoo.pl/sprawdziany


 
Jak pomóc dziecku poradzić sobie ze stresem?
Redaktor: Sebastian Cichoń   
05.03.2015.
Drodzy rodzice szóstoklasistów!!!

Sprawdzian dla kasy VI to źródło stresu nie tylko dla dziecka, lecz również dla jego najbliższych. Warto to sobie uświadomić, by nie przenosić na dziecko własnych lęków i obaw. Każdy uczeń, zwłaszcza w okresie egzaminów potrzebuje rodzica, który wierzy w jego sukces. I nie panikuje.

Jak pomóc dziecku poradzić sobie ze stresem?
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 35 z 74
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica

strona projektu

Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.