Aktualności
Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017
Autor: Dyrektor PSP nr 7   
08.08.2016.

Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017

zobacz>>

 
Wakacje!!!
Redaktor: Administrator   
26.06.2016.

Życzymy wszystkim udanych, wspaniałych, obfitujących w wiele przygód wakacji!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!

 
Pikinik klasy Ic
Autor: Małgorzata Apczyńska   
05.07.2016.

Czytaj całość
 
Spotkanie z burmistrzem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
27.06.2016.

23 czerwca br. w ramach zakończenia i podsumowania autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich odwiedzili nasz strzelecki ratusz. Najmłodsi udali się do sali obrad, gdzie mieli okazję spotkać się z panem burmistrzem - Tadeuszem Gocem oraz panią Marią Klimowicz i Joanną Hołobut. Najmłodsi podziękowali gospodarzom za wspaniałe zajęcia, jakie odbyły się w ramach projektu w którym tak chętnie uczestniczyli. Wyrazem wdzięczności były także przygotowane w ramach zajęć kreatywnych doniczki, zdobione metodą decoupage. Po spotkaniu z panem burmistrzem, najmłodsi wstąpili jeszcze do sali ślubów, mieszczącej się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie!
Po wyjściu z ratusza, uczniowie udali się na lody oraz do parku na plac zabaw. Był to bardzo miły dzień!

Czytaj całość
 
Wycieczka klasy IIIa i IIId
Autor: Jolanta Cedzich   
28.06.2016.

Dnia 13.06.2016r. uczniowie klasy IIIa i IIId wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywało się z przewodnikiem, w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. Następnie uczestnicy udali się do Sztolni Czarnego Pstrąga. Zwiedzanie Sztolni polegało na przepłynięciu łodziami trasy liczącej 600 metrów. To była ciekawa i interesująca wycieczka.

Czytaj całość
 
Letnie gotowanie, czyli koktajl, gofry i owocowa sałatka letnia
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
27.06.2016.

22 czerwca br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ostatnich warsztatach kulinarnych. Tym razem dzieci wykonały trzy letnie desery - koktajl z truskawek, gofry z owocami i sałatkę owocową z letnich zbiorów. Letnie gotowanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Wszystko zjedzone zostało ze smakiem. Były to wspaniałe zajęcia, szkoda tylko, że już ostatnie w tym roku szkolnym!

Czytaj całość
 
Piknik rodzinny Klasy IIIa
Autor: Jolanta Cedzich   
28.06.2016.

7.06.2016r. odbył się piknik rodzinny klasy IIIa.
Impreza z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia klasy III odbyła się w Gąsiorowicach - Bokowym. Były występy muzyczne dla rodziców, wspólne zabawy i zawody rzędów. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Nie mogło zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek i nagród dla każdego uczestnika. Piknik był bardzo udany. Serdecznie dziękujemy!

Czytaj całość
 
Spotkanie ze strażakami w Ib i Ig
Autor: Anna Szproch, Katarzyna Strzelczyk   
27.06.2016.

Czytaj całość
 
Nasi uczniowie w stajni Koszyce
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
27.06.2016.

21 czerwca br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do stajni Koszyce. Najmłodsi zobaczyli starą i nową stajnię wraz z jej mieszkańcami, mieli okazję jeździć na koniach, spędzili bardzo wiele chwil na świeżym powietrzu. Na zakończenie spotkania wszyscy zasiedli do wspólnego stołu posilając się pysznymi kiełbaskami z grilla. Był to wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
IIa odwiedza "Puchatków" z PP nr 9
Autor: Joanna Glik   
27.06.2016.

20 czerwca br. klasa IIa ostatni raz w tym roku szkolnym odwiedziła swoich młodszych kolegów z grupy "Puchatki" PP 9 w Strzelcach Opolskich. Tym razem nasi uczniowie wybrali się do przedszkola, by zobaczyć "Balladę o chlebie" przygotowaną przez przedszkolaków. Wspaniałe stroje i dekoracja, niezwykła gra aktorska, piękne tańce, śpiewy i gra na flażoletach sprawiły, że nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem występu przygotowanego przez przedszkolaków. Było to bardzo miłe spotkanie.

Czytaj całość
 
Święto Rodzinki w klasie IId
Autor: Mariola Suwart   
27.06.2016.

Czytaj całość
 
IIc i IId w Chorzowie i Mysłowicach
Autor: Mariola Suwart, Beata Brniak   
27.06.2016.

8 czerwca uczniowie klas IIc i IId byli na wycieczce w Chorzowie i Mysłowicach. W Chorzowie dzieci zwiedziły najstarsze w Polsce Planetarium imieniem Mikołaja Kopernika, obejrzały prelekcję o gwiazdach i planetach oraz utrwaliły wiadomości związane z obserwacją pogody podczas lekcji w Stacji Meteorologicznej.
W Mysłowicach dzieci podziwiały zbiory zgromadzone w Muzeum Straży Pożarnej. Największym zainteresowaniem cieszyły się mundury i wozy strażackie.
Na zakończenie wycieczki klasy udały się na posiłek do restauracji McDonalds w Gliwicach.

Czytaj całość
 
Wycieczka IIe i IIf
Autor: Beata Szabała, Krystyna Piekarska   
27.06.2016.

7.06.2016r. uczniowie klasy IIE i IIF wybrali się do zamku w Toszku. Poznali historię i zamku i związane z nią legendy. Spotkali Białą Damę- legendarnego ducha zamku. Podziwiali widoki z wieży. Następnie udali się do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Niesamowite wrażenie zrobił na nich szybki zjazd do kopalni trzypiętrową "szolą". W kopalni poznali warunki pracy i narzędzia jakimi posługiwali się górnicy w XIX w. Bardzo podobała im się jazda "wiszącą" kolejką elektryczną.

Czytaj całość
 
Ognisko pożegnalne oraz Dzień Matki i Ojca w IIIc
Autor: Gabriela Sroczyńska   
27.06.2016.

18 czerwca br. klasa IIIc pod opieką p Gabrysi Sroczyńskiej i rodziców zorganizowała pożegnalne ognisko połączone z uroczystością z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Uczniowie przygotowali dla rodziców przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek szuka Księcia" oraz występy taneczne i muzyczne. Po części artystycznej nie mogło zabraknąć niespodzianek przygotowanych dla pani Gabrysi. Całej uroczystości towarzyszyła wspólna zabawa i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Czytaj całość
 
Wycieczka Ia i IIb
Autor: Grażyna Jankowska, Ingryda Golicz   
27.06.2016.

14 czerwca br. dzieci z klasy Ia i IIb były na klasowej wycieczce w Planetarium i ZOO w Chorzowie. Dopisała pogoda i humory. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała. Zakończyła się wizytą w McDonaldzie.

Czytaj całość
 
Klasowa informacja turystyczna w IIa
Autor: Joanna Glik   
27.06.2016.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W ostatnim czasie uczniowie klasy II a wykonali w grupach foldery naszego pięknego miasta, które mają zachęcać do jego zwiedzania.

Czytaj całość
 
Laureaci konkursów
Autor: Joanna Glik   
23.06.2016.

Na ostatnim apelu grupy wiekowej SŁONECZKO wręczono także dyplomy laureatom konkursów, które w ostatnim czasie organizowane były w naszej szkole. Podsumowano przebieg następujących konkursów:
- konkurs matematyczny dla klas II i III;
- konkurs czytelniczy dla klas II i III;
- konkurs ortograficzny dla klas III;
- konkurs języka angielskiego dla klas II i III;
- konkurs komunikacyjny dla klas III.
Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

Czytaj całość
 
Grupa "Słoneczko" żegna uczniów klas III
Autor: Joanna Glik   
23.06.2016.

17 czerwca br. na uroczystym apelu grupy wiekowej SŁONECZKO uroczyście pożegnani zostali uczniowie klas III, którzy od przyszłego roku szkolnego będą już uczniami IV klasy. Prócz życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej, nie mogło zabraknąć także krótkiej części artystycznej, która przygotowana została przez uczniów klasy II a oraz II d pod opieką swoich pań wychowawczyń. Nie mogło się obejść także bez podziękowań nauczycielom uczącym w klasie III - pani Joli Cedzich, Ewie Zalas, Gabrysi Sroczyńskiej i Małgosi Antosiak.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone w gronie grupy SŁONECZKO na zawsze pozostaną w Waszej pamięci!

Czytaj całość
 
Święto Rodzinki w IIc
Autor: Beata Brniak   
23.06.2016.

16 czerwca br. uczniowie klasy IIc zaprosili swoich rodziców na popołudniowe spotkanie, organizowane w ramach święta kochanych mam i tatusiów. Piękne wiersze, piosenki i tańce dopełniły przebieg całej uroczystości. Nie mogło zabraknąć także upominków dla rodziców oraz
konkurencji z którymi musieli się oni zmierzyć.

Czytaj całość
 
Piknik z okazji Święta Rodzinki w klasie Ia
Autor: Ingryda Golicz   
23.06.2016.

Czytaj całość
 
Święto Rodzinki w IIa
Autor: Joanna Glik   
23.06.2016.

14 czerwca br. uczniowie klasy II a zaprosili swoich kochanych rodziców na popołudniowe spotkanie, które odbyło się w naszej szkole.
Najmłodsi przygotowali dla gości wspaniały występ oraz podarunki, które miały wyrazić jak bardzo ich kochają. Nie mogło także obejść się bez niespodzianek, z którymi zmierzyć musieli się tatusiowie oraz mamusie. Było to magiczne popołudnie, które spędziliśmy we wspaniałym gronie!

Czytaj całość
 
Sportowe sukcesy
Autor: Ewa Domeredzka   
23.06.2016.

Osiągnięcia sportowe z ostatnich dni:

Mityng LA - Hanna Kałuża - I miejsce - skok w dal

Czytaj całość
 
Spotkanie z mistrzem świata - Marcinem Prusem
Autor: Ewa Domeredzka   
23.06.2016.

Czytaj całość
 
Święto Rodzinki w Ib
Autor: Anna Szproch   
16.06.2016.

8 czerwca br., klasa I b w Warmątowicach "U Jana" zorganizowała piknik z okazji Dnia Rodzinki.
Uczniowie przygotowali wspaniały występ dla rodziców oraz wręczyli im podarunki z okazji ich święta.
Nie mogło zabraknąć loterii fantowej przygotowanej przez rodziców oraz konkurencji niespodzianek dla mam, tatusiów i ich pociech! Było to wspaniałe popołudnie!

Czytaj całość
 
Spotkanie z bajką i kulturą rosyjską
Autor: Joanna Glik   
16.06.2016.

15 czerwca br. klasa II a wzięła udział w fantastycznych zajęciach bibliotecznych, które przygotowała pani Ewa Krawczuk-Bielesza oraz Alina Zając. Tym razem nasi najmłodsi wybrali się w podróż do Rosji, poznając treść bajek rosyjskich, a także zagłębili się w niektóre ciekawostki kulturowe tamtego kraju. Największe wrażenie na uczniach wywarła bajka pt. "Masza i niedźwiedź" oraz stroje kobiet pochodzących z ubogich, jak i zamożnych rodzin. Najmłodsi poznali tajniki parzenia herbaty, zobaczyli rosyjskie babuszki oraz smakowali pysznej chałwy. Była to wspaniała podróż, która pozwoliła nam na zdobycie nowych wiadomości dotyczących innego kraju. Bardzo dziękujemy pani Ewie i pani Ali za przygotowanie tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 159
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.