Aktualności
Kreatywne popołudnie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
25.05.2016.

23 maja br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kreatywnych warsztatach. Tym razem, ku zaskoczeniu najmłodszych tematem spotkania był popcorn z którego to wykonane zostały piękne konwalie. Oczywiście dzieci nie mogły obejść się bez podjadania. Było to bardzo kreatywne a zarazem smaczne popołudnie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z pszczelarzem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak, Anna Szproch   
20.05.2016.

19 maja br. gościliśmy w szkole pszczelarza, który opowiedział naszym dzieciom bardzo wiele cennych informacji i ciekawostek dotyczących życia pszczół. Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć ule, wytwory pszczele, a także poznali wiele gatunków miodów. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość smakowania pszczelego przysmaku - miodu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jego walory zdrowotne, oraz okazja do oglądania prawdziwych pszczół, które przywiezione zostały przez pszczelarza. Uczniowie nauczyli się także rozpoznawać członków pszczelej rodziny - królową, robotnice oraz trutnie. Poznali także ich zadania oraz sposoby bronienia swoich pszczelich domków przed intruzami. Po tym spotkaniu zdobyliśmy bardzo wiele cennych informacji dotyczących życia pszczół. Było to bardzo ciekawe popołudnie!

Czytaj całość
 
Studentki KNPW UO w naszej szkole
Autor: Joanna Glik   
19.05.2016.

17 maja br. gościliśmy w naszej szkole studentki Koła Naukowego Pedagogiki Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Opolskiego, które kolejny raz przygotowały dla naszych najmłodszych uczniów przedstawienie teatralne. Tym razem uczniowie mieli okazję zobaczyć "Wiosenną bajkę".
Wspaniała gra aktorska oraz niesamowita dekoracja wprowadziły uczniów w podróż po bajowych krainach. Studentkom z Koła Naukowego Pedagogiki Wczesnoszkolnej składamy serdeczne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia teatralnego. Z wielką radością czekamy na kolejne spotkanie!

Czytaj całość
 
Gminny konkurs matematyczny
Autor: Małgorzata Nieświec   
19.05.2016.

12 maja 2016r. w PSP nr 7 odbył się gminny etap Powiatowej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas II i III. W konkursie udział wzięło 18 uczniów klas II i 12 uczniów klas III z 10 szkół podstawowych miasta i gminy Strzelce Opolskie. Uczniowie rozwiązywali zestawy zadań matematycznych przygotowane przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego z PSP 7 w Strzelcach Opolskich. W grupie uczniów klasy II pierwsze miejsce zajęli ex aequo Jakub Wanat z PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich oraz Tomasz Osadczuk z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich. Drugie miejsce należy do Michała Kucharczyka z PSP w Suchej oraz Bartosza Makowskiego z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich. Trzecie miejsce ex aequo zdobyli: Dominika Michalik, Zofia Bednarek i Wojciech Gałas – uczniowie PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich. Wśród uczniów klasy III laureatami zostali Maciej Zgoda z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich – pierwsze miejsce, Mikołaj Sobko z PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich – drugie miejsce i Maja Żurawel z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich – trzecie miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów. Za zwycięzców trzymamy kciuki, ponieważ będą reprezentować gminę Strzelce Opolskie na finale Olimpiady Matematycznej w Jemielnicy 24 maja 2016 r.

Czytaj całość
 
Zdrowe kanapki
Autor: Grażyna Jankowska   
19.05.2016.

12 maja br. uczniowie klasy II b robili wiosenne, zdrowe kanapki, ozdabiając je bazylią i szczypiorkiem wyhodowanym w skrzynkach przez dzieci w klasie. Kanapki były przepyszne i szybko zniknęły z talerzy.

Czytaj całość
 
Warsztaty decoupage
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
19.05.2016.

12 maja br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kreatywnych warsztatach "Decoupage, czyli wiosenne insporacje". Tym razem nasi uczniowie ozdabiali doniczki. Było to bardzo kreatywne popołudnie!

 
IIa odwiedziła grupę PUCHATKÓW z PP nr 9 w Strzelcach Opolskich
Autor: Joanna Glik   
19.05.2016.

12 maja br. klasa II a odwiedziła grupę Puchatków z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich. Nasi uczniowie przeczytali przedszkolakom kilka wierszy oraz bajek oraz zatańczyli"Taniec Słońca" z apaszkami. Gospodarze przygotowali dla naszych uczniów kilka piosenek, które pięknie zaśpiewali. Na zakończenie spotkania starsi i młodsi koledzy wspólnie zatańczyli "Taniec Belgijski". Było to bardzo miłe spotkanie. Już dziś czekamy na kolejne spotkanie z naszymi młodszymi kolegami.

Czytaj całość
 
Spotkanie z naszą pływaczką
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak, Anna Szproch   
19.05.2016.

11 maja br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły mieli okazję spędzić popołudnie z panią Ewą Domeredzką, nauczycielką wychowania fizycznego. Jednak tym razem pani Ewa nie prowadziła zajęć sportowych, lecz pochwaliła się naszym uczniom, że całkiem niedawno sama trenowała pływanie. Pani Ewa opowiedziała dzieciom jak wyglądały jej treningi, a także ile wysiłku, zaangażowania i serca wkładała w treningi pływackie. Dzieci miały okazję zobaczyć medale pływaczki, jej ulubiony puchar, a także artykuły w gazetach, które dotyczyły jej osiągnięć.
Nie mogło obejść się także bez ćwiczeń koordynacyjnych, które także bardzo często towarzyszyły treningom pani Ewy. Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę - owoce z których dzieci same przygotowały zdrowy deser - koreczki owocowe. Było to bardzo miłe popołudnie!

Czytaj całość
 
Spotkanie autorskie
Autor: Beata Obracaj   
19.05.2016.

W czwartek 12 maja klasy Id, Ib i IIe wzięły udział w spotkaniu autorskim w Domu Kultury. Gościem była pani Ewa Chotomska – autorka tekstów wielu znanych piosenek dla dzieci oraz wielu książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jej opowieści oraz świetnie się bawiły przy dźwiękach znanych piosenek.

Czytaj całość
 
Warsztaty plastyczne w Ic
Autor: Małgorzata Apczyńska   
19.05.2016.

W dniu 11.05.2016 uczniowie klasy Ic wraz z zaproszonymi gośćmi z klas Ia, b, e, f uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. "Guzikowa kartka". Zajęcia prowadziła pani Aleksandra Kostecka-Bieniek. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pomysłem, co przełożyło się na efekty ich prac. Wykonane kartki będą miłym upominkiem z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.

Czytaj całość
 
Omnibus 2016
Autor: Gabriela Sroczyńska   
17.05.2016.

9 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich odbył się gminny etap konkursu Omnibus 2016. Reprezentujący naszą szkołę uczniowie - Maciej Zgoda, zajął I miejsce, a Rafał Stawiasz - zajął II miejsce.
Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

Czytaj całość
 
Witaj majowa jutrzenko!
Autor: Joanna Glik   
03.05.2016.

29 kwietnia br. klasa Va pod opieką pani Ludmiły Kociemby wprowadziła naszych uczniów w tematykę świąt majowych.
Uczniowie przygotowali z tej okazji uroczystą akademię. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego.
Krótki zarys historyczny recytatorzy urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej wygłaszanych w tle podkładu muzycznego, co dało niezwykłą atmosferę i duże wrażenie na odbiorcach. Nie mogło zabraknąć licznych pieśni patriotycznych zaśpiewanych i zagranych przez zespół wokalno-muzyczny pod batutą pana Krzysztofa Szkopa. Nie można też pominąć wymownej dekoracji, na tle której przygotowujący apel występowali. Na koniec uroczystości uczniowie mogli zobaczyć uroczystego poloneza wykonanego przez uczniów klasy IVb pod opieką pani Ani Szproch. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj całość
 
Konkursy w naszej szkole
Autor: Joanna Glik   
03.05.2016.

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu przyrodniczo-ekologicznego dla klas II oraz klas III, jak i szkolny etap konkursu "OMNIBUS" dla klas III.
W eliminacjach udział wzięło bardzo wielu uczniów, którzy wykazali się znakomitą wiedzą!

W konkursie przyrodniczo-ekologicznym dla klas II wyróżnieni zostali:

miejsce I: Tomasz Kułak (klasa IIc)
miejsce II: Zofia Drzyzga (klasa IIa) i Ola Trybała (klasa IId)
miejsce III: Michał Majkowski (klasa IIa), Dominika Michalik (klasa IIc)
oraz Zofia Bednarek (klasa IIc).

W konkursie przyrodniczo-ekologicznym dla klas III wyróżnieni zostali:
miejsce I: Maja Żurawel (klasa IIIc)
miejsce II: Maja Kawalerowicz (klasa IIIc), Radosław Dudziec (klasa IIIc)
miejsce III: Rafał Kobylański (klasa III b)

W szkolnym etapie konkursu "Omnibus" wyróżnienie otrzymali:
miejsce I: Rafał Stawiasz (klasa IIIc)
miejsce II: Maciej Zgoda (klasa IIIc)
miejsce III: Maja Żurawel (klasa IIIc), Radosław Dudziec (klasa IIIc), Maja Kawalerowicz (klasa IIIc)

W gminnych zmaganiach konkursu "Omnibus" naszą szkołę reprezentować będą:
Rafał Stawiasz, Maciej Zgoda, Maja Żurawel oraz Radosław Dudziec.

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze naukowej!

Czytaj całość
 
Kolejny raz bawiliśmy się w MasterChefa
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
28.04.2016.

27 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w kuchni mieszczącej się w Technikum Gastronomicznym CKZiU w Strzelcach Opolskich. Nasi najmłodsi pod okiem pani Katarzyny Krępa - Stefanik, nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz jej uczniów przygotowali samodzielnie serowe kąski oraz sos tzatziki. Wielką niespodzianką był pokaz zamrażania lodów truskawkowych za pomocą ciekłego azotu. Uczniowie byli oczarowani. Było to niezapomniane popołudnie!
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Krępa - Stefanik, uczniom CKZiU za poprowadzenie dla nas tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Byliśmy w kinie!
Autor: Ingryda Golicz, Grażyna Jankowska, Beata Szabała, Gabriela Sroczyńska   
28.04.2016.

22 kwietnia br. klasy Ia, IIb, IIf, IIIc wybrały się wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami do kina "Helios" w Kędzierzynie Koźlu na film p.t. "Kung Fu Panda 3". Film był fantastyczny, a wycieczka bardzo udana! Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Czytaj całość
 
Stawiamy na zdrowie!
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak, Anna Szproch   
28.04.2016.

25 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem nasi najmłodsi rozmawiali na temat pomysłu na zdrowe śniadanie w szkole. Nie mogło obejść się bez zajęć praktycznych, które sprawiły dzieciom najwięcej radości. Tym razem uczniowie przygotowali zdrowe soki z owoców i to bez dodatku cukru, chipsy z bananów i jabłek, zdrowy sok pomarańczowy oraz koreczki owocowe. Było to bardzo miłe popołudnie. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać naszym najmłodszym jak w szybki sposób przygotować sobie napój oraz przekąskę pełną witamin!

Czytaj całość
 
Zabawa w MasterChefa
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
21.04.2016.

20 kwietnia br. w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie
przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie naszej szkoły spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem zajęcia odbyły się w technikum gastronomicznym mieszczącym się w CKZiU w Strzelcach Opolskich, a poprowadziła je pani Katarzyna Krępa - Stefanik, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, wraz z silną ekipą swoich uczniów - przyszłych kucharzy.

Czytaj całość
 
Puchatki na zajęciach w IIa
Autor: Joanna Glik   
20.04.2016.

19 kwietnia gościliśmy w naszej klasie niezwykłych gości - grupę Puchatków z PP nr 9 w Strzelcach Opolskich pod opieką pani Gosi Stanuch. Sześciolatki uczestniczyły w prawdziwych zajęciach szkolnych. Słuchały opowiadania czytanego przez naszych uczniów, dzielili wyrazy na sylaby, udzielali odpowiedzi na pytania, oceniali zachowanie bohaterów, segregowali odpady, a także oglądali film edukacyjny dotyczący segregowania śmieci. Goście oraz nasi uczniowie nauczyli się także piosenki "Nasza Ziemia", którą wspólnie w przerwach śródlekcyjnych śpiewali. Nie mogło zabraknąć także układu choreograficznego do nowo poznanej melodii. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały dyplom PRZYJACIÓŁ PRZYRODY oraz wysłuchały koncertu fletowego naszych uczniów.
Było to bardzo miłe spotkanie. Już dziś liczymy na kolejne zajęcia spędzone z naszymi młodszymi kolegami.

Czytaj całość
 
Zakładamy nasz parapetowy ogródek
Autor: Joanna Glik   
20.04.2016.

18 kwietnia na parapecie klasy IIa pojawił się parapetowy ogródek.
Uczniowie podzieleni zostali na grupy. Każda grupa wylosowała swoje nasionka, przygotowała etykietę na doniczkę, która zawierała nazwę warzywa, rysunek, imiona członków grupy oraz symbole tego, czego roślinka potrzebuje do życia.
Po przyklejeniu etykiety na doniczkę, dzieci zabrały się za napełnianie doniczek ziemią, zwilżaniem jej oraz sianiem i zasypywaniem nasionek. Teraz z niecierpliwością czkamy na nasze plony!

Czytaj całość
 
Zajęcia muzyczne w klasie 1f
Autor: Dorota Górska   
19.04.2016.

Dnia 14 kwietnia w klasie 1F odbyły się wyjątkowe zajęcia z edukacji muzycznej. Uczniowie wspaniale bawili się z chustą animacyjną, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Podczas zajęć każdy mógł wykonać samodzielnie dowolny instrument muzyczny, na którym potem zagrał swoją ulubioną melodię. W zajęciach brał udział Pan Dyrektor, który czynnie włączył się w pracę nad wykonaniem instrumentu muzycznego.

Czytaj całość
 
Wiosenne gotowanie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
14.04.2016.

11 kwietnia w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie
przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie klasy II a i II c spędzili kolejne popołudnie w klimacie kulinarnym. Tym razem wzięli udział w wiosennym gotowaniu. Naszych najmłodszych odwiedziła pani Małgosia Tacica, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych z CKZiU wraz z silną ekipą swoich uczniów, którzy towarzyszyli młodszym kolegom w wiosennym przygotowaniu smakołyków.
Spotkanie rozpoczęło się od pokazu krojenia warzyw i owoców, a także sposobu przygotowania sałatek i przepysznych, zdrowych kanapek.
Następnie starsi koledzy wzięli pod swoje skrzydła młodszych kucharzy i zabrali się za wspólne, zdrowe gotowanie.
Na zakończenie spotkania uczniowie zjedli razem przygotowany posiłek oraz podziękowali gościom za wspaniałe zajęcia, obecność. Nie mogło obejść się bez małych upominków, które otrzymali od naszych uczniów starsi koledzy.
Było to bardzo mile spędzone popołudnie, a tym samym czas wspaniałych inspiracji kulinarnych.
Bardzo dziękujemy pani Małgosi Tacicy oraz uczniom CKZiU za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Spotkanie z Carvingiem
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
14.04.2016.

W ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Pozytywnie zakręceni" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie przeznaczonego na profilaktykę, uczniowie klasy II a i II c mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z Carvingu.
Naszych najmłodszych odwiedził nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z CKZiU - pan Krystian Grondes wraz ze swoimi uczennicami.
Goście pokazali najmłodszym uczniom naszej szkoły jak "wyczarować" różnego rodzaju cuda z owoców i warzyw. W ramach zajęć wykonano m.in. koguta z ananasa, jeżyka z gruszki, palmy z pora, kwiaty z cebuli, marchewek, pomarańczy, a także piękne łabędzie z jabłek. Nie mogło obejść się bez działalności naszych uczniów, którzy zajęli się wykonaniem koszyczków z pomidorów oraz pięknych kwiatów z ogórków.
Było to wspaniałe popołudnie oraz czas niezwykłych inspiracji kulinarnych.
Bardzo dziękujemy panu Krystianowi Grondesowi oraz uczniom CKZiU za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć!

Czytaj całość
 
Wycieczka do Opola
Redaktor: Administrator   
07.04.2016.

W piątek 1 kwietnia uczniowie klasy IF oraz IG ze swoimi paniami - Dorotą Górską i Katarzyną Strzelczyk pojechały na wycieczkę do Opola. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w Muzeum Śląska Opolskiego pt. „Z wizytą u opolskiego księcia” oraz „Skarby średniowiecznego miasta”. Dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań i historii. Uczniowie wykonali przepiękne papierowe korony oraz biżuterię z modeliny. Po tylu wrażeniach udaliśmy się spacerkiem do kina Helios na bajkę „Zwierzogród”, która swoim wesołym akcentem zakończyła wspaniały dzień.

Czytaj całość
 
Nasi piłkarze
Autor: Joanna Glik   
07.04.2016.

1 i 2 kwietnia br. w Brzegu odbył się wojewódzki finał XVI turnieju piłkarskiego O PUCHAR TYMBARKU "Z PODWÓRKA NA STADION".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:
U8 - Michał Miklasz, Wojtuś Sosnowicz, Bartuś Gładysz, Michał Rudnik, Kacper Wojdyła, Oliwier Kapica, Piotr Borecki, Konrad Grzesiński (pod opieką p. Małgorzaty Nieświec).
U10 - Błażej Basta, Wojciech Gałas, Tomasz Kułak, Hubert Grzesieńki, Rafał Stawiasz, Bartosz Kryś, Krzysztof Kielan, Patryk Sobolewski, Maksymilian Koteluk, Bartosz Zych (pod opieką p. Barbary Kowalskiej).
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w kategorii wiekowej U8 znaleźli się w 8 najlepszych drużynach w województwie.
Naszym piłkarzom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów odnoszonych na murawie!

Czytaj całość
 
Szkolny etap konkursu recytatorskiego
Autor: Joanna Glik   
07.04.2016.

4 kwietnia br. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. W poetycznych zmaganiach udział wzięło 32 uczniów klas II. Mali artyści doskonale modulowali głosem, przygotowali piękne stroje i rekwizyty. Każdy występ nagrodzony został wielkimi brawami publiczności. Komisja konkursowa w skład, której wchodzili wychowawcy klas III - p. Gabrysia Sroczyńska, p. Ewa Zalas, p. Małgosia Antosiak i p. Jola Cedzich wyróżniła sześcioro uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę na gminnych zmaganiach recytatorskich. Są to: Dominika Michalik, Weronika Cholewa, Nikola Stoszek, Bartek Nierle, Piotr Borecki oraz Michał Żarski. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy i dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie wystąpienia. Wszyscy byliście wspaniali!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 111
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Test informatyczny

oti

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.