Aktualności
Spotkanie z ratownikiem medycznym w klasie Ia
Autor: Gabriela Sroczyńska   
25.04.2017.

Czytaj całość
 
Spotkanie z gimastyczką sportową
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
24.04.2017.

20 kwietnia br. uczniowie klasy III a i III c wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu z panią Elżbietą Dymarek i jej synem Filipem z Zabrza, którzy zajmują się gimnastyką sportową. Pani Ela wprowadziła nasze dzieci w zagadnienia związane z uprawianą dyscypliną, a Filip zachwycił naszych uczniów różnymi figurami, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Było to niesamowite spotkanie.

Czytaj całość
 
Gminny Konkurs Ekologiczny
Autor: PSP nr 7   
24.04.2017.

21 kwietnia w PSP nr 4 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:
I – Zuzia Górska kl. IIc, Maja Szeliga kl. IId, Paulina Sobawa kl. IIIc
II – Lena Bielesza kl. IIb, Konrad Grzesiński kl. IIf, Kamil Zdobylak kl. IIIc

Oba zespoły spisały się znakomicie i zajęły III miejsce. Gratulujemy !

Czytaj całość
 
Zajączek w klasie Ia
Autor: Gabriela Sroczyńska   
18.04.2017.

Czytaj całość
 
Powiatowe zawody pływackie dla szkół podstawowych
Autor: Ewa Domeredzka   
21.04.2017.

11 kwietnia w Centrum Rekreacji Wodnej "Strzelec" odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych.

Wyniki naszych uczniów:

 • Bartosz Tarapata - I miejsce 50m stylem dowolnym
 • Zuzanna Gudwańska - II miejsce 50m stylem dowolnym
 • Hubert Grzesiński - II miejsce 50m stylem klasycznym
 • Krzysztof Kielan - III miejsce 50m stylem grzbietowym
 • Mateusz Faryan - II miejsce 50m stylem dowolnym
 • Paulina Sawlewicz - III miejsce 50m stylem dowolnym
 • Amelia Kostyra - II miejsce 50m stylem dowolnym
 • Weronika Żarska - II miejsce 50m stylem grzbietowym
 • Maria Jendrosek - III miejsce 50m stylem grzbietowym
 • Maciej Stafa - III miejsce 50m stylem motylkowym
 • Maja Cholewa - II miejsce 50m stylem motylkowym
 • Maja Spuła - III miejsce 50m stylem klasycznym
 • Zuzanna Janowska - II miejsce 50m stylem klasycznym
 • sztafeta chłopców 8X25m - II miejsce
 • sztafeta dziewcząt 8X25m - II miejsce

Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsca w kategorii chłopców oraz w kategorii dziewcząt.
Brawo!

Czytaj całość
 
Apel wielkanocny
Autor: Joanna Glik   
18.04.2017.

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu wielkanocnym, który przygotowany został przez klasę Vb pod opieką pani Ani Cedzich. Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie znaczenie Świąt Wielkanocnych, złożyliśmy sobie życzenia. Na sam koniec chłopcy z klasy Vb skropili przybyłych gości delikatnie wodą, upamiętniając tym samym tradycję śmigusa-dyngusa. Całości towarzyszyły piękne śpiewy oraz gra instrumentów pod batutą pana Krzysztofa Szkopa.

Czytaj całość
 
Warsztaty wielkanocne w Staniszczach
Autor: Beata Obracaj, Jolanta Cedzich   
21.04.2017.

We wtorek 11 kwietnia dzieci z kl. IId i IIf pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Giprol” w Staniszczach. Wzięły tam udział w warsztatach wielkanocnych: zdobiły styropianowe jajka oraz osikowe koszyczki i poznały ciekawe zabawy związane z Wielkanocą. Z wielką radością bawiły się na placu zabaw i szukały drobnych słodkości pozostawionych przez Zajączka. To była bardzo miła wycieczka.

Czytaj całość
 
Kalkografia
Autor: Anna Szproch   
18.04.2017.

Dnia 27 marca w ramach "Ciekawego popołudnia" dzieci z klasy IIa i IIb uczestniczyły w spotkaniu pt."Wiosenne inspiracje". Prowadziła go mama Zosi, której pasją są m.in. różne techniki plastyczne. Pani zapoznała uczestników z techniką kalkografii. Tą metodą dzieci wykonały prace o tematyce wielkanocnej. Zajęcia przysporzyły dzieciom dużo radości. Prace można podziwiać na szkolnej wystawie.

Czytaj całość
 
Wielkanocny warsztat decoupage
Autor: Joanna Glik   
18.04.2017.

12 kwietnia uczniowie klasy IIIa wzięli udział w wielkanocnych warsztatach. Tym razem dzieci za pomocą techniki plastycznej decuopage ozdobiły piękne drewniane jajka wielkanocne, które stanowić będą piękną dekorację ich domowych stołów wielkanocnych.

Czytaj całość
 
Szukamy zajączka
Autor: Joanna Glik   
12.04.2017.

11 kwietnia uczniowie klasy IIIa wybrali się do szkolnego ogródka, gdzie czekała ich miła niespodzianka.
Prezenty zostawił tam dla nich zajączek wielkanocny. Szukanie upominków sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

Czytaj całość
 
Pierwszaczki na warsztatach w Wiejskiej Chacie
Autor: Gabriela Sroczyńska   
12.04.2017.

Czytaj całość
 
Warsztaty wielkanocne
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
06.04.2017.

4 kwietnia uczniowie klasy III a i III c wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Gościem naszych warsztatów były panie bibliotekarki Barbara Kędzierska i Daria Szeliga z zaprzyjaźnionej Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Strzeleckiego Ośrodka Kultury w Strzelcach Opolskich. Panie wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój czytając i opowiadając o nadchodzących zwyczajach świątecznych. Później uczniowie z ogromnym zapałem zabrali się do wykonania zająca z plastikowej butelki w którym zasiali rzeżuchę. Uczniowie na zajęciach poznali i wypróbowali także nową technikę plastyczną, jaką jest enkaustyka - technika malarska, za pomocą której ozdobili wykonane wcześniej szablony jaj. Całe spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze.

Czytaj całość
 
Wiosenne zabawy sportowe z przedszkolakami
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
06.04.2017.

4 kwietnia uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w kolejnych zajęciach otwartych z udziałem swoich młodszych kolegów - przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 8 w Strzelcach Opolskich. Cztery grupy zawodników w skład, których wchodziły przedszkolaki i trzecioklasiści - Słoneczka, Biedronki, Chmurki i Trawka, wzięły udział w wiosennych rozgrywkach sportowych. Nie zabrakło wiosennych porządków, biegów z gazetą, sadzenia tulipanów i wyścigów z kubkiem na tacy.
Wszystkim konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa.

Czytaj całość
 
Wizyta w zakładzie krawieckim
Autor: Joanna Glik   
03.04.2017.

31 marca br. uczniowie klasy III a wybrali się do zakładu krawieckiego, gdzie pracuje mama naszego kolegi - Bartka Gładysza.
Pani Brygida jest krawcową. Podczas wizyty nasi najmłodsi oczarowani zostali pięknymi materiałami, guzikami o różnych kształtach, a także maszynami, które czynią prawdziwe cuda. Dzieci były bardzo zadowolone. Nie mogło zabraknąć także upominków, które mama Bartusia przygotowała dla naszych dzieci.
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu współpracy z rodzicami "Z rodzicem za pan brat".

Czytaj całość
 
Zajączki z siana
Autor: Beata Obracaj, Małgorzata Apczyńska   
03.04.2017.

W środę 29 marca dzieci z kl. II c i II d spotkały się po południu na zajęciach plastycznych, na których wykonywały zajączka z siana. Dzieci z wielkim zapałem przygotowywały wszystkie elementy, a efekty ich pracy były rewelacyjne. Zajęcia poprowadziły panie Anna Gawrońska i Bożena Piela, którym bardzo serdecznie dziękujemy. To było bardzo ciekawe popołudnie!

Czytaj całość
 
Popołudnie z eksperymentami chemicznymi
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
03.04.2017.

30 marca uczniowie klasy III a i III c wzięli udział w kolejnych zajęciach prowadzonych przez swoich rodziców. Tym razem gościem naszego spotkania była mama Basi Florek, uczennicy klasy III a - pani Tatiana Florek. Tym razem pani Tatiana wprowadziła naszych uczniów w świat doświadczeń, które okazały się dla naszych dzieci bardzo ciekawe. Pani Tatiana zaskoczyła nasze dzieci pięknym białym płomieniem, który powstał ze spalania magnezu. Dzieci wykonały wspaniałą tęczę z cukierków, obserwowały zmiany barw roztworów o odczynie kwaśnym i zasadowym, a także skonstruowały chemiczny wulkan. Były to wspaniałe zajęcia!

Czytaj całość
 
Etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Autor: Joanna Glik   
03.04.2017.

24 marca w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
II miejsce w tym konkursie zajęła Wiktoria Zbylut- uczennica klasy Ia, która przygotowywana była przez swoją wychowawczynię - panią Gabrysię Sroczyńską. Bardzo serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie dumni!

Czytaj całość
 
Wiosenne popołudnie w Siódemce
Autor: Joanna Glik, Alina Zając   
03.04.2017.

Pierwszego dnia wiosny nasza szkoła rozkwitła w całej pełni! W oknach zaczerwieniały się piękne tulipany, a korytarze mieniły się od kwiatowych girland. Stojące w kącikach Marzanny przypominały nam o końcu zimy i nadejściu wiosny.
W tym dniu gościliśmy też przyszłorocznych pierwszoklasistów. Wraz z rodzicami i rodzeństwem odwiedzili nas oni bowiem z okazji Dnia Otwartych Drzwi.
Gości powitano serdecznie w różnych językach w przepięknie stworzonej scenerii. Uczniowie przedstawili swoje umiejętności nabyte w trakcie nauki w szkole. Klasa II f wraz z II a zaprezentowała recytację w języku niemieckim, a klasa II g w języku angielskim. Klasy: III a i III c zagrały popularne utwory muzyczne na instrumentach perkusyjnych. Z kolei dzieci z klasy II b przedstawiły wszystkim barwny taniec z chustami.
Po występach zaproszono gości do "kwiatkowego korowodu", który powiódł wszystkich do zwiedzania naszej szkoły. Cztery kwiatowe przewodniczki zachęcały swoje grupy do uczestnictwa w zajęciach z zakresu informatyki, wychowania fizycznego, języka angielskiego oraz edukacji matematyczno-polonistycznej.
Następnie odwiedzano stołówkę, gdzie raczono się pysznymi wiosennymi kanapkami przygotowanymi przez nauczycieli. Dzieci zwiedziły także miejsce zabaw i rekreacji- świetlicę.
Ostatni przystanek obfitował w liczne atrakcje. W bibliotece szkolnej czekały na miłych gości kolorowe bajkowe stworki. Tak przebrane panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom spektakl na podstawie wiersza Joanny Papuzińskiej pt. "Kiermasz bajek".
Nasi goście otrzymali również kolorowe foldery oraz materiały edukacyjne, a ich rodzice mieli możliwość zapisania dzieci do szkoły.
W tak miłej atmosferze bawiono się wesoło do wieczora tego pierwszego wiosennego dnia.

Czytaj całość
 
Wiosenne muzykowanie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
24.03.2017.

23 marca uczniowie klasy IIIa oraz IIIc wzięli udział w kolejnych zajęciach otwartych z udziałem swoich młodszych kolegów - przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 8 w Strzelcach Opolskich. Każda z grup zaprezentowała swoim kolegom dwa wiosenne utwory. Były to wspaniałe, wiosenne i kreatywne zajęcia muzyczne. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Czytaj całość
 
Gminny Konkurs Recytatorski
Autor: Joanna Glik   
24.03.2017.

23 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas II. Nasi uczniowie spisali się na medal i zajęli następujące miejsca:

I miejsce: Zuzanna Górska, klasa II c ( opiekun: Małgorzata Apczyńska),
III miejsce: Patryk Szecel, klasa II e (opiekun: Ewa Zalas),
IV miejsce: Weronika Trzeciak, klasa II a (opiekun: Jolanta Cedzich),
IV miejsce: Kamila Gazda, klasa II a (opiekun: Jolanta Cedzich),
IV miejsce: Nadia Majcher, klasa II c (opiekun: Małgorzata Apczyńska),
IV miejsce: Jakub Dyduch, klasa II d (opiekun: Beata Obracaj),
IV miejsce: Natalia Niciejewska, klasa II d (opiekun: Beata Obracaj).

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!

Czytaj całość
 
Spotkanie z Marcinem Pałaszem
Autor: Joanna Glik   
23.03.2017.

21 marca uczniowie klas III wybrali się do Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, by wziąć udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci - panem Marcinem Pałaszem.
Pan Marcin dzięki swojej otwartości i dobremu poczuciu humoru, sprawił, że na twarzach naszych uczniów pojawił się uśmiech. Było to bardzo radosne, wiosenne przedpołudnie, a historie z życia Elfa na długo pozostaną w naszych sercach.

Czytaj całość
 
"Szukamy męża dla naszej księżniczki", czyli na lekcji języka niemieckiego bawimy się w teatr
Autor: Joanna Glik   
22.03.2017.

20 marca na zajęciach języka niemieckiego uczniowie klasy IIe i IIg gościli niezwykłych gości - przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 8 w Strzelcach Opolskich. Nasi uczniowie zaprezentowali gościom przedstawienie o księżniczce, która szukała męża. Po przedstawieniu uczniowie nauczyli gości piosenki powitalnej oraz wspólnie pobawili się. Mamy nadzieję, że nasza zabawa z językiem niemieckim bardzo im się spodobała.

Czytaj całość
 
Bezpieczeństwo i kształtowanie właściwych postaw w TIK
Autor: Dyrekcja   
21.03.2017.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazujemy informacje dotyczące bezpieczeństwa i kształtowania właściwych postaw wobec zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo.

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Czytaj całość
 
Jak wygląda szkoła w Anglii...
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
20.03.2017.

17 marca uczniowie klasy IIIa i IIIc gościli na zajęciach kuzynkę Tomasza Osadczuka - ucznia klasy IIIc, która jako mała dziewczynka wyjechała wraz z rodzicami do Anglii. Starsza koleżanka opowiedziała naszym dzieciom jak wygląda nauka w angielskiej szkole. Największą ciekawość wzbudziły przedmioty, których uczą się ich rówieśnicy. Uczniowie pytali także o mundurki, języki oraz przerwy, które trwają tam troszkę dłużej niż u nas. Wielką ciekawość wzbudziły także oceny, które zdecydowanie różnią się od naszych. Nasi najmłodsi mogli spróbować także swoich sił próbując zadawać koleżance różne pytania w języku angielskim. Było to bardzo sympatyczne spotkanie.

 
Pierwszaczki są już prawowitymi czytelnikami naszej biblioteki! - Pasowanie na czytelnika
Autor: Gabriela Sroczyńska   
20.03.2017.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 128
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.