Aktualności
Uczymy się programować, uczymy się kodować...
Autor: Sebastian Cichoń   
17.01.2019.

Każdy może uczyć się programować!
Uczymy się tej trudnej sztuki na zajęciach informatyki. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki Bits&Bricks. Logiczne myślenie, podpowiedzi, zadania do wykonania i pozytywny "ból głowy"!

Czytaj całość
 
Pamiętamy o święcie naszych babć i dziadków - przygotowanie KONFITURY MIŁOŚCI
Redaktor: Administrator   
16.01.2019.

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy
Autor: Joanna Glik   
16.01.2019.

14 stycznia uczniowie klas I-III zamienili się w rycerzy, księżniczki i inne postacie z bajek, które spotkały się na wspólnej zabawie karnawałowej. Wspaniała muzyka, konkursy oraz dobry humor dopisywały naszym najmłodszym uczniom podczas zabawy. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego wydarzenia.

Czytaj całość
 
Karnawałowe popołudnie
Autor: Joanna Glik   
16.01.2019.

8 stycznia uczniowie klasy IIa wzięli udział w karnawałowym popołudniu. Najmłodsi na samym początku poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ciekawostek karnawałowych, zobaczyli słynne maski weneckie, a także mieli okazję podziwiać słynne parady karnawałowe w Wenecji, czy Rio de Janeiro. Po wysłuchaniu ciekawostek uczniowie samodzielnie wykonali swoje maski karnawałowe, a także przygotowali zdrowe przekąski na karnawał - kolorowe szaszłyki owocowe. Nie zabrakło także niespodzianki - chrupek kukurydzianych maczanych w płynnej czekoladzie. Był to fantastyczny czas spędzony w karnawałowym klimacie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego
Autor: Joanna Glik   
16.01.2019.

11 stycznia uczniowie klasy IIa gościli u siebie panie z Urzędu Skarbowego w Strzelcach Opolskich. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy Urzędu Skarbowego, zapoznali się z istotą akcji "Weź paragon", bawili się w sklep, ucząc się tym samym zgłaszać reklamację. Były to fantastyczne zajęcia!

Czytaj całość
 
Kolejne spotkanie Klubu Gier Planszowych w IIa
Autor: Joanna Glik   
16.01.2019.

 
Jasełka w siódemeczce
Autor: Joanna Płaczek, Anna Cedzich, Sebastian Cichoń, Łukasz Nowak   
07.01.2019.

W dniu 21 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu jasełek. Sala gimnastyczna została pięknie udekorowana. Śpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Uczniowie koła teatralnego i klasy 7b przedstawili kilka scenek pokazujących to jak dzisiaj obchodzi się święta? Zobaczyliśmy świętą rodzinę szukającą schronienia. Inscenizacja skłoniła widzów do wielu refleksji i przemyśleń na temat tego jak ważna jest w życiu rodzina.

Dziękujemy paniom Annie Cedzich i Joannie Płaczek za przygotowanie przedstawienia. Panu Krzysztofowi Szkopowi dziękujemy za przygotowanie oprawy muzycznej.

Czytaj całość
 
Wigilia z rodzicami klasie IIIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
07.01.2019.

Czytaj całość
 
Nauka języka angielskiego przez sztukę w klasie 3a
Autor: Magdalena Niedbałka   
07.01.2019.

Krótko przed świętami naszą szkołę odwiedził Anglojęzyczny Teatr Lalki i Aktora „Krakowska 38” . Uczniowie strzeleckiego liceum i gimnazjum dwujęzycznego przedstawili swoim młodszym kolegom teatrzyk pt. „Little Red Hen”. Sztuka spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony trzecioklasistów, a sam spektakl był częścią lekcji angielskiego prowadzonej nie tylko przez nauczyciela i młodych aktorów ze szkoły, która mieści się w Strzelcach właśnie przy Krakowskiej 38. Uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod kierownictwem p. Katarzyny Maciaszczyk Paprotny, wykorzystały swój talent aktorski i językowy, by nauczyć angielskiego swoich młodszych kolegów i koleżanki. Przy okazji przekazały nam pewne wartości takie jak, że warto pomagać innym i że trzeba być pracowitym. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pacynki trupy teatralnej. Były one samodzielnie i profesjonalnie wykonane przez inną uczennicę tej samej szkoły. Trzecioklasiści byli zachwyceni mogąc pozować z nimi do pamiątkowego zdjęcia. W podziękowaniu klasa 3a, której wychowawcą jest p. Gabriela Sroczyńska, pokazała naszym starszym koleżankom swój wspaniały występ artystyczny – układ taneczny i piosenkę, który wszystkich wypełnił pozytywną energią i pozostawił przemiłe wspomnienia.

Czytaj całość
 
Wigilia z rodzicami klasie IIa
Autor: Joanna Glik   
07.01.2019.

Czytaj całość
 
Jasełka oraz kolędowanie ze Szkołą Specjalną "Ósemka" oraz Środowiskowym Domem Samopomocy
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
21.12.2018.

Czytaj całość
 
Świąteczne spotkanie wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej
Autor: Małgorzata Trembecka   
21.12.2018.

Wolontariusze i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich odwiedzili 20 grudnia seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Okazją do spotkania były Święta Bożego Narodzenia. Mieszkańcy mogli usłyszeć kolędy w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wolontariusze przygotowali domowe wypieki, ozdoby i upominki świąteczne, złożyli życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Radość i miłe słowa seniorów stały się zachętą do kolejnych spotkań integracyjnych.

Czytaj całość
 
Malowanie i ozdabianie pierniczków w klasie IIa
Autor: Joanna Glik   
20.12.2018.

Czytaj całość
 
Kolędowanie z Stanisławem Karpiel- Bułecką
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik, Grażyna Jankowska, Ewa Zalas   
20.12.2018.

Czytaj całość
 
Warsztaty w Urzędzie Statystycznym w Opolu, czyli Akademia Małego Statystyka
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
20.12.2018.

Czytaj całość
 
Matematyka inaczej, czyli świąteczne kodowanie w IIa
Autor: Joanna Glik   
18.12.2018.

Czytaj całość
 
Kolejne spotkanie Klubu Gier Planszowych
Autor: Joanna Glik   
18.12.2018.

Czytaj całość
 
Klasa IIIa piecze i ozdabia pierniczki
Autor: Gabriela Sroczyńska   
18.12.2018.

Czytaj całość
 
Zimowe popołudnie - świąteczne świeczniczki wykonane metodą decoupage
Autor: Joanna Glik   
18.12.2018.

Czytaj całość
 
Uczniowie klas I - III przekazują dary dla zwierząt i spotykają się z wolontariuszami OTOZ Animals
Autor: Joanna Glik   
18.12.2018.

Czytaj całość
 
Zajęcia biblioteczne   Poznajemy polskie legendy
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
21.12.2018.

W listopadzie wszystkie klasy I – III wzięły udział w zajęciach bibliotecznych z cyklu „Poznajemy legendy związane z Polską”. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat historii naszego kraju, rozwijanie wyobraźni, poszerzanie słownictwa oraz przekazanie wartości ogólnoludzkich. Poprzez legendy dzieci mogły przenieść się w inny magiczny świat, gdzie dobro zawsze zwycięża. Zajęcia te dały również dzieciom możliwość wykazania się zdobytą wcześniej wiedzą na temat naszej Ojczyzny, symboli narodowych i znanych miast. Dzieci bardzo chętnie wykonywały różne zadania związane z treścią legend, dzięki czemu na dłużej pozostaną one w ich pamięci.

Czytaj całość
 
Nasze sukcesy w konkursie kolędowym
Autor: Małgorzata Trembecka   
18.12.2018.

7. 12. 2018r. w Warmątowicach odbył się XIV Międzywojewódzki Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Kolędę „Leise rieselt der Schnee” wykonały uczennice: Agata Gaj, Julia Sobolewska, Paulina Spychała i Aleksandra Trybała i zajęły II miejsce w II kategorii za wykonanie kolędy w języku niemieckim z akompaniamentem zespołu muzycznego. Kolędę „Stille Nacht” z akompaniamentem zespołu muzycznego wykonały uczennice klasy VIIc: Oliwia Kapela, Maja Szymańska i Anna Mazurek. W kategorii III konkursu za wykonanie symboli adwentowo – bożonarodzeniowych – stroika bożonarodzeniowego Katarzyna Bartosik zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka w naszej szkole
Autor: Małgorzata Trembecka, Joanna Glik   
18.12.2018.

W akcję „Szlachetnej paczki” 2018 włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Dzięki ich współpracy wsparliśmy i pomogliśmy potrzebującym, by mogli poczuć się wyjątkowi podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i liczne wsparcie!!!

Czytaj całość
 
Minikonferencja Wolontariatu
Autor: Małgorzata Trembecka   
18.12.2018.

5 grudnia w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w XIV Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Niepełnosprawni wśród nas”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele GZOJ, ŚDS, DPS, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół powiatu strzeleckiego wraz z opiekunami. Uczestnicy konferencji obejrzeli filmy dydaktyczne, wzięli udział w warsztatach, dyskusji. Była to okazja do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną, którzy wymienili się doświadczeniami i pomysłami na niesienie pomocy ludziom potrzebującym wsparcia.

 
Grupa wiekowa "Słoneczko" świętuje mikołajki
Autor: Joanna Glik   
07.12.2018.

6 grudnia uczniów grupy wiekowej "Słoneczko" odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Każda klasa pod czujnym okiem swojej pani wychowawczyni przygotowała występ muzyczno-instrumentalno-ruchowy dedykowany najważniejszemu gościowi. Na zakończenie spotkania, nie zabrakło także słodkich upominków, które Św. Mikołaj wręczył najmłodszym. Słodkie upominki sfinansowane zostały przez Radę Rodziców - bardzo dziękujemy!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 96
Kodowanie

Bits&Bricks>>

Test INTERNET
Otwórz test>>
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.