Aktualności
Nowa strona szkoły
Autor: Dyrekcja   
27.08.2021.

 
Wakacje!!!
Redaktor: Administrator   
25.06.2021.

Życzymy wszystkim udanych, wspaniałych, obfitujących w wiele przygód wakacji!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!

 
Wygraliśmy konkurs Mali Pogromcy Smogu
Redaktor: Administrator   
12.07.2021.

Nasza szkoła wzięła udział i wygrała konkurs #Opolskie Oddych - Mali Pogromcy Smogu!

W ramach konkursu otrzymaliśmy nagrodę: sensor jakości powietrza Airly wraz z 12-miesięcznym abonamentem oraz wewnętrzny oczyszczacz powietrza firmy AirClinic.

 
Wyniki egzaminu klas ósmych w roku szkolnym 2020/2021
Autor: Dyrekcja   
06.07.2021.

 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 10
Autor: Kinga Lechowicz-Dudziak, Joanna Glik, Stella Sierka, Monika Brzeszcz   
14.07.2021.

Ostatni dzień półkolonii był intensywnym czasem zmagań na Igrzyskach Olimpijskich. Każda z grup wybrała dla siebie Państwo, które reprezentowała i przygotowała flagi, stroje i przebrania, aby kibicować w godny sposób swojej drużynie. Wśród państw pojawiły się Włochy, Francja i Japonia.
Całą imprezę rozpoczęliśmy pochodem z przekazaniem sobie pochodni, po czym Pani Dyrektor zapaliła znicz olimpijski. Tak rozpoczęły się zmagania drużyn w wyścigach rzędów, konkursie plastycznym, konkurencjach indywidualnych oraz rozgrywkach piłki nożnej i dwóch ogni.

Cała Olimpiada zakończyła się wręczeniem medali i upominków.

Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego dnia.

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 9
Autor: Kinga Lechowicz-Dudziak, Joanna Glik, Stella Sierka, Monika Brzeszcz   
12.07.2021.

Za nami już przedostatni dzień półkolonijnej przygody. Cały dzień spędziliśmy na różnorodnych warsztatach. Zawitały do nas ponownie Dmuchańce, na których mogliśmy poskakać i usprawniać się fizycznie. Nie zabrakło także tańców ćwiczących nasze poczucie rytmu. Oprócz tego zmagaliśmy się w mozaikach diamentowych tworząc piękne obrazy oraz zdobiliśmy drewniane kolczyki. Powolutku przygotowywaliśmy się do ostatniego dnia Półkolonii, podczas którego czekać nas będą zmagania na Półkolonijnych Igrzyskach Olimpijskich. W związku z tym jeden z warsztatów dotyczył tworzenia i zdobienia flag państw wybranych przez poszczególne grupy.

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 8
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz   
08.07.2021.

Dziś spędziliśmy słoneczny dzień w Parku Miniatur w Olszowej. Braliśmy udział w zajęciach warsztatowych "Od ziarenka do bochenka", które zakończyliśmy mieleniem ziaren i otrzymaliśmy mąkę, którą wykorzystaliśmy do upieczenia pysznych ciasteczek, które własnoręcznie także udekorowaliśmy. Zwiedzaliśmy Park Miniatur, poznając najpiękniejsze budowle sakralnych świątyń, a także wspaniale bawiliśmy się na placu zabaw oraz parku linowym. To był wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 7
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszc   
07.07.2021.

Za nami kolejny dzień wspaniałej zabawy. Dziś wybraliśmy się wspólnie do kina Helios w Kędzierzynie Koźlu na film pt. "Raya i ostatni smok". Po powrocie do szkoły grupy młodsze wzięły udział w warsztacie malowania na szkle, a grupy starsze dały upust swojej kreatywności tworząc piękne obrazy na płótnach. Po warsztatach nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 6
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz, K. Marszałek   
06.07.2021.

Rozpoczęliśmy drugi tydzień naszych półkolonii. Dziś odwiedziliśmy zamek w Toszku. Mieliśmy okazję zwiedzić jego komnaty, poznaliśmy legendy o: "Psie Toszku", "Złotej Kaczce", "Białej Damie", którą w dodatku udało nam się spotkać wędrując korytarzami zamku. Na dziedzińcu zamkowym udało nam się odnaleźć skarb, który odkryliśmy poprzez wypełnienie wielu zagadek i zadań ukrytych w specjalnie zaszyfrowanych kopertach. Przenieśliśmy się także do średniowiecznych czasów , gdzie mnich opowiedział wiele ciekawostek o dawnym życiu, zawodach oraz wyglądzie Toszka. Poznaliśmy stroje rycerskie oraz suknie pięknych pań dworu. Po powrocie do szkoły młodsze grupy zajęły się malowaniem wakacyjnego pejzażu na płótnie, a starsze grupy malowały na szkle. To był wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 5
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz. K. Marszałek. B. Samól   
06.07.2021.

Dziś zakończyliśmy bardzo sportowo ostatni dzień pierwszego tygodnia naszych siódemkowych półkolonii. Nasi najmłodsi grali w bule, kubę, piłkę nożną, dwa ognie, bawili się chustą animacyjną, rysowali kredą, tworzyli budowle 3D, brali udział w zajęciach z elementami języka angielskiego English is fun, a także wspaniale bawili się na dmuchanych placach zabaw i brali udział w bitwie na balony wodne. To był dzień pełen atrakcji. Teraz przed nami weekend- odpoczywamy, by od poniedziałku znów móc się wspólnie świetnie bawić!

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 4
Autor: Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz, K. Marszałek   
02.07.2021.

Kolejny dzień półkolonii Summer Camp spędziliśmy w indiańskiej wiosce Hacioka. Słuchaliśmy legend indiańskich opowiadanych przez Indianina Lacota, poznaliśmy języki indiańskich plemion, ich zwyczaje, kulturę i warunki życia. Wędrowaliśmy pomiędzy tipi domowym oraz tipi wojowniczym. Nie zabrakło też zabaw i konkurencji na świeżym powietrzu: zmierzyliśmy się w wyścigu żółwi, strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy obręczami do celu i zbieraliśmy węże bez ich dotykania. Ostatnie chwile w wiosce spędziliśmy na wspólnym posiłku i zabawach ruchowych. Czekamy na jutrzejsze atrakcje.

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 3
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz, K. Marszałek   
01.07.2021.

Trzeci dzień półkolonii w Siódemce minął pod znakiem dobrej zabawy podczas wycieczki do Parku Rozrywki Alele w Wilkowicach. Park Linowy, MiniZoo, labirynt w paszczy krokodyla czy trampoliny- to tylko część fantastycznych atrakcji, z których udało nam się skorzystać. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień.

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP - dzień 2
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz. K. Marszałek. B. Samól   
30.06.2021.

Drugi dzień zajęć półkolonijnych za nami. Dziś nasi najmłodsi wzięli udział w zajęciach robotycznych, kreatywnych - na których wykonywali świeczniki drewniane metodą decoupage, a także prace plastyczne - zamki z piasku, eksperymentowali oraz szyfrowali alfabetem morsa. To był wspaniały dzień!

Czytaj całość
 
Siódemkowy SUMMER-CAMP wystartował - dzień 1
Autor: J. Glik, K. Lechowicz-Dudziak, S. Sierka, M. Brzeszcz, K. Marszałek, B. Samól   
28.06.2021.

28 czerwca roku wystartowały zajęcia organizowane w naszej szkole w ramach półkolonii Siódemkowy SUMMER-CAMP. Dziś nasi najmłodsi wzięli udział w zajęciach robotycznych, układali mozaiki koralikowe, świetnie bawili się na zajęciach sportowych, wykonywali swoje wizytówki, a także poznawali tajniki składania papieru origami. To był dzień pełen atrakcji - czekamy na jutro :)

Czytaj całość
 
Harmonogram półkolonii Słoneczne Wakacje w Mieście
Autor: Dyrekcja   
23.06.2021.

zobacz harmonogram>>

 
6e w Wilkowicach
Autor: Stella Sierka   
25.06.2021.

W dniu 21.06.2021r. uczniowie klasy 6e wybrali się na wycieczkę szkolną do Wilkowic, do Parku Przygód i Atrakcji. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z parku linowego, boisk do siatkówki i badmintona, siłowni, trampolin, gier drewnianych, jak i zjeżdżalni. Podziwiali również Parkowy Zwierzyniec, gdzie oprócz zwierząt domowych można było zobaczyć te bardziej egzotyczne (strusie, lemury, surykatki, wielbłądy, papugi), a po wejściu na specjalną platformę można było podglądać życie danieli. Największą atrakcją było karmienie zwierząt (szczególnie młodych króliczków).

Czytaj całość
 
Ostatni dzień szkoły - 1a podziękowała sobie wzajemnie za wspaniały wspólny rok
Autor: Joanna Glik   
25.06.2021.

Czytaj całość
 
Wakacyjna moda
Autor: Beata Szabała   
25.06.2021.

Już za moment rozpoczną się wakacje. A na wakacje trzeba mieć specjalne kreacje. Takie kreacje przygotowywała 1d na ostatnich w tym roku zajęciach kreatywnych. Świetne prawda?

Czytaj całość
 
Wakacje w 3b rozpoczęte :)
Autor: Dorota Górska   
25.06.2021.

 
Apel "Bezpieczne wakacje" i "Pożegnanie klas III"
Autor: Małgorzata Apczyńska   
25.06.2021.

Czytaj całość
 
"Czytam z klasą"
Autor: Małgorzata Apczyńska   
25.06.2021.

Klasa 2c ukończyła realizację III modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. Jako pierwszą lekturę przeczytaliśmy książkę „Dzieci Pana Astronoma” – Wandy Chotomskiej. Lektura ta pomogła nam w zdobyciu wielu wiadomości na temat Słońca i planet Układu Słonecznego. Jako drugą przeczytaliśmy książkę "Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego. Dzięki tej ciekawej lekturze poznaliśmy sylwetkę podróżnika Kazika Nowaka oraz afrykański kontynent i jej mieszkańców. Nauczyliśmy się afrykańskiej piosenki "Simama Kaa". Wykonaliśmy prace plastyczne na folii - "Zwierzęta na sawannie". Zorganizowaliśmy "Czytelniczy Piknik Pod Chmurką". Kolejnym etapem projektu była realizacja zadań ekologicznych. Zapoznaliśmy się z przygodami chmurki Tosi w krainie słońca. Dowiedzieliśmy się, że słońce jest nam bardzo potrzebne do pozyskiwania energii, ale także bywa niebezpieczne – jeśli ludzie lekkomyślnie będą wyrzucać butelki i szklane opakowania do lasu – mogą wywołać pożar.

Zakończyliśmy przygodę z projektem "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Były to niezapomniane spotkania i fascynujące przeżycia. Dziękujemy!!!

Czytaj całość
 
Klasa 2c w Giprolu
Autor: Małgorzata Apczyńska   
25.06.2021.

W dniu 17 czerwca wybraliśmy się na autokarową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” w Staniszczach Małych. Głównym celem naszej wyprawy była edukacja poprzez działanie i zabawę. Dzień rozpoczęliśmy „Questem przyrodniczym”. Spacerowaliśmy po lesie i rozwiązywaliśmy różne zadania i zagadki. Następnie udaliśmy się na przystań „Granica” . Tu wzięliśmy udział w warsztatach „Ziołowe herbatki”, tworzyliśmy EKO-farby, malowaliśmy obrazki na płótnie oraz dowiedzieliśmy się na czym polega praca pszczelarza, jak wygląda życie pszczół i jak wytwarzają miód. Pobyt w „Giprolu” zakończyliśmy wspólnymi zabawami na placu zabaw oraz posiłkiem w postaci pieczonej na ognisku kiełbaski. Nie zabrakło również deseru – były to wspaniałe pączki - podarunek od rodziców.

Czytaj całość
 
Dzień dziecka w klasie 2c
Autor: Małgorzata Apczyńska   
25.06.2021.

Dnia 1 czerwca uczniowie klasy 2c wybrali się na długi spacer do parku połączony z zabawami na placu zabaw i obserwacją przyrody. W tym dniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez naszych rodziców.

Czytaj całość
 
Umiem pływać!
Autor: Ewa Domeredzka   
24.06.2021.

Dnia 22.06.2021 uczniowie klas trzecich ukończyli z powodzeniem projekt pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki UMIEM PŁYWAĆ. Uczniowie nabyli podstawowe umiejętności pływania oraz doskonalili technikę pływania stylem kraul na piersiach oraz grzbietowym. Koordynatorem z ramienia naszej szkoły była pani vicedyrektor Małgorzata Nieświec, a prowadzący zajęcia to nauczyciele instruktorzy pływania: Ewa Domeredzka, Stella Sierka, Małgorzata Fijałkowska.

Życzymy pogodnych i bezpiecznych wakacji, szczególnie nad wodą!

Czytaj całość
 
Apel z okazji wakacji
Autor: Beata Obracaj, Joanna Glik   
24.06.2021.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 500
WAŻNE INFORMACJE

Szukaj na stronie
TEAMS

Poczta

E-DZIENNIK

ZDALNA SZKOŁA

-----

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie
Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Lightbot>>

SZKOLNY WOLONTARIAT


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.