Aktualności
Konkurs TIK-TAK!
Redaktor: Sebastian Cichoń   
09.04.2015.

Zapraszamy do tegorocznej piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych TIK?-TAK!

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę informatyczną?
Zarejestruj się i odpowiadaj na pytania!
Sprawdzaj swoje wyniki i porównuj je z uczniami z całej Polski...

Co należy zrobić?

1. Zarejestruj się tutaj>>

2. Aktywuj link, który otrzymasz na e-mail.

3. Wydrukuj i daj do podpisania rodzicom zgodę na udział w konkursie.

3. Poczekaj na odblokowanie konta przez nauczyciela.

4. Rozwiązuj zadania w dniach 13-17 kwietnia (codziennie!)

Wszystkie informacje o konkursie pod adresem: http://www.tik-tak.eecdl.pl/regulamin

Powodzenia!

 
Gram i zdam! Szóstoklasisto - sprawdź się przed egzaminem!
Redaktor: Sebastian Cichoń   
24.03.2015.

Szóstoklasisto! Sprawdź swoją wiedzę przed egzaminem!

Rozwiązuj zadania, odpowiadaj na pytania...
Na komputerze,laptopie, tablecie czy smartfonie!

Trenuj i ucz się! Egzamin już blisko!

 
Szóstoklasisto - sprawdź się z matmy!
Redaktor: Sebastian Cichoń   
12.03.2015.

Sprawdzian szóstoklasisty już za niedługo... Z myślą o szóstoklasistach Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku przygotowała specjalne testy, dzięki którym łatwo, przyjemnie i w bardzo ciekawy sposób uczniowie klas szóstych będą mogli lepiej przygotować się do kwietniowego testu.

„Sprawdzian szóstoklasisty na 100%” to zestawy testów przygotowujących do matematycznej części sprawdzianu. Opracowali je nauczyciele-specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Na stronie www.matzoo.pl dostępnych jest aż 20 takich zestawów, które pozwalają uczniom zmierzyć się z zadaniami z różnych zakresów tematycznych i w różnych formach przyjętych na sprawdzianie od roku 2015. Wszelkie pytania testowe zostały opracowane w oparciu o aktualnie obowiązującą podstawę programową dla uczniów klas 1-3 i 4-6, oraz Informator CKE o sprawdzianie 2014/2015.

Po rozwiązaniu każdego testu w internecie uczeń automatycznie otrzyma:

  • wynik testu, oraz oceny wymaganych na sprawdzianie umiejętności,
  • prawidłowe rozwiązanie do testu, punkty przy każdym zadaniu i porównanie udzielonych odpowiedzi z rozwiązaniem testu,
  • komentarz eksperta, oceniający poziom ucznia i wyróżniający działy tematyczne, nad którymi uczeń powinien jeszcze popracować.

Przy okazji uczeń będzie mógł dowiedzieć się i sprawdzić, jak to będzie na egzaminie.
Strona internetowa projektu: http://matzoo.pl/sprawdziany


 
Jak pomóc dziecku poradzić sobie ze stresem?
Redaktor: Sebastian Cichoń   
05.03.2015.
Drodzy rodzice szóstoklasistów!!!

Sprawdzian dla kasy VI to źródło stresu nie tylko dla dziecka, lecz również dla jego najbliższych. Warto to sobie uświadomić, by nie przenosić na dziecko własnych lęków i obaw. Każdy uczeń, zwłaszcza w okresie egzaminów potrzebuje rodzica, który wierzy w jego sukces. I nie panikuje.

Jak pomóc dziecku poradzić sobie ze stresem?
Czytaj całość
 
Witamy wiosnę!
Autor: G.Sroczyńska, J. Glik, M. Antosiak, M. Apczyńska   
26.03.2015.

W dniu 20.03.2014r witaliśmy wiosnę na sportowo. Każda klasa, zachęcona listem Pani wiosny, brała udział w zawodach sportowych. Uczniowie mieli do pokonania 4 konkurencje: Zanoszenie jajeczek do gniazd, sadzenie kwiatków na grządkach, skoki żabek oraz układanie z puzzli bociana jako symbolu wiosny. Na zakończenie po wrzuceniu Marzanny "do wody" pani Wiosna wręczyła każdej klasie dyplom oraz słodką niespodziankę. Dzień wcześniej każda klasa wykonała plakat z oznakami wiosny i umieściła go na drzwiach swojej klasy.

Czytaj całość
 
Zajęcia otwarte dla przedszkolaków
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik   
25.03.2015.

24 marca 2015 roku w ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 9 w Strzelcach Opolskich gościliśmy na zajęciach otwartych w naszej szkole grupę Krasnoludków wraz z Panią Lucyną Lipok.
Nasze sześciolatki - klasa I a, wraz z siedmiolatkami - klasą I c, przygotowały dla przyszłych uczniów krótką część artystyczną, która nagrodzona została przez przedszkolaków gromkimi brawami. Po części artystycznej Krasnoludni zmierzyły się z kilkoma zadaniami sportowymi, które miały na celu pomoc Pani Wiośnie z porządkami. Przedszkolaki nagrodzone zostały przez naszych uczniów brawami, a także wręczone zostały im pyszne ciasteczka, które miały pokrzepić ich siły.
Na zakończenie spotkania Krasnoludki zaśpiewały naszym uczniom dwie wiosenne piosenki oraz bardzo serdecznie podziękowały organizatorom za gościnę i przygotowanie zajęć.

Czytaj całość
 
Spotkanie z p. Iwoną Szymańska
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik   
25.03.2015.

19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "ciekawe popołudnia". Tym razem gościliśmy Panią Iwoną Szymańską, która pracuje jako wychowawca w świetlicy, w wolnym czasie jednak zajmuje się pracą artystyczną. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu wykonały piękne łapacze snów, które z cała pewnością powieszone zostaną w ich pokoikach nad łóżkiem, by łapać dla dzieci najpiękniejsze sny. Pani Iwona zapoznała dzieci także z nową techniką jaką jest papierowa wiklina.

Czytaj całość
 
Sukcesy w Alfiku humanistycznym
Autor: Anna Szproch   
15.03.2015.

18.12.2014r. odbył się ogólnopolski konkurs Alfik humanistyczny. W naszej szkole przystąpiło do niego 43 uczniów z klas III – VI.
Klasa III – 25 uczniów, klasa IV – 6 uczniów, klasa V – 6 uczniów, klasa VI – 6 uczniów.

Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w konkursie:
- Kamil Czerniec kl. III b – maksymalna ilość punktów - I miejsce w kraju
- Natalia Włoszczyńska kl. III c – II miejsce w województwie
- Piotr Wojciechowski kl. III b – III miejsce w województwie
- Mateusz Faryan kl. IV c – II miejsce w województwie
- Marta Tiszbierek kl. IV d – IV miejsce w województwie
- Aleksandra Szecel kl. IV c – IV miejsce w województwie
- Michał Dziarkowski kl. V b – IV miejsce w województwie
- Julia Hatalak kl. V b- VIII miejsce w województwie
- Hanna Kałuża kl. V b – XIV miejsce w województwie
- Ewa Biernat kl. VI a – II miejsce w województwie
- Magdalena Jendrosek kl. VI a – V miejsce w województwie
- Wojciech Szproch kl. VI b – X miejsce w województwie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet - apel grupy wiekowej Słoneczka
Autor: Joanna Glik   
12.03.2015.

„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza.”

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Od samego rana wszyscy chłopcy wręczali swoim koleżankom przygotowane przez siebie upominki i niespodzianki. Uczniowie klas I-III wzięli także udział w apelu, który przygotowany został przez klasę II wraz z wychowawczynią - Panią Ewą Zalas.
Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz … „mniej zmartwień na głowie” sprawiły wszystkim wiele przyjemności.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, na apelu wręczone zostały także upominki wszystkim NAJMILSZYM DZIEWCZYNOM z klas I-III, które wybrane zostały przez chłopców z każdej klasy.

Czytaj całość
 
Pirackie popołudnie
Autor: Beata Brniak, Joanna Glik   
12.03.2015.

W środę 4.03.2015 roku uczniowie klasy Ia i Ic odpowiednio ucharakteryzowani przez swoje Panie Wychowawczynie wzięli udział w Pirackim Popołudniu, gdzie razem z Panią Ewą Krawczuk-Bieleszą i Aliną Zając wypłynęli w czytelniczą piracką wyprawę. Pirackie legendy, zgłębianie tajników związanych z byciem prawdziwym piratem,a także zabawy ruchowe sprawdzające zręczność naszych uczniów, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowane zostały dla naszych najmłodszych. Spotkanie nie mogło obejść się bez smakołyków, nauki pirackiego hymnu, a także pasowania na pirata naszej szkoły.

Czytaj całość
 
Spotkanie z teatrem
Autor: Joanna Glik   
12.03.2015.

W piątek 27.02.2015 roku klasy I-III wybrały się do Strzeleckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "O Małej Syrence w niejednej piosence". Piękne stroje, niesamowita gra aktorów i muzyka sprawiła, że uczniowie byli zachwyceni spektaklem. Na zakończenie przedstawienia aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, które obrazowały zadowolenie widzów.

Czytaj całość
 
Lodowisko
Autor: Dyrektor - Andrzej Tokarski   
02.03.2015.

LODOWISKO JUŻ NIECZYNNE!
Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych kończymy sezon łyżwiarski.
Zapraszamy znowu w grudniu....

 
Tęczowa Siódemka 2015
Autor: PSP nr 7 w Strzelcach Op.   
02.03.2015.

11 lutego 2015 roku nasza Siódemka po raz kolejny otworzyła drzwi dla przedszkolaków i ich rodziców, którzy już niebawem staną się pełnoprawnymi uczniami. Już od progu najmłodsi witani przez pracowników naszej szkoły, otrzymali małe niespodzianki i udali się do sali gimnastycznej, gdzie powitani przez Dyrekcję naszej szkoły oraz starszych kolegów i koleżanki mieli okazję zobaczyć krótką część artystyczną.

Czytaj całość
 
Na przedstawieniu "Psiakość 2, czyli Kostka została rzucona"
Autor: Zuzia Gudwańska i Zosia Wójcik, klasa IId   
02.03.2015.

Dnia 20 lutego nasza klasa, wraz z klasą IIa, były w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu na przedstawieniu pt. "Psiakość 2, czyli Kostka została rzucona". Spektakl bardzo nam się podobał. Był śmieszny, a zarazem wzruszający. Opowiadał o Kostce, która uciekła z domu. Kostka bała się, że gdy urodzi się jej siostrzyczka, to nie będzie już wyjątkowa i kochana przez rodziców. Wędrując po świecie poznała nowych przyjaciół i miała wiele przygód. To właśnie nowe znajomości pokazały Kostce, że rodzina jest naprawdę ważna i nie warto od niej uciekać.
Po przedstawieniu mieliśmy spotkanie z panią reżyser Mariolą Ordak-Świątkiewicz, która opowiadała nam o pracy nad przedstawieniem. Mogliśmy także zobaczyć i dotknąć lalki (mupety).

Czytaj całość
 
Spotkanie z ratownikiem medycznym
Autor: Gabriela Sroczyńska, Joanna Glik   
02.03.2015.

W dniu 23 lutego w naszej szkole zorganizowano spotkanie klas pierwszych z ratownikiem medycznym Panią Ludmiłą Giedrojc. Uczniowie wysłuchali krótkich informacji na temat telefonów alarmowych oraz sposobu ratowania ludzi, zobaczyli prezentację, a następnie przeszli do działań praktycznych. Na przywiezionym fantomie wykonywali sztuczne oddychanie, licząc ilość uciśnień klatki piersiowej i ilość wdechów. Zajęcia były dla dzieci bardzo ciekawe i pouczające. Może kiedyś w przyszłości uratują komuś życie, albo przynajmniej będą wiedziały jak się zachować...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 35 z 63
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica

strona projektu

Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.