Sprzątamy świat
26.09.2016.

23 września br. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia najmłodsi zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki wyruszyli w okolice szkoły, by posprzątać najbliższe jej rejony. Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy wszyscy wrócili do szkoły. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje pozwolą wszystkim zrozumieć, jak istotne jest dbanie o naszą planetę.

Jesienne korale z modeliny
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak
26.09.2016.

21 września br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w pierwszym w tym roku ciekawym popołudniu. Najmłodsi spotkali się w Powiatowym Centrum Kultury z panią Aleksandrą Kostecką-Bieniek, która wprowadziła ich w świat jesiennych barw i modeliny.
Dzieci wykonały przepiękne korale z modeliny, które ozdobione zostały barwami jesieni na którą wszyscy czekamy.
Było to bardzo kreatywne popołudnie.

Piekliśmy chlebek
26.09.2016.

21 września br. w klasie III a od rana unosiły się smakowite zapachy świeżego chleba, a wszystko to dlatego, że tego dnia uczniowie upiekli swój chleb. Klasa zamieniła się w prawdziwą piekarnię, gdzie uczniowie mieli okazję spróbować różnego typu pieczywa. Największą radością okazało się jednak próbowanie własnoręcznie przygotowanego wypieku. Był to bardzo wyjątkowy dzień!

XXX-lecie naszej Siódemki
26.09.2016.

17 września br. świętowaliśmy XXX-lecie naszej Siódemki. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i uroczystą akademią, podczas której zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy przygotowane przez naszych uczniów, W godzinach popołudniowych na uczestników czekały dalsze występy artystyczne oraz inne atrakcje, takie jak: przejażdżka bryczką, pokazy policyjne, rozgrywki sportowe.
Dyrekcja składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie jubileuszu.
Nasz jubileusz wsparła Rada Rodziców, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Strzelcach Opolskich, Piekarnia Osiedlowa pana Rafała Domeredzkiego, Sklep Zoologiczny - artykuły dla zwierząt w Opolu, Opoldruk, pani Henryka Tomczak, pan Sebastian Kwoczała i Piotr Pisarski.

Segregujmy odpady - apel klasy VI
Autor: Elżbieta Ferdynus
23.09.2016.

Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017