Aktualności
Ankieta
Autor: Dyrekcja   
19.06.2018.

Ankieta dla uczniów klas IV-VII

Wypełnij>>

 
Wiosenny recital muzyczny
Autor: Joanna Glik   
14.05.2018.

8 maja uczniowie klasy Ia wybrali się do Publicznego Przedszkola nr8, by odwiedzić panią Anię Więckowską wraz z grupą maluszków. Uczniowie przygotowali dla maluszków wiosenny koncert fletowy, który nagrodzony został przez młodszych kolegów wielkimi brawami. Po zakończonym koncercie nasi uczniowie zawitali także do pozostałych grup przedszkolnych z wiosennym koncertem.

Czytaj całość
 
Wiosenny spacer po ścieżkach naszego parku - realizacja projektu "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik,   
14.05.2018.

4 maja uczniowie klasy Ia i Ic wybrali się na spacer do naszego parku miejskiego. Najmłodsi zaobserwowali wiele wiosennych zmian w przyrodzie. Poznali historię naszego strzeleckiego zamku, przeszli fragmentem szlaku hrabiego Renarda, poznając i wczytując się w treści tabliczek edukacyjnych mijanych drzew. Na zakończenie spaceru nie mogło zabraknąć czasu na sportowe harce spędzone na placu zabaw.

Czytaj całość
 
Puchar Tymbarku - VIII miejsce drużyny chłopców w Polsce!
Autor: Barbara Kowalska   
14.05.2018.

Trwające w dniach 29 kwietnia - 2 maja Finały Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie największe młode talenty ze wszystkich województw, w tym drużyna z PSP nr 7, przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału. Pierwszego dnia turnieju, przy prawie 30 stopniowym upale ekipa ze strzeleckiej „siódemki” wywalczyła awans do ćwierćfinału, gdzie ostatecznie po zaciętej walce sportowej uplasowała się na VIII miejscu!!!

Nasi uczniowie oprócz zmagań i rywalizacji sportowych, mieli także okazję zobaczyć stadion Legii Warszawa „od środka”, a po meczu finałowym na PGE Narodowym uczestniczyć w wielkim wydarzeniu sportowym, jakim był Finał Pucharu Polski. Mecz pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia wywołał wiele niezapomnianych emocji u naszych młodych zawodników. Wielkie gratulacje oraz gorące brawa za godne reprezentowanie Naszej strzeleckiej szkoły na arenie ogólnopolskiej!!!

Skład drużyny: Patryk Sobolewski, Maksymilian Koteluk, Hubert Grzesiński, Bartosz Kryś, Kacper Gołębiewski, Bartosz Szymanek, Bartosz Zych, Krzysztof Kielan, Krzysztof Opiołka, Rafał Stawiarz.

Opiekunowie: Barbara Kowalska, Aleksander Sobolewski

Czytaj całość
 
Wizyta w Bibliotece Miejskiej
Autor: Beata Obracaj   
14.05.2018.

W czwartek 10 maja klasa IIId odwiedziła bibliotekę w Domu Kultury z okazji XV Tygodnia Bibliotek. Były to już nasze kolejne warsztaty biblioteczne. Tym razem panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci Quiz Znajomości Wierszy Juliana Tuwima. Dzieci dzielnie odpowiadały na wszystkie, nawet te trudne pytania, a przy okazji świetnie się bawiły. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania

Czytaj całość
 
REKRUTACJA - wolne miejsca!
Autor: Dyrekcja   
26.04.2018.

Dyrekcja PSP nr 7 w Strzelcach Op. informuje, że dysponuje 8 wolnymi miejscami
w klasach I-szych
na rok szkolny 2018/2019.

Do dnia 23.04.2018r. wpłynęło 12 wniosków.

Do 27.04.2018r komisja rekrutacyjna dokona weryfikacji.

Do 7.05.2018r. zostanie podana lista kandydatów zakwalifikowanych
oraz niezakwalifikowanych do klas pierwszych.

 
Zajęcia sportowe z przedszkolakami
Autor: Jolanta Cedzich   
30.04.2018.

25 kwietnia klasę IIIf odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8 w Strzelcach Op., które uczestniczyły we wspólnych zajęciach sportowych. Wszyscy aktywnie i wesoło brali w nich udział.

Czytaj całość
 
Klasa Ib uczy się ratować ludzkie życie
Autor: Grażyna Jankowska   
30.04.2018.

Czytaj całość
 
Udział wolontariuszy w rajdzie Strzelecka Wiosna
Autor: Małgorzata Trembecka   
25.04.2018.

21 kwietnia drużyna wolontariuszy „Błyskawiczni” wzięła udział w XIV rajdzie „Strzelecka Wiosna” na Górze Św. Anny. W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs piosenki turystycznej, na logo przyszłorocznego rajdu, wiedzy ekologiczno – przyrodniczej, sprawnościowy, gwary śląskiej oraz na jednolity strój. Amfiteatr na Górze Świętej Anny okazał się sprzyjającym miejscem dla rajdowych rozrywek, a rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem.

Czytaj całość
 
IIIe i IIIf na spotkaniu z kroszonkarką
Autor: Ewa Zalas, Jolanta Cedzich   
30.04.2018.

4 kwietnia klasy IIIe i IIIf gościły p. Teresę Sobotę - twórczynię ludową, która zaprezentowała własnoręcznie wykonane kraszanki i ciekawie o swoim hobby opowiedziała.

Dziękujemy bardzo p. Teresie za przyjęcie zaproszenia!

Czytaj całość
 
Śniadanie daje moc - klasa Ia i Ic realizują autorski projekt "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
23.04.2018.

19 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic wspólnie wykonali kolorowe i zdrowe kanapki. Wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, jaki powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi. A wykonane samodzielnie smakują jeszcze bardziej. To były fantastyczne zajęcia. Największą radością okazało się jednak zjadanie przygotowanych przez siebie kanapek. Zajęcia realizowane są w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Ekosportuś", a finansowane pozostają przy udziale Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Święto gofrów i nutelli w klasie Ib
Autor: Grażyna Jankowska   
23.04.2018.

Czytaj całość
 
Klasa Ib, IIa, IIIf na filmie "Piotruś Królik"
Autor: Grażyna Jankowska, Gabriela Sroczyńska   
17.04.2018.

Czytaj całość
 
Realizujemy innowację - "Każdy inny - wszyscy równi"
Autor: Joanna Glik   
17.04.2018.

7 kwietnia uczniowie klasy Ia gościli u swoich kolegów ze Strzeleckiej "Ósemki". Najmłodsi wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonali piękne wiosenne motyle, a także mieli okazję grać na prawdziwych bębnach afrykańskich. Był to wspaniały dzień! Kolejne nasze spotkanie już w maju - tym razem u nas w szkole. Już nie możemy się doczekać. Zajęcia realizowane są zgodnie z innowacją pedagogiczną - "Każdy inny - wszyscy równi".

Czytaj całość
 
Uczymy się ratować ludzkie życie!
Autor: Joanna Glik   
17.04.2018.

16 kwietnia uczniowie klasy Ia gościli u siebie panią Ludmiłę Giedrojc - ratownika oraz pielęgniarkę, która pracuje w Zespołach Ratownictwa Medycznego naszego szpitala. Pani Ludmiła przypomniała wraz z dziećmi wszystkie numery alarmowe do służb ratunkowych, a także wskazała momenty w jakich należy wezwać pogotowie ratunkowe.Tego dnia nasi uczniowie uczyli się także w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić resuscytację, która ratuje ludzkie życie. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ludmile za poświęcony czas oraz wszystkie przekazane wiadomości i umiejętności!

Czytaj całość
 
Uczymy się ratować życie ludzkie
Autor: Beata Obracaj   
17.04.2018.

10 kwietnia uczniowie kl. IIId spotkali się z przedstawicielami Straży Pożarnej. Dzieci wzięły udział w pokazie Ratownictwa Medycznego oraz uczyły się jak prawidłowo udzielać Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. To było bardzo wartościowe spotkanie! Serdecznie za nie dziękujemy!

Czytaj całość
 
Wycieczka do Palmiarni
Autor: Beata Obracaj   
17.04.2018.

Czytaj całość
 
Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej
Autor: E. Kubica   
11.04.2018.

19 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty tematyczne i praktyczne z udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży szkolnej. Organizatorem zajęć był podmiot leczniczy
REBA B. Gawlik i R. Dłubak. Koordynatorem - pielęgniarka medycyny szkolnej E. Kubica.

Czytaj całość
 
Klasa Ia i Ic realizuje projekt "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

10 kwietnia klasa Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do palmiarni miejskiej w Gliwicach. Uczniowie wędrując ścieżką ekologiczną poznawali wiele egzotycznych gatunków roślin, a także wysłuchali wielu ciekawostek ich dotyczących. Największą atrakcją okazały się jednak zwierzęta zamieszkujące różne egzotyczne miejsca naszego świata. Projekt finansowany jest przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z kroszonkarką w klasie Ia Ic
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

4 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic gościli u siebie panią Teresę Sobotę, która zajmuje się pięknym ozdabianiem kroszonek. Pani Teresa nie tylko pokazała swoje piękne prace, ale także krok po kroku zademonstrowała uczniom w jaki sposób wykonać tak piękne dzieła. Była to wspaniała lekcja, która wzbogaciła nie tylko naszą wiedzę, ale też wprowadziła nas w tematykę opolskich kroszonek, którymi nasz region się szczyci.

Czytaj całość
 
Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie IIIc
Autor: Małgorzata Apczyńska   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
Nasze świąteczne pozdrowienia dotarły do "Ósemki"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
Zajęcia wielkanocne i zajączek w klasie IIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
"Tam gdzie jest wola, jest też i sposób" - artykuł w kwartalniku łowieckim o zajęciach klasy IIIa
Autor: Inga Golicz   
10.04.2018.

 
Warsztaty wielkanocne klasy IIIa w ramach projektu "Opolszczyzna nasza mała Ojczyzna"
Autor: Inga Golicz   
03.04.2018.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 335
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.