Aktualności
Tłusty czwartek w klasie Ia
Autor: Joanna Glik   
19.02.2018.

 
Serduszkowe pozdrowienia uczniów klasy Ia i Ic dotarły do "Ósemki"!
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
19.02.2018.

Czytaj całość
 
Uwaga - przerwa techniczna na lodowisku
Autor: Ryszard Krawczyk   
30.01.2018.

Informujemy,
że w dniach 31.01, 7.02, 14.02 i 21.02
przerwa techniczna na lodowisku przeprowadzona zostanie
w godzinach 14.30 - 16.00

 
REKRUTACJA 2018
Autor: Dyrekcja   
08.02.2018.
  • Zarządzenie Burmistrza nr 32/2018 w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym zobacz>>

  • harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym zobacz>>
 
Wspomnienie świętego Walentego w klasie IIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
15.02.2018.

 
Zimowe zabawy klasy IIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
15.02.2018.

Czytaj całość
 
Dzień Życzliwości - wspomnienie świętego Walentego
Autor: Joanna Glik   
15.02.2018.

14 lutego w klasie Ia od rana rozpoczął się Dzień Życzliwości. Najmłodsi od samego rana starali się być bardzo mili dla swoich kolegów i koleżanek, a także przygotowali wiele laurek, które wzajemnie sobie rozdali. Każda przygotowana laurka przypominała jak bardzo jest się ważnym dla innych. Tego dnia nie mogło zabraknąć także warsztatu kreatywnego, który polegał na wykonaniu serduszek ozdobionych cekinami. To był bardzo sympatyczny dzień.

Czytaj całość
 
Serduszkowe pozdrowienia od uczniów z Ósemki
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
15.02.2018.

14 lutego na uczniów klasy Ia i Ic czekała miła niespodzianka. Uczniowie Szkoły Specjalnej "Ósemka" wykonali dla naszych uczniów w ramach dnia św. Walentego piękne serce w którym umieścili swoje zdjęcia oraz serduszkowe pozdrowienia. Bardzo dziękujemy za tak miłą niespodziankę! Klasa Ia oraz Ic wraz z uczniami Szkoły Specjalnej "Ósemka" realizują innowację "Każdy inny - wszyscy równi".

Czytaj całość
 
Realizujemy autorski projekt "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik   
14.02.2018.

12 lutego uczniowie klasy Ia wykonali zdrowy deserek - jabłko z cynamonem. Uczniowie przy pomocy tarek sami ścierali jabłuszka, a następnie zjadali z dodatkiem cynamonu. Tego typu deserki są zdrowszą i bogatszą w witaminy alternatywą gotowych słodyczy. Najwięcej radości sprawiło uczniom ich samodzielne przygotowanie.

Czytaj całość
 
Wodzenie "Śląskiego Bera"w klasie Ia i Ic
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
09.02.2018.

9 lutego nasze klasy odwiedzili niesamowici goście - wspaniale przebrani przedszkolacy z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich, którzy zawitali do nas ze starym zwyczajem wodzenia niedźwiedzia "Śląskiego Bera". Jak obczaj głosi gospodynie- czyli pani Asia i pani Beata musiały zatańczyć z niedźwiedziem. Nie zabrakło także wróżb cyganek i poczęstunku przygotowanego dla naszych uczniów- pysznych miśków. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy klas z Publicznym Przedszkolem nr 9 w Strzelcach Opolskich.

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy
Autor: Joanna Glik   
09.02.2018.

6 i 7 lutego w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe przygotowane przez Radę Rodziców. Przepiękne stroje, skoczna muzyka, tańce i zabawy sprawiły, że nasze dzieci bawiły się wspaniale. Nie mogło zabraknąć także poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie i organizację tego wydarzenia.

Czytaj całość
 
Zimowisko w naszej szkole
Autor: Jolanta Cedzich, Anna Cedzich, Barbara Kowalska   
09.02.2018.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbyło się zimowisko pod hasłem "Bajki uczą, bawią i wychowują". Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.: wjazd na film pt. "Byczek Fernando" i do Mc Donalds oraz do Olszowej na warsztaty i zabawy w "Bajkowym Sadzie". Dzieci odwiedziły też bibliotekę osiedlową i SOK w którym obejrzały bajkę muzyczną pt. "Królowa Śniegu". Chętnie bały udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych.

Czytaj całość
 
Maski karnawałowe w klasie I c wykonane w ramach autorskiego projektu "Ekosportuś"
Autor: Beata Brniak   
08.02.2018.

Czytaj całość
 
Maski karnawałowe
Autor: Joanna Glik   
06.02.2018.

5 lutego uczniowie klasy Ia w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Ekosportuś" wzięli udział w warsztatach kreatywnych w ramach których wykonali piękne maski karnawałowe. Tego typu zajęcia mają za zadanie rozwijać pasje oraz zainteresowania naszych najmłodszych, a także pokazać im ile wspaniałych rzeczy mogą stworzyć samodzielnie.

Czytaj całość
 
Zajęcia z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich
Autor: Joanna Glik   
02.02.2018.

1 lutego uczniowie klasy Ia wzięli udział w zimowych zajęciach z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich. Nasi pierwszoklasiści przygotowali dla młodszych kolegów wiele niespodzianek - zagrali muzyczną kompozycję na instrumentach perkusyjnych, przeczytali bajkę pt. "Gwizdek i śniegowa kula", zaśpiewali zimową piosenkę oraz przygotowali dla przedszkolaków wiele zimowych zagadek. Było to bardzo miłe spotkanie i już z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkanie.

Czytaj całość
 
"Góra Grosza" w naszej szkole
Autor: Małgorzata Trembecka   
22.01.2018.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do XVIII. edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Od 27 listopada do 2 stycznia przeprowadzono wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę monet. Koordynatorzy klasowi przygotowali puszki na monety, wolontariusze i Samorząd Uczniowski wykonali plakaty informujące o celach zbiórki. Łącznie usypaliśmy 154,5 kilogramów góry grosza i zebraliśmy 2336,84 zł. Największą kwotę uzyskała klasa IVd, a następnie Ib i IVf . Po raz kolejny okazało się, że dzieci potrzebujące, które nie wychowują się w swojej rodzinie, mogą liczyć na społeczność uczniowską. W ich imieniu bardzo dziękujemy ofiarodawcom.

Czytaj całość
 
Apel grupy wiekowej "Słoneczko" - bezpieczne ferie
Autor: Joanna Glik   
22.01.2018.

12 stycznia uczniowie klasy IIIe pod opieką pani Ewy Zalas i klasy IIIf pod opieką pani Jolanty Cedzich przygotowali dla naszych najmłodszych apel przypominający wszystkim w jaki sposób bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Celem apelu było przede wszystkim utrwalenie zasad poruszania się po drodze oraz uczulenie na bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Uczniowie przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze. W czasie zimy ważne jest również właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zastosują się do rad udzielonych przez naszych trzecioklasistów.

Czytaj całość
 
Spotkanie z policjantem
Autor: Joanna Glik   
22.01.2018.

12 grudnia uczniowie klas I. wzięli udział w spotkaniu z policjantem, który przypomniał naszym najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

Czytaj całość
 
Kolędnicy z IIIb
Autor: Anna Szproch   
22.01.2018.

10 stycznia klasa IIIb kolędowa w Niepublicznym Przedszkolu Dobry Start. Śpiewaliśmy, graliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się z przedszkolakami kultywując starą tradycję kolędniczą.

Czytaj całość
 
Jesteśmy już prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki!
Autor: Joanna Glik   
22.01.2018.

10 i 11 stycznia uczniowie klasy Ia, Ib i Ic odwiedzili szkolną bibliotekę. Najmłodsi mieli okazję poznać jej budowę, a przede wszystkim pod czujnym okiem pań bibliotekarek - pani Marioli Suwart i pani Beaty Szabały poznali zasady korzystania z naszej szkolnej biblioteki. Tego dnia pani Mariola oraz pani Beata przygotowały dla naszych uczniów wiele niespodzianek, spośród których największą okazało się pasowanie na prawowitego czytelnika naszej biblioteki.

Czytaj całość
 
"Każdy inny - wszyscy równi"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
22.01.2018.

9 stycznia w naszej szkole gościliśmy uczniów Strzeleckiej Ósemki, którzy realizują wraz z naszymi uczniami zajęcia warsztatowe oparte na innowacji "Każdy inny - wszyscy równi". Było to już drugie nasze spotkanie, którego tym razem przewodnim tematem był zimowy muzyczny koncert. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego powitania oraz odśpiewania powitalnej piosenki. Następnie zespół muzyczny pod batutą pana Krzysztofa Szopa przygotował dla gości koncert instrumentalny. Nie zabrakło muzycznych zagadek oraz wspólnego śpiewania kolęd. Następnie uczniowie klasy I c przygotowali dla naszych gości świąteczny taniec do znanego utworu "Pada śnieg" oraz przeprowadzili wiele zabaw muzyczno-ruchowych, a także nauczyli wszystkich uczniów piosenki "Pada pada śnieg". Uczniowie klasy I a zagrali na instrumentach perkusyjnych zimową instrumentację, zatańczyli taniec żydowski oraz zaśpiewali piosenkę "Zima, zima za oknami", która posłużyła wszystkim dzieciom także jako zimowa relaksacja w postaci masażyka. Ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych. Dziękujemy naszym kolegom i koleżankom ze Szkoły Specjalnej "Ósemka" za upominki i wspaniale spędzony czas! Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już wiosną. Dziękujemy!

Czytaj całość
 
Wigilia w klasie IIIg
Autor: Kinga Lechowicz-Dudziak   
23.12.2017.

Czytaj całość
 
Wigilia w klasie Ia
Autor: Joanna Glik   
03.01.2018.

Czytaj całość
 
Warsztaty plastyczne w klasie IIIb i IIIc
Autor: Anna Szproch, Małgorzata Apczyńska   
03.01.2018.

Czytaj całość
 
Baśniowe Jasełka
Autor: Małgorzata Trembecka   
03.01.2018.

22 grudnia uczniowie klasy IVd przedstawili Baśniowe Jasełka. Mali aktorzy wprowadzili zebranych uczniów i nauczycieli w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Teatralne jasełka zakończyło odśpiewanie przez uczniów klasy IIIf świątecznej piosenki Feliz Navidad w wersji niemieckiej. Serdecznie dziękujemy za wyjątkowe Jasełka i wykonanie piosenki, wykonane przez uczniów klasy czwartej i trzeciej oraz wielkie podziękowania pani Joannie Płaczek za przygotowanie i koordynowanie całego przedstawienia.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 283
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.