Aktualności
Udział wolontariuszy w rajdzie Strzelecka Wiosna
Autor: Małgorzata Trembecka   
25.04.2018.

21 kwietnia drużyna wolontariuszy „Błyskawiczni” wzięła udział w XIV rajdzie „Strzelecka Wiosna” na Górze Św. Anny. W trakcie rajdu odbyły się konkurencje: „Zgadnij, jakie to miejsce”, konkurs piosenki turystycznej, na logo przyszłorocznego rajdu, wiedzy ekologiczno – przyrodniczej, sprawnościowy, gwary śląskiej oraz na jednolity strój. Amfiteatr na Górze Świętej Anny okazał się sprzyjającym miejscem dla rajdowych rozrywek, a rajdowicze mogli posilić się typowym turystycznym daniem – bigosem.

Czytaj całość
 
Śniadanie daje moc - klasa Ia i Ic realizują autorski projekt "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
23.04.2018.

19 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic wspólnie wykonali kolorowe i zdrowe kanapki. Wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, jaki powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi. A wykonane samodzielnie smakują jeszcze bardziej. To były fantastyczne zajęcia. Największą radością okazało się jednak zjadanie przygotowanych przez siebie kanapek. Zajęcia realizowane są w ramach autorskiego projektu profilaktycznego "Ekosportuś", a finansowane pozostają przy udziale Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Święto gofrów i nutelli w klasie Ib
Autor: Grażyna Jankowska   
23.04.2018.

Czytaj całość
 
Klasa Ib i IIa na filmie "Piotruś Królik"
Autor: Grażyna Jankowska, Gabriela Sroczyńska   
17.04.2018.

Czytaj całość
 
Realizujemy innowację - "Każdy inny - wszyscy równi"
Autor: Joanna Glik   
17.04.2018.

7 kwietnia uczniowie klasy Ia gościli u swoich kolegów ze Strzeleckiej "Ósemki". Najmłodsi wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonali piękne wiosenne motyle, a także mieli okazję grać na prawdziwych bębnach afrykańskich. Był to wspaniały dzień! Kolejne nasze spotkanie już w maju - tym razem u nas w szkole. Już nie możemy się doczekać. Zajęcia realizowane są zgodnie z innowacją pedagogiczną - "Każdy inny - wszyscy równi".

Czytaj całość
 
Uczymy się ratować ludzkie życie!
Autor: Joanna Glik   
17.04.2018.

16 kwietnia uczniowie klasy Ia gościli u siebie panią Ludmiłę Giedrojc - ratownika oraz pielęgniarkę, która pracuje w Zespołach Ratownictwa Medycznego naszego szpitala. Pani Ludmiła przypomniała wraz z dziećmi wszystkie numery alarmowe do służb ratunkowych, a także wskazała momenty w jakich należy wezwać pogotowie ratunkowe.Tego dnia nasi uczniowie uczyli się także w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić resuscytację, która ratuje ludzkie życie. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ludmile za poświęcony czas oraz wszystkie przekazane wiadomości i umiejętności!

Czytaj całość
 
Uczymy się ratować życie ludzkie
Autor: Beata Obracaj   
17.04.2018.

10 kwietnia uczniowie kl. IIId spotkali się z przedstawicielami Straży Pożarnej. Dzieci wzięły udział w pokazie Ratownictwa Medycznego oraz uczyły się jak prawidłowo udzielać Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. To było bardzo wartościowe spotkanie! Serdecznie za nie dziękujemy!

Czytaj całość
 
Wycieczka do Palmiarni
Autor: Beata Obracaj   
17.04.2018.

Czytaj całość
 
Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej
Autor: E. Kubica   
11.04.2018.

19 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty tematyczne i praktyczne z udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży szkolnej. Organizatorem zajęć był podmiot leczniczy
REBA B. Gawlik i R. Dłubak. Koordynatorem - pielęgniarka medycyny szkolnej E. Kubica.

Czytaj całość
 
Klasa Ia i Ic realizuje projekt "Ekosportuś"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

10 kwietnia klasa Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do palmiarni miejskiej w Gliwicach. Uczniowie wędrując ścieżką ekologiczną poznawali wiele egzotycznych gatunków roślin, a także wysłuchali wielu ciekawostek ich dotyczących. Największą atrakcją okazały się jednak zwierzęta zamieszkujące różne egzotyczne miejsca naszego świata. Projekt finansowany jest przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z kroszonkarką w klasie Ia Ic
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

4 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic gościli u siebie panią Teresę Sobotę, która zajmuje się pięknym ozdabianiem kroszonek. Pani Teresa nie tylko pokazała swoje piękne prace, ale także krok po kroku zademonstrowała uczniom w jaki sposób wykonać tak piękne dzieła. Była to wspaniała lekcja, która wzbogaciła nie tylko naszą wiedzę, ale też wprowadziła nas w tematykę opolskich kroszonek, którymi nasz region się szczyci.

Czytaj całość
 
Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie IIIc
Autor: Małgorzata Apczyńska   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
Nasze świąteczne pozdrowienia dotarły do "Ósemki"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
Zajęcia wielkanocne i zajączek w klasie IIa
Autor: Gabriela Sroczyńska   
10.04.2018.

Czytaj całość
 
"Tam gdzie jest wola, jest też i sposób" - artykuł w kwartalniku łowieckim o zajęciach klasy IIIa
Autor: Inga Golicz   
10.04.2018.

 
Warsztaty wielkanocne klasy IIIa w ramach projektu "Opolszczyzna nasza mała Ojczyzna"
Autor: Inga Golicz   
03.04.2018.

Czytaj całość
 
Śniadanie wielkanocne i zajączek w klasie Ib
Autor: Grażyna Jankowska   
03.04.2018.

Czytaj całość
 
Apel Wielkanocny
Autor: Joanna Glik   
03.04.2018.

28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu wielkanocnym, który przygotowany został przez klasę VIb pod opieką pani Ani Cedzich. Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie znaczenie Świąt Wielkanocnych, złożyliśmy sobie życzenia. Na sam koniec chłopcy skropili przybyłych gości delikatnie wodą, upamiętniając tym samym tradycję śmigusa-dyngusa. Całości towarzyszyły piękne śpiewy oraz gra uczniów na instrumentach pod batutą pana Krzysztofa Szkopa.

Czytaj całość
 
Malowanie gipsowych zajączków w klasie Ia
Autor: Joanna Glik   
03.04.2018.

Czytaj całość
 
Szukamy zajączka!
Autor: Joanna Glik   
03.04.2018.

Czytaj całość
 
Święta już tuż, tuż - czyli wielkanocne kurczaczki w klasie Ia
Autor: Joanna Glik   
03.04.2018.

 
Konkurs - Moja zakładka do książki
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
03.04.2018.

W marcu przeprowadzono w bibliotece szkolnej konkurs „Moja zakładka do książki”. W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Zakładki były bardzo pomysłowo i estetycznie wykonane. Wiele prac zostało wyróżnionych. I miejsce zdobyła Ania Cedzich z klasy IIIa. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie. Prace zostały wyeksponowane na gazetce przy bibliotece szkolnej, aby wszyscy mogli je podziwiać.

Czytaj całość
 
Świąteczne spotkanie wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej
Autor: Małgorzata Trembecka   
03.04.2018.

Wolontariusze naszej szkoły odwiedzili 27 marca seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Okazją do spotkania były Święta Wielkanocne. Mieszkańcy mogli usłyszeć walca w wykonaniu Emila Celińskiego na flecie poprzecznym. Wolontariusze przygotowali domowe wypieki, ozdoby świąteczne, złożyli życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Radość i miłe słowa seniorów były zachętą do kolejnych spotkań integracyjnych.

Czytaj całość
 
Ogłoszenie
Autor: Dyrekcja   
27.03.2018.

 
Gość specjalny z Włoch
Autor: Joanna Glik   
27.03.2018.

27 marca uczniowie klasy Ia gościli u siebie na zajęciach Maję - kuzynkę Lenki Kułak, która uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej we Włoszech. Maja opowiedziała swoim rówieśnikom jak wygląda nauka i praca we włoskiej szkole. Uczniowie zadawali swojej koleżance wiele pytań, a także mieli okazję nauczyć się włoskiego powitania i pożegnania. Na zakończenie spotkania nasi uczniowie zagrali dla swojego gościa koncert na flecie, który bardzo mile ją zaskoczył. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 326
Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.