Aktualności
Zimowisko - dzień piąty
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
17.02.2020.

Za nami ostatni dzień zimowiska. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych tworząc kompozycję z koralików, która została później zaprasowana, wzięli udział w spotkaniu z panią Darią Kryś, tancerką, która przeniosła wszystkich uczestników w świat baletu i jazzu. Dzieci wzięły udział w zajęciach z robotami, które z wykorzystaniem Ozobotów, WonderGo i Photona odsłoniły przed najmłodszymi tajniki programowania. Tego dnia dzieci odwiedziły także nasze lodowisko. Największą atrakcją ostatniego dnia zimowiska okazała się gra terenowa przygotowana przez wychowawców. Uczniowie biegając po całej szkole musieli wykonać wiele zadań i łamigłówek. Towarzyszyło temu wiele radości i dobrej zabawy Nie zabrakło także walentynkowych wyścigów rzędów i działającej tego dnia poczty walentynkowej. Wszystko co dobre szybko się kończy, życzmy Wam wspaniałego odpoczynku podczas ostatniego tygodnia ferii zimowych. Mamy nadzieję, że czas spędzony na zimowisku długo pozostanie w waszej pamięci.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień czwarty
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Czwarty dzień zimowiska za nami. Dziś wszyscy uczniowie spędzili bardzo miły dzień w gospodarstwie agroturystycznym GIPROL. Najmłodsi wysłuchali wielu ciekawych historii i ciekawostek o zwyczajach karnawałowych, piekli pączki, ozdabiali maski karnawałowe oraz samodzielnie wykonywali świece. Nie zabrakło chwil spędzonych na świeżym powietrzu. To był dzień pełen atrakcji.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień trzeci
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Trzeci dzień naszego zimowiska za nami. Dziś wzięliśmy udział w zajęciach z robotami Wonder Go, wyszliśmy na lodowisko pojeździć na łyżwach,malowaliśmy zimowe pejzaże, wykonaliśmy karmniki z papieru, układaliśmy koraliki które zaprasowane żelazkiem zabieraliśmy do domu, braliśmy udział w zabawach integracyjnych, wyścigach rzędów, a także odwiedziliśmy osiedlową bibliotekę dla dzieci. Już nie możemy doczekać się jutra!

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień drugi
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrzej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

Za nami kolejny dzień naszego zimowiska. Dziś nasi uczestnicy wybrali się do kina Helios w Kędzierzynie Koźlu na film pt. "Tajni i fajni" oraz do restauracji McDonald's. Po powrocie do szkoły wzięli udział w zimowym kodowaniu, warsztatach kreatywnych przy użyciu magicznych koralików, a także brali aktywny udział w grach i zabawach sportowych.

Czytaj całość
 
Zimowisko - dzień pierwszy
Autor: Joanna Glik, Stella Sierka, Andrej Tokarski, Bożena Samól   
13.02.2020.

10 lutego w naszej szkole wystartowało zimowisko, które potrwa przez pierwszy tydzień ferii zimowych. Grupa 45 uczniów naszej szkoły aktywne spędza czas, uczestnicząc w ciekawych zajęciach, zabawach i wycieczkach. Dziś uczniowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem, który przypomniał im w jaki sposób bezpiecznie spędzić swój czas wolny, w zajęciach plastycznych w ramach których wykonali PÓŁ PORTRETY-PÓŁ AUTOPORTRETY, w zajęciach z robotami, sportowych, a także uczestniczyli w pokazie AIKIDO. Nie zabrakło także wyprawy do Strzeleckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka". Ten dzień był wspaniały,a to dopiero przedsmak tego co czeka nas jeszcze do końca tygodnia.

Czytaj całość
 
Turniej warcabowy
Autor: Anna Szproch   
13.02.2020.

Dnia 5. lutego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich w ramach realizacji autorskiego projektu profilaktycznego "E- moc - jest w nas" odbył się turniej warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie klasy drugiej oraz ich babcie i dziadkowie. Rywalizacja przebiegła w radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję uczyć się od starszych nie tylko zasad gry, ale także kulturalnego zachowania podczas rywalizacji oraz radzenia sobie z emocjami, które jej towarzyszyły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Czytaj całość
 
Dzień Życzliwości w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
13.02.2020.

6 lutego uczniowie klasy IIIa obchodzili Dzień Życzliwości. W klasie przygotowana została także specjalna skrzynka na pocztę do której od tygodnia wrzucane były laurki dla kolegów i koleżanek z napisanym miłym słowem. W czwartek wszyscy usiedliśmy i wręczyliśmy kartki i laurki adresatom. To był dzień na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Oglądaniu laurek nie było końca, a wszystkiemu towarzyszyła radość i zadowolenie.

Czytaj całość
 
Uczniowie klasy III a i III c w Teatrze Żelaznym w Katowicach
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
13.02.2020.

5 lutego uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się do Teatru Żelaznego w Katowicach na przedstawienie pt. "Pinokio". Historia drewnianego pajacyka zabrała uczniów w świat dorosłych, który pełen jest reguł, związanych z odpowiedzialnością za to co się robi, miłością, przyjaźnią i troską o najbliższych. Wspaniała historia, która momentami bawiła, a momentami doprowadzała do łez przypomniała nam, że w życiu należy być uczciwym człowiekiem. Była to wspaniała lekcja.

Czytaj całość
 
Zaelektryzowani
Autor: Jadwiga Lizon   
07.02.2020.

W dniu 6 lutego 2020, w naszej szkole gościliśmy grupę „ Zaelektryzowani” z niecodziennym spektaklem „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Prezentowany program był niezwykle ciekawy, animatorzy zaprezentowali uczestnikom efektowne eksperymenty fizyczno - chemiczne, m.in. z rurą Bernoullego i lewitującymi piłkami. Uczniowie obserwowali właściwości metanu i mieszanki propan butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla. Największą popularnością cieszyły się zabawy z helem oraz propan butanem. Nie zabrakło również ognia i wybuchów. Wielu uczniów miało możliwość wzięcia udziału w eksperymentach i bezpośredniego zetknięcia ze światem zjawisk przyrodniczych, znakomicie się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z tymi naukowymi magikami, a nasi uczniowie jeszcze z większą chęcią będą zgłębiać wiedzę i przeprowadzać doświadczenia na lekcjach fizyki i chemii.

Czytaj całość
 
Rekrutacja do szkół
Autor: Dyrekcja   
31.01.2020.

Zarządzenie Burmistrza >>

Uchwała Rady Miejskiej >>

 
Bal karnawałowy
Autor: Joanna Glik   
04.02.2020.

28 stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w balu karnawałowym przygotowanym przez Radę Rodziców. Wspaniała muzyka, tańce i zabawy, które prowadzone były przez grupę animacyjną Dream Team oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców pokrzepił nasze siły podczas wspaniałych zabaw. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego wydarzenia. To był wspaniały wieczór!

Czytaj całość
 
Apel "Bezpieczne ferie" oraz spotkanie z policjantem
Autor: Joanna Glik   
04.02.2020.

29 stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu grupy wiekowej "Słoneczko", który poświęcony został bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie klasy II c pod opieką swojej wychowawczyni - pani Ewy Zalas przygotowali apel poświęcony tym zagadnieniom. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wzięli także udział w spotkaniu z policjantem, którego tematyka także dotyczyła bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Czytaj całość
 
Filmowe popołudnie w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
04.02.2020.

 
Bezpieczniki Taurona, czyli jak bezpiecznie obchodzić się z prądem elektrycznym podczas ferii
Autor: Jadwiga Urbańczyk   
04.02.2020.

Z elektrycznością stykamy się na każdym kroku. Jak postąpić , gdy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji? Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń zasilanych prądem? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klasy VF na godzinie do dyspozycji nauczyciela w związku z zbliżającymi się feriami zimowymi. Na lekcji uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach i zabawach, które pozwoliły im na skuteczne przyswojenie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Wskazywali sytuacje, w których należy skorzystać z numeru telefonu 112 oraz 991, wskazywali jak wygląda znak „Nie dotykać! Urządzenie elektryczne”, doświadczalnie rozróżniali przewodniki i izolatory, badali, czy materiał jest przewodnikiem czy izolatorem, obejrzeli materiał filmowy ze strony internetowej Bezpieczniki Taurona Faceci w czerni.

Na koniec lekcji poleciłam uczniom, aby podczas ferii zimowych zrobili zdjęcie urządzeń elektrycznych, na których widnieje oznaczenia Nie dotykać! Urządzenie elektryczne.

Czytaj całość
 
Kolędowanie
Autor: Anna Szproch   
04.02.2020.

W styczniu 2020r. uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią Anna Szproch przygotowali „Koncert kolęd”, na który złożył się śpiew kolęd, gra na fletach, bumbumrurkach, instrumentach perkusyjnych i taniec z przyborami. 20.01. zaprosili do szkoły swoje rodziny i przed nimi zaprezentowali kolędy w różnym wydaniu. 22.01. odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, by wystąpić dla nich z okazji Dnia Babci i Dziadka, złożyć życzenia i wręczyć im laurki. A 29.01. uczniowie IIb udali się z kolędą do Niepublicznego Przedszkola Dobry Start w Strzelcach Opolskich. Miło jest dzielić się radością i sercem z innymi.

Czytaj całość
 
Weź udział w konkursie!
Autor: Monika Brzeszcz, Mirela Rewerska   
28.01.2020.

 
W karnawałowym kulinarnym klimacie
Autor: Joanna Glik   
28.01.2020.

Jako, że karnawał trwa, uczniowie klasy IIIa postanowili go uczcić. Najmłodsi wzięli udział w zajęciach kulinarnych, w ramach których przygotowali w grupach wspaniałe torciki. Ich prace wyglądały jak z cukierni, a smakowały jeszcze lepiej. Były to wspaniałe zajęcia, a najlepszy okazał się ich koniec - długo wyczekiwana degustacja.

Czytaj całość
 
Karnawałowe popołudnie
Autor: Joanna Glik   
28.01.2020.

23 stycznia uczniowie kasy IIIa wzięli udział w karnawałowym popołudniu. Najmłodsi rozmawiali o karnawałowych tradycjach, wirtualnie odwiedzili te zakątki świata, w których odbywają się najbardziej znane na całym świecie karnawały. Na zakończanie zajęć uczniowie wykonali wspaniałe maski karnawałowe, które zdobią naszą klasową galerię.

Czytaj całość
 
Uczniowie klasy IIIa pamiętają o swoich babciach i dziadkach
Autor: Joanna Glik   
28.01.2020.

Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "W duchu Bożego Narodzenia"
Autor: Monika Brzeszcz, Mirela Rewerska   
23.01.2020.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego pt. „W duchu Bożego Narodzenia”. Zadaniem uczestników było wykonanie najciekawszej ozdoby świątecznej. W Konkursie udział wzięły 23 osoby, które przygotowały 20 prac. Wszystkie konkursowe prace można było oglądać w holu naszej szkoły przez cały okres świąteczny. Wśród uczestników, jury wybrało kilku takich, których prace zasłużyły na szczególną uwagę i wyjątkowe nagrody.
I miejsce - Sandra Posiej Vf
II miejsce – Anna Mazurek VIIIc
II miejsce – Florentyna Franków III c
III miejsce – Maja Szwat Vf

Trzech uczestników zostało również wyróżnionych a są to:
Justyna Nowakowska Ve
Justyna Albingier Ve
Maja Kędziora Vd

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek.
Dziękujmy Radzie Rodziców, która była jednym z fundatorów nagród.

To był już drugi konkurs z serii „Gdy googluję nie hejtuję, art-projekty wyszukuję
Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w następnym. Szczegółowe informację już niebawem. Proszę śledzić stronę internetową oraz gazetkę w holu szkoły.
Zapraszamy!

Czytaj całość
 
Działania wolontariatu w pierwszym semestrze
Autor: Małgorzata Trembecka, Katarzyna Strzelczyk   
21.01.2020.

Wrzesień: Wzięliśmy udział w akcji pomocy uczniom klas I-III podczas przerwy przed zajęciami oraz podczas przerwy obiadowej

Październik:
Zbieraliśmy koce i karmę dla zwierząt ze schroniska w Kędzierzynie Koźlu;

Październik:
Przyłączyliśmy się do akcji sprzątania grobów - uprzątnęliśmy zaniedbane groby oraz zapaliliśmy znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. Odwiedziliśmy również Miejsce Pamięci Narodowej – grób lotników, gdzie również zapaliliśmy znicze;

Listopad:
Wzięliśmy udział w zbiórce artykułów spożywczych w strzeleckim markecie w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji zebrano 1650 kg żywności, która została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych „Barka”;

Grudzień
: Odwiedziliśmy seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, składając życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przygotowaliśmy domowe wypieki i ozdoby świąteczne;

Grudzień: Wzięliśmy udział w XV Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Różne oblicza ubóstwa” w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza;

Grudzień:
Włączyliśmy się w akcję „Szlachetnej paczki” 2019, uczestniczyliśmy w weekendzie Cudów - wsparliśmy potrzebujących i pomogliśmy im, by mogli poczuć się wyjątkowi podczas Świąt Bożego Narodzenia;

Grudzień: Włączyliśmy się do akcji pomocy Polakom mieszkającym na kresach, pomogliśmy zebrać dary, które zostały przekazane rodakom na kresach

Wszystkim uczestnikom akcji oraz darczyńcom dziękujemy za aktywny udział.

Gdzie można znaleźć informacje o naszych działaniach?

https://www.facebook.com/szpstrzelceopolskie/


https://www.facebook.com/pkkozle/


https://www.dps.strzelceop.pl/index.php/180-swiateczne-przygotowania

Przed nami czas podsumowań stałej działalności wolontariatu uczniów klas ósmych naszej szkoły i ich udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Trzymamy za nich kciuki!

 
Realizacja projektów czytelniczych
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
19.01.2020.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wszystkie klasy realizowały projekty, mające na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Projekty były związane z różnymi gatunkami literackimi. Uczniowie klas starszych czytali książki obyczajowe o sprawach dziewcząt i chłopców, podróżnicze i przygodowe oraz z dziedziny fantastyki. Uczniowie klas młodszych poznawali bajeczki, baśnie i wierszyki. Następnie, w trakcie zajęć przedmiotowych lub lekcji wychowawczych, starsi uczniowie wykonywali różne zadania: przygotowywali prezentacje ciekawych książek, wykonywali ilustracje do książek, plakaty zachęcające do ich przeczytania i prezentacje multimedialne. Uczniowie klasy czwartej mieli za zadanie przygotować plakat pod hasłem „ Dlaczego warto czytać”, a uczniowie klas ósmych opracowali i przeprowadzili ankiety na temat zainteresowań czytelniczych swoich rówieśników oraz rodziców bądź dziadków. Młodsi uczniowie wykonali kolorowanki i ilustracje do poznanych bajeczek i wierszyków oraz zakładki do książek. Prace uczniowskie były na bieżąco eksponowane na łączniku szkolnym, tak aby inni mogli je podziwiać. Mamy nadzieję, że poprzez udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, nasi uczniowie chętniej będą sięgać po książki spoza kanonu lektur.

Czytaj całość
 
Spotkanie przedświąteczne w bibliotece
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
19.01.2020.

W okresie przedświątecznym uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu w bibliotece szkolnej pod hasłem „ Czar Bożego Narodzenia ”. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały wierszowanej opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych oraz bajeczek z morałem, z książeczki „ Boże Narodzenie ”. Po wspólnym kolędowaniu dzieci wzięły udział w minizawodach, z wykorzystaniem świątecznych rekwizytów, a następnie zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania dzieci ozdabiały świąteczne bombki. W nagrodę za pięknie wykonane prace otrzymały kolorowe zakładki do książki.

Czytaj całość
 
Z wizytą w bibliotece osiedlowej
Autor: Mariola Suwart, Beata Szabała   
19.01.2020.

W grudniu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wszystkie klasy I udały się do biblioteki osiedlowej na czytanie bajki o Czerwonym Kapturku, z wykorzystaniem TEATRZYKU KAMISHIBAY. Taka forma poznania bajki bardzo się dzieciom podobała. Atrakcją tego spotkania było również rozwiązywanie zagadek dotyczących bajkowych postaci.

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
19.01.2020.

16 stycznia uczniowie klasy IIIa świętowali kolejne urodziny swojego ulubionego bohatera bajek - Kubusia Puchatka. Najmłodsi zaczęli od tajemniczego poszukiwania śladów Kubusia w klasie, które doprowadziły ich do miodowych słoiczków w których ukryte zostały zadania. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajki, brali udział w misiowej gimnastyce oraz musieli wykonać zadanie specjalne. Jako, że ulubionym przysmakiem Kubusia jest miodek, uczniowie musieli go zlizać z talerzyków bez pomocy rączek. Okazało się to świetną zabawą. Podczas spotkania nie zabrakło opowieści o tym skąd wziął się Kubuś Puchatek, wykonywania pracy plastycznej, kolorowanek oraz seansu filmowego z udziałem głównego bohatera tego dnia. Podczas spotkania najmłodsi pokrzepili swoje siły miodowymi pierniczkami oraz kanapkami z miodem. Był to wspaniały czas.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 169
Szukaj na stronie
Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Test INTERNET
Otwórz test>>
Poczta

Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.