Aktualności
Wizyta w Filharmonii
Autor: Beata Obracaj   
29.11.2016.

23 listopada dzieci z kl IIa i IId pojechały do Filharmonii w Opolu w ramach projektu „Bioróżnorodne Opolskie”. Dzieci poznały i oglądały różne rodzaje instrumentów muzycznych i próbowały grać na trąbce. Poznały także tajniki życia ważki i śpiewały o niej piosenkę. Na koniec wzięły udział w warsztatach plastycznych- wykonywały w grupach plakaty przyrodnicze, które zabraliśmy ze sobą do szkoły. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w McDonaldzie.
Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń.

Czytaj całość
 
IIId i IIIe w Muzeum Chleba w Radzionkowie
Autor: Małgorzata Antosiak, Mariola Suwart   
29.11.2016.

10 listopada klasy IIId i IIIe wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie mieli możliwość poznania drogi „od ziarenka do bochenka”, poznali historię wypieku chleba oraz maszyny i urządzenia potrzebne do jego produkcji. Uczniowie mieli również możliwość zasiąść w szkolnych ławach z czasów ich dziadków. Najciekawszym punktem wycieczki było przygotowanie i wypiek własnego pieczywa.

Czytaj całość
 
Warsztaty plastyczne
Autor: Małgorzata Apczyńska   
29.11.2016.

W dniu 17.11.2016 uczniowie klas IIc i IId uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które poprowadziła pani Anna Gawrońska. W ramach zajęć wykonali z włóczki ozdoby choinkowe na Świąteczną Giełdę Prac Uczniów. Dziękujemy pani Ani.

Czytaj całość
 
Spotkanie z pielęgniarką
Autor: Małgorzata Apczyńska   
29.11.2016.

W dniu 16.11.2016 uczniowie klasy IIc w ramach realizacji tematyki o zdrowiu, gościli u siebie pielęgniarkę z oddziału dziecięcego naszego szpitala - panią Elżbietę Dąbrowską. Uczniowie zadawali pani przygotowane wcześniej pytania związane z jej pracą. Ze skupieniem i wielką uwagą oglądali akcesoria potrzebne w codziennej pracy lekarzowi i pielęgniarce: stetoskop, ciśnieniomierz, zestaw do kroplówek, strzykawki, bandaże oraz dowiedzieli się do czego te przedmioty służą. Pani pielęgniarka zapewniła dzieci, że nie należy bać się zastrzyków, które są nam niekiedy bardzo potrzebne. Pod czujnym okiem pani rozwiązali krzyżówkę, której końcowe hasło brzmiało: ZDROWIE. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali od gościa niespodziankę - kolorową naklejkę DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Eli za przybycie, mile spędzony czas oraz za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Czytaj całość
 
Goście z Publicznego Przedszkola nr 8
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
29.11.2016.

18 listopada br. klasy IIIa i IIIc zaprosiły do naszej szkoły niezwykłych gości - przedszkolaki z PP nr 8 w Strzelcach Opolskich. Najmłodsi wysłuchali pięknej bajki o przyjaźni pt. "Łódeczka" oraz zobaczyli krótki występ artystyczny przygotowany przez naszych uczniów. Po części artystycznej nasi uczniowie wręczyli przedszkolakom oznaki prawdziwych przyjaciół - jako znak nawiązanej współpracy. Kolejne nasze wspólne zajęcia już w grudniu. Nie możemy się już doczekać!

Czytaj całość
 
Święto Niepodległości
Autor: Joanna Glik   
11.11.2016.

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystą akademię przygotowała klasa Va pod opieką wychowawczyni - pani Elżbiety Wyszkowskiej. Nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej przygotowanej przez zespół muzyczno-wokalny pana Krzysztofa Szkopa. Artyści w skrócie zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono jednak na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Czytaj całość
 
Dyniowy festiwal 2016
Redaktor: Administrator   
07.11.2016.

ZOBACZ WSZYSTKIE I ZAGŁOSUJ!

Czytaj całość
 
Zwiedzamy Oczyszczalnię Ścieków
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
11.11.2016.

10 listopada uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się do Oczyszczalni Ścieków. Najmłodsi mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak bardzo człowiek zanieczyszcza wody, a także jak wygląda długotrwały proces oczyszczania ścieków komunalnych. Była to niesamowita lekcja ekologii w terenie.

Czytaj całość
 
Święto papieru
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
11.11.2016.

8 listopada br. uczniowie klasy IIIa, IIIc i IIb zorganizowali wraz z panią Ewą Krawczuk-Bieleszą, Beatą Brniak i Joanną Glik Święto Papieru. Najmłodsi prześledzili historię pisma - począwszy od tego obrazkowego na ścianach jaskiń, po tabliczki gliniane, papirus, pergamin oraz papier. Uczniowie zobaczyli film "Od drzewa do kartki papieru", wykonali piękne gazetowe drzewa, wysłuchali tekstów literackich. Największą radością okazała się bitwa na papierowe kule, które później pozbierane w olbrzymie worki przeobraziły się w piękną gąsienicę, która zdobi nasz szkolny korytarz.
Było to magiczne popołudnie!

Czytaj całość
 
Pokaz ptaków drapieżnych w naszej szkole
Autor: Joanna Glik   
07.11.2016.

2 i 3 listopada br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w fantastycznych zajęciach przyrodniczych, na których mieli okazję na własne oczy zobaczyć niesamowitych gości - płomykówkę, puchacza, pustułkę, puszczyka, sokoła wędrownego.Opiekunowie zwierząt w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom sposób ich życia. Najwięcej radości sprawiły pokazy. Ptaki latały wśród dzieci i siadały im na ramionach. Wszyscy byli zachwyceni!

Czytaj całość
 
Kolejne zajęcia ekologiczne za nami - tym razem filharmonia
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
07.11.2016.

28 października br. klasy IIIa i IIIc wzięły udział w zajęciach w Filharmonii Opolskiej, które realizowane są w ramach projektu "Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim". Bohaterem naszych warsztatów tym razem była ważka. Nasi uczniowie poznawali budowę różnych instrumentów, dowiedzieli się jak powstaje dźwięk, z jakich instrumentów składa się orkiestra symfoniczna, wykazali się wiedzą dotyczącą instrumentów, na których także mogli spróbować zagrać, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu biomuzyki. Wielką atrakcją okazało się także wykonanie przewodniczki dzisiejszego spotkania - pięknej ważki. Był to prawdziwie muzyczny dzień!

Czytaj całość
 
Niezwykła lekcja przyrody
Autor: Bożena Samól   
07.11.2016.

W dniach 2-4.XI.2016r. w naszej szkole podejmowaliśmy niezwykłych gości.
Państwo Joanna Sularz i Łukasz Szawluk z Sokolarni Ptasznik zorganizowali "Odlotowe lekcje" z drapieżnymi ptakami w roli głównej.
Tuż nad naszymi głowami , wzbudzając okrzyki radości i przerażenia, przelatywały sowy, sokoły i jastrzębie.
Dowiedzieliśmy się, wielu ciekawostek o ich życiu, poznaliśmy ich zwyczaje. Najbardziej podobało nam się to, jak sowy odwracają głowę, podziwialiśmy rozpiętość skrzydeł jastrzębia. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z Wojtusiem (sową płomykówką) na ramieniu.
Długo będziemy to spotkanie pamiętać!

Dyrekcja PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich gorąco i serdecznie dziękują Sokolarni Ptasznik za przeprowadzenie żywej lekcji przyrody.

Czytaj całość
 
Mali twórcy
Autor: Mariola Suwart, Beata Brniak   
28.10.2016.

Dnia 25 października odbyło się spotkanie „Małych Twórców”. Chętni uczniowie z klas II i III mieli możliwość napisania własnego wiersza o treści ekologicznej. Zadaniem naszych małych poetów było zachęcenie ludzi do dbania o środowisko i ochronę przyrody. Wyróżnione w konkursie teksty zostały wyeksponowane na tablicy grupy wiekowej „Słoneczka”, tak aby wszyscy zainteresowani mogli je przeczytać.

Czytaj całość
 
Pamiętamy o zmarłych
Autor: Joanna Glik   
07.11.2016.

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas I-III wybrali się na cmentarz, by zapalić znicz za zmarłych. Najmłodsi w wielkiej zadumie odwiedzili grób lotników, a także miejsce trzech krzyży, gdzie pomodlili się za wszystkich zmarłych.

Czytaj całość
 
Wycieczka do lasu
Autor: Beata Obracaj   
02.11.2016.

27 października dzieci z klas IIc i IId wybrały się na wycieczkę do lasu. Z leśnikiem, panem Dariuszem Krzysztofowiczem, spacerowały po rezerwacie „Boże Oko”. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki drzew liściastych i iglastych oraz podziwiały las w jesiennych barwach. Zawitały również do leśnej stołówki, gdzie oglądały paśnik, karmnik i lizawkę. Wycieczka skończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Takie własnoręcznie upieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie. To była bardzo udana wycieczka.

Czytaj całość
 
Pasowanie pierwszoklasistów
Autor: Joanna Glik   
02.11.2016.

Witajcie w siódemkowej krainie wiedzy! Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne pasowanie uczniów klasy pierwszej na prawowitych uczniów naszej szkoły. Uroczystość ślubowania i pasowania odbyła się w środę, 26 października br., a przygotowana została przez uczniów klasy IIIa pod opieką pani Joanny Glik, klasy IIIc pod opieką pani Beaty Brniak przy muzycznym wsparciu pana Krzysztofa Szkopa. Pierwszaczki przygotowywały się do tego dnia od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Pięknie recytowały, śpiewały piosenki i tańczyły, więc celująco zdały egzamin na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pan Dyrektor Andrzej Tokarski wraz z paniami Małgorzatą Nieświec i Bożeną Samów dokonali ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem, a wychowawczyni pani Gabrysia Sroczyńska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej na pierwszaczków czekała niespodzianka - otrzęsiny przygotowane przez klasę IIIa.

Czytaj całość
 
Spotkanie z elektrykiem i automatykiem
Autor: Anna Szproch   
02.11.2016.

25 października br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z serii "Ciekawe popołudnia". Tym razem naszymi gośćmi byli - pan Sławomir Bielesza - elektryk, oraz pan Kornel Świerzy - automatyk. Panowie opowiedzieli naszym uczniom kilka ciekawostek dotyczących prądu, oczarowali tym, czym zajmują się na co dzień. Największą atrakcją okazał się pokaz urządzeń, które wykorzystywane są przez panów w swojej pracy.

Czytaj całość
 
Tydzień kodowania
Autor: Sebastian Cichoń   
09.10.2016.

Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. W ciągu kilku dni tysiące osób stawiało swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci i miejsca zamieszkania. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania ludzi, którzy chcą się uczyć i wzajemnie się inspirować.
Dołączyliśmy do nich i my, rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem.
Jak mówi Bill Gates: "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką".

Czytaj całość
 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "GIPROL"
Autor: Mariola Suwart, Katarzyna Strzelczyk   
24.10.2016.

Dnia 12 października uczniowie klasy IIg i IIId udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” w Staniszczach Małych. Był to dzień pełen niezwykłych atrakcji. Dzieci zaliczyły jesienne wykopki, spacer w labiryncie z kukurydzy, śpiewy przy ognisku i pieczenie ekologicznych ciasteczek. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie własnej kukiełki z kolby kukurydzy. Na zakończenie wycieczki posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami i ziemniaczkami z ogniska.

Czytaj całość
 
Wyniki konkursu "Drugie życie butelki plastikowej"
Autor: Elżbieta Ferdynus   
19.10.2016.

Miło nam ogłosić, że w konkursie na wykonanie przedmiotu użytkowego z plastikowej butelki po wodzie wyróżnienia i nagrody otrzymują:
Zosia Murawska z kl. IV c
Szymon Maciołek z kl. V b
Aleksandra Jelito z kl. V b
i Łukasz Strzelecki z kl. V b
Gratulujemy!

 
Jesienne czytanie w IIIa i IIIc
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
18.10.2016.

13 października br. klasy IIIa i IIIc wzięły udział w kolejnym spotkaniu z serii ciekawe popołudnia. Gośćmi naszego spotkania były panie bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Strzeleckiego Ośrodka Kultury - pani Barbara Kędzierska, Daria Szeliga oraz Iwona Szymańska. Tym razem najmłodsi spędzili miło czas wsłuchując się w wiersze i utwory literackie o tematyce jesiennej, naśladowali odgłosy jesiennego lasu, rozwiązywali zagadki, a także wykonywali pięknego jeżyka za pomocą złotych liści.
Było to bardzo miłe popołudnie!

Czytaj całość
 
Dzień Nauczyciela
Autor: Joanna Glik   
18.10.2016.

„Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem coraz bardziej i goręcej,
bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”


13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela, który przygotowany został przez klasę VIc pod opieką pani Elżbiety Ferdynus oraz klasę IVb pod opieką pana Krzysztofa Szkopa, która zajęła się oprawą muzyczną akademii.
Tego dnia uczniowie od samego rana dziękowali swoim wychowawcom, pracownikom szkoły „za serce” wkładane w nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia. Podczas apelu odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego "Portret mojego wychowawcy".
NAUCZYCIELOM ORAZ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI ŻYCZYMY ZDROWIA, SIŁ I CODZIENNEJ RADOŚCI WRAZ ZE SŁOWAMI WDZIĘCZNOŚCI ZA WSZYSTKIE TRUDY I STARANIA SKŁADAMY DZISIAJ PODZIĘKOWANIA!

Czytaj całość
 
Domki dla trzmiela w naszym ogrodzie szkolnym
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
12.10.2016.

Po zajęciach dotyczących ochrony trzmiela i siedlisk z nim związanych, uczniowie klasy IIIa i IIIc postawili w naszym ogrodzie szkolnym samodzielnie wykonane i ozdobione domki dla owadów. Przygotowanie domków sprawiło dzieciom bardzo wiele przyjemności i radości.

Czytaj całość
 
Pierwsze zajęcia ekologiczne za nami
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
11.10.2016.

10 października br. klasy IIIa i IIIc wzięły udział w zajęciach w Muzeum Wsi Opolskiej, które realizowane są w ramach projektu "Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim". Uczestnicy zapoznani zostali z gatunkami trzmiela, ich rozwojem, życiem, rolą w przyrodzie. Samodzielnie zbudowali domek dla trzmiela, który ozdobili według własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć także wiadomości dotyczących roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Uczniowie przypomnieli sobie jak wygląda tradycyjna uprawa roślin użytkowych i ozdobnych, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli. Na zakończenie zajęć dzieci założyły własną hodowlę kwiatową. Były to bardzo ciekawe zajęcia przyrodnicze!

Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "Segregujemy śmieci"
Autor: Mariola Suwart, Jolanta Cedzich   
11.10.2016.

Z okazji tegorocznej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Segregujemy śmieci". Gratulujemy ciekawych pomysłów wszystkim zwycięzcom konkursu !

Czytaj całość
 
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.