Aktualności
Wakacje!!!
Redaktor: Administrator   
22.06.2017.

Życzymy wszystkim udanych, wspaniałych, obfitujących w wiele przygód wakacji!
Do zobaczenia w szkole we wrześniu!

 
Nasze pupile w szkole
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
22.06.2017.

21 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIc przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pupili - chomików, królików, papug, kotów, rybek czy kanarków. Najmłodsi wymienili się cennymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji oraz opieki czy zabawy ze zwierzętami. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Czytaj całość
 
Żal się żegnać...
Autor: Joanna Glik   
17.06.2017.

14 czerwca uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami spotkali się w Barce na pikniku, który połączony był celebrowaniem uroczystości Dnia Matki i Dnia Ojca wraz z pożegnaniem klasy III. Uczniowie przygotowali dla swoich rodziców piękny występ artystyczny oraz wiosenny koncert muzyczno-instrumentalny. Po występie najmłodsi wręczyli rodzicom piękne prezenty, a później wszyscy goście mieli okazję zobaczyć piękny film przygotowany przez rodziców wraz z dziećmi dla pani Asi. Nie mogło zabraknąć wzruszeń, podziękowań i licznych wspomnień. Po części oficjalnej wszyscy usiedli przy kawie, cieście oraz sałatkach i ognisku przygotowanym przez rodziców. Był to wspaniały czas spędzony razem na dobrej zabawie! Dziękujemy za te trzy lata!

Czytaj całość
 
Wycieczka do Tarmowskich Gór
Autor: Beata Szabała   
21.06.2017.

7 czerwca klasa 3f i 3e wybrały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Dzieci zwiedzały zabytkową kopalnię srebra. Największych jednak przeżyć dostarczyła przeprawa łódkami przez Sztolnię Czarnego Pstrąga. Wycieczkę zakończył posiłek w McDonald.

Czytaj całość
 
Dzień rodzinki w IId
Autor: Beata Obracaj   
17.06.2017.

Czytaj całość
 
IIa i IIIb na wycieczce w Mosznej
Autor: Ingryda Golicz, Grażyna Jankowska   
17.06.2017.

Czytaj całość
 
Spotkanie z autorką książek dla dzieci
Autor: Małgorzata Apczyńska   
21.05.2017.

W dniu 10.05.2017 uczniowie Grupy Wiekowej klas I – III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Anielą Cholewińską- Szkolik zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w PCK w Strzelcach Opolskich. Pisarka opowiedziała dzieciom o polskich zwierzętach oraz o swojej rodzinie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchali opowieści o bohaterach książek pani Anieli. Po spotkaniu obejrzeli wystawę „Zabawka przyjazna dziecku”. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie.

Czytaj całość
 
Mali Twórcy - spotkanie czerwcowe
Autor: Mariola Suwart, Beata Brniak   
17.06.2017.

Dnia 2 czerwca chętni uczniowie z klas II i III uczestniczyli w kolejnym spotkaniu „Małych Twórców”. Z okazji majowego Dnia Matki i czerwcowego Dnia Ojca dzieci podjęły próbę napisania wiersza wyrażającego miłość do rodziców. Wyróżnione teksty będą tradycyjnie zamieszczone na gazetce grupy wiekowej „Słoneczka”.

Czytaj całość
 
Grupa "Słoneczko" żegna trzecioklasistów
Autor: Joanna Glik   
17.06.2017.

12 czerwca w naszej szkole odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel grupy wiekowej "Słoneczko". Uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie spędzać wakacje. Młodsi koledzy sprawili niespodziankę wszystkim trzecioklasistom śpiewając piosenkę i przygotowując im drobne upominki. Nie zabrakło miłych słów oraz życzeń powodzenia w klasie czwartej.

Czytaj całość
 
Plastyczne popołudnie
Autor: Małgorzata Apczyńska   
30.05.2017.

W dniu 29.05.2017 chętni uczniowie klas IIc i IId wzięli udział w kolejnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Annę Gawrońską. Tym razem z okazji Dnia Dziecka wykonywaliśmy „Balonikowe stworki”. Dziękujemy.

Czytaj całość
 
Święto rodzinki w 3c
Autor: Beata Brniak   
17.06.2017.

Czytaj całość
 
IIIa i IIIc we Wrocławiu
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
17.06.2017.

9 czerwca br. klasy IIIa i IIIc wybrały się do Wrocławia. Nasi uczniowie odwiedzili Hydropolis, Muzeum Figur Woskowych, oraz wrocławski ogród zoologiczny wraz z Afrykarium. Był to niesamowity wyjazd, który na długi czas zostanie w naszej pamięci.

Czytaj całość
 
Spotkanie z pływaczką
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
13.06.2017.

8 czerwca w naszej szkole gościem była pani Ewa Dymara, która zaczęła swoją karierę pływacką w USA. Pani Ewa przybliżyła naszym uczniom swoją historię, a także przekazała bardzo wiele cennych informacji dotyczących szkoły, kultury, języka czy też walorów geograficznych tamtego regionu. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

Czytaj całość
 
Koktajl, gofry i lody z owocami- czyli podsumowanie projektu "Mali kucharze"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
07.06.2017.

6 czerwca uczniowie klasy III a i III c wzięli udział w ostatnich zajęciach kulinarnych realizowanych w ramach autorskiego projektu "Mali kucharze". Tym razem nasi uczniowie wykonali owocową kompozycję z lodami, goframi. Nie mogło zabraknąć także koktajlu truskawkowego. Projekt realizowany i finansowany był z budżetu Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu
Autor: Małgorzata Apczyńska   
19.05.2017.

18 maja 2017 uczniowie klas IIc i IId wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Obejrzeli tam wspaniałe przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Następnie uczniowie wzięli udział w lekcjach teatralnych. Klasa IIc – „Duże role na małej scenie”, klasa IId –„ Narodziny Lalki”

Czytaj całość
 
Nasi uczniowie na korowodzie z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej
Autor: Gabriela Sroczyńska   
06.06.2017.

Czytaj całość
 
Teatrzyk "Pacynka" z przedstawieniem "Królewna Śnieżka" w Przedszkolandii
Autor: Gabriela Sroczyńska   
06.06.2017.

Czytaj całość
 
Gminny Konkurs Czytelniczy
Autor: Joanna Glik   
05.06.2017.

2 czerwca w Kadłubie odbył się gminny etap konkursu czytelniczego. Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
W kategorii uczniów klas II:
I miejsce: Lena Bielesza - klasa IIb (opiekun: Anna Szproch), Zuzanna Górska - klasa IIc (opiekun: Małgorzata Apczyńska), Emilia Chrobak - klasa II e (opiekun: Ewa Zalas)
II miejsce: Zofia Pudelko - klasa IIe (opiekun: Ewa Zalas)
IV miejsce: Konrad Grzesiński - klasa IIf (opiekun: Jolanta Cedzich), Małgorzata Żołnierz - klasa IIf (opiekun: Jolanta Cedzich), Maja Szeliga - klasa IId (opiekun: Beata Obracaj).

W kategorii uczniów klas III:
II miejsce: Piotr Borecki - klasa IIIb (opiekun: Grażyna Jankowska)
III miejsce: Dominika Michalik - klasa IIIc (opiekun: Beata Brniak)
IV miejsce: Zofia Bednarek - klasa IIIc (opiekun: Beata Brniak), Zofia Drzyzga - klasa IIIa (opiekun: Joanna Glik), Maria Mika - klasa IIIa (opiekun: Joanna Glik), Michał Miklasz - klasa IIIa (opiekun: Joanna Glik).

Bardzo serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was DUMNI!!!

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka
Autor: Joanna Glik   
05.06.2017.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-III wybrali się do Powiatowego Centrum Kultury na film pt. "Ozzy", a po powrocie do szkoły Rada Rodziców przygotowała dla nich słodki poczęstunek - pyszne lody oraz pizzerinki. Była to prawdziwa uczta. Bardzo serdecznie dziękujemy!

 
Dzień Dziecka w Instytuie Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
31.05.2017.

31 maja uczniowie klasy III a i III c wybrali się do ISE UO w Opolu. Tam studentki przygotowały dla nich wspaniałą "Bajkową olimpiadę" z okazji Dnia Dziecka. Moc atrakcji i konkurencji sprawiła, że uczniowie bawili się znakomicie. Wędrując poprzez kolejne stacje olimpiady, uczniowie wypełniali poszczególne zadania - rozwiązywali zagadki, brali udział w zabawach z rekinem, chustą animacyjną, eksperymentach, tańcach. Na zakończenie nie zabrakło także małych upominków.
Był to dzień pełen wrażeń.

Czytaj całość
 
Warsztaty mydlarskie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
31.05.2017.

30 maja uczniowie klasy IIIa i IIIc w ramach zajęć kreatywnych wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Najmłodsi samodzielnie wykonali mydełka, wybrali ich kolor, zapach oraz zadbali, by wyglądały one naprawdę wyjątkowo. Była to wspaniała zabawa!

Czytaj całość
 
Truskawkowe szaleństwo
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
30.05.2017.

29 maja uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w kolejnym kulinarnym spotkaniu. Tym razem nasi najmłodsi wykonali przepyszny deser warstwowy z musem truskawkowym oraz pyszne koreczki. Zajęcia realizowane są w ramach autorskiego projektu "Mali kucharze", który finansowany pozostaje z budżetu Gminy Strzelce Opolskie.

Czytaj całość
 
Szkolny konkurs czytelniczy
Autor: Joanna Glik   
30.05.2017.

25 maja w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego. Uczniowie przygotowywali się do niego cały rok. Musieli zapoznać się z wyznaczonym dla danego oddziału kanonem lektur oraz wykazać się wiedzą na temat przeczytanych książek. Uczniowie spisali się znakomicie.
Wśród uczniów klas II laureatami zostali:

I miejsce: Zuzanna Górska - klasa II c (opiekun: Małgorzata Apczyńska), Emilia Chrobak - klasa II e (opiekun: Ewa Zalas), Zofia Pudelko - klasa IIe (opiekun: Ewa Zalas), Konrad Grzesiński - klasa II f (opiekun: Jolnta Cedzich), Małgorzata Żołnierz - klasa IIf (opiekun: Jolanta Cedzich), .

II miejsce: Lena Bielesza - klasa II b (opiekun: Anna Szproch), Maja Szeliga - klasa II d (opiekun: Beata Obracaj),

III miejsce: Sebastian Nadybski - klasa II a (opiekun: Ingryda Golicz), Anna Cedzich - klasa II a (opiekun: Ingryda Golicz), Weronika Trzeciak- klasa II f(opiekun: Jolanta Cedzich)

Wśród uczniów klas III laureatami zostali:

I miejsce: Zofia Bednarek - klasa III c (opiekun: Beata Brniak)

II miejsce: Michał Miklasz - klasa III a (opiekun: Joanna Glik)

III miejsce: Zofia Drzyzga - klasa III a (opiekun: Joanna Glik), Dominika Michalik - klasa III c (opiekun: Beata Brniak)

Wyróżnienie: Piotr Borecki - klasa III b (opiekun: Grażyna Jankowska) i Maria Mika - klasa III a (opiekun: Joanna Glik)

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

2 czerwca br. odbędzie się gminny etap konkursu czytelniczego. Naszą szkołę będą w nim reprezentować: Zuzanna Górska, Emilia Chrobak, Zofia Pudelko, Konrad Grzesiński, Małgorzata Żołnierz, Lena Bielesza, Maja Szeiga, Zofia Bednarek, Michał Miklasz, Zofia Drzyzga, Dominika Michalik, Piotr Borecki i Maria Mika.
Trzymamy za Was bardzo mocno kciuki! POWODZENIA!

 
Wycieczka do Planetarium i Muzeum Chleba
Autor: Beata Obracaj   
30.05.2017.

W środę 24 czerwca klasy IId i IIf pojechały na wycieczkę klasową. Najpierw były w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Obejrzały tam seans „Z wizytą u Pana Twardowskiego, zwiedziły Obserwatorium a na koniec wzięły udział w zajęciach w Stacji Meteorologicznej. Później dzieci pojechały do Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie nie tylko dowiedziały się wiele o historii pieczenia chleba, oglądały zabytkowe sprzęty, ale również upiekły własnoręcznie uplecioną bułeczkę. Wycieczka skończyła się posiłkiem w McDonald. To był bardzo ciekawy i miły dzień.

Czytaj całość
 
Gminny konkurs "Bezpieczna droga"
Autor: Joanna Glik   
24.05.2017.

24 maja w PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich odbył się gminny konkurs "Bezpieczna droga". Konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:
I – Zofia Drzyzga kl. IIIa i Michał Majkowski kl. IIIa (opiekun: Joanna Glik)
II- Michał Miklasz kl. IIIa (opiekun: Joanna Glik) i Tomasz Osadczuk kl. IIIc (opiekun: Beata Brniak) .
Oba zespoły spisały się znakomicie i zajęły III miejsce. Uczniowie prócz pięknych dyplomów i książek otrzymali także karty rowerowe. Gratulujemy !

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 167
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.