Aktualności
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w PSP nr 7 - Panna Foch
Autor: Jadwiga Urbańczyk   
13.12.2019.

W związku z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy Vf postanowili obejrzeć nową kolekcje książek zakupionych w ramach tego programu. Kilka pozycji udało nam się wypożyczyć . Przy wyborze książek pomagały nam Panie bibliotekarki.

Kiedy już przeczytaliśmy fragment jednej z książek tj. Panna Foch Barbary Kosmowskiej postanowiliśmy krótko ją opisać i wykonać pracę plastyczną zachęcającą do przeczytania książki. Autorka książki pisze o zmianach, które są w życiu nieuniknione, o tym, że w każdej sytuacji można się odnaleźć. Obrażanie się na cały świat nie jest sposobem na życie. Czasem warto po prostu uśmiechnąć się i trochę wyluzować. A przy okazji otworzyć się na nowe przyjaźnie, które wydawały się niemożliwe.

Zdania wśród uczniów na temat książki były podzielone, jednakże warto przeczytać Pannę Foch, by samemu dokonać oceny.

Czytaj całość
 
Wycieczka mikołajkowa
Autor: Jadwiga Urbańczyk   
13.12.2019.

Uczniowie klasy Ve oraz Vf z okazji mikołajek klasowych udali się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl familijny Scrooge. Opowieść wigilijna w reżyserii Henryka Adamka na podstawie opowiadania Karola Dickensa nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia. „Opowieść wigilijna” okazała się malowniczym przedstawieniem, a odpowiadała za to nie tylko scenografia, ale i ciekawa gra świateł , dopracowane kostiumy, aranżacja czy przepiękny taniec aktorów. Na długo zapadła w pamięć scena, podczas której na deskach scenicznych pojawiają się zjawy, które przypomną głównemu bohaterowi kim jest i gdzie skończy, jeśli nadal będzie tak niegodziwy. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili po obejrzeniu spektaklu, że opowieść ta ma uniwersalny i ponadczasowy przekaz, że lepiej być niż mieć, nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Dlatego przedstawienie polecamy wszystkim widzom bez względu na wiek.

Czytaj całość
 
Turniej Pogromców Trolli
Autor: Monika Brzeszcz, Mirela Rewerska, Katarzyna Strzelczyk, Dawid Krupa   
11.12.2019.

Jak bezpiecznie poruszać się po Internecie? Czym jest netykieta i zasady antyhejtowe? Dlaczego nie wolno karmić trolli? Ban, trolling for fish i flame... to nie notatka z lekcji angielskiego, a tematyka niezwykłego spotkania, którego organizatorem była nasza szkoła.

28 listopada 2019 r. na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego PSP 7 w progi szkoły zawitali przedstawiciele Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie z Opiekunami. Śmiałkowie z Błotnicy Strzeleckiej, Dziewkowic, Suchej oraz PSP 4 i PSP 7 podjęli rzuconą rękawicę i stoczyli bój w Turnieju Pogromców Trolli. Akcja została przeprowadzona w ramach realizacji projektu Strzeleckie NIE HEJTUJE pod honorowym patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich.

Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach, podczas których wykazali się wiedzą, sprytem, sprawnością fizyczną, zdolnościami plastycznymi, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, kodowania i szyfrowania. Rywalizacja na wesoło była okazją do wymiany wiadomości o cyberprzemocy oraz zasadach właściwego poruszania się w Internecie. Pomyślne zakończenie turniejowych konkurencji pozwoliło wszystkim uczestnikom zdobyć niepowtarzalną Licencję Pogromcy Trolli, a liderem w rywalizacji okazała się drużyna Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Julia Domeredzka, Zuzanna Światły i Jan Dąbkowski, a Zosia Dzyzga była współprowadzącą spotkanie.

Gratulujemy wszystkim zdobywcom Licencji! Dziękujemy za wspólną zabawę i za pozytywne opinie w ankiecie ewaluacyjnej.

Dziękujemy również Radzie Rodziców PSP7 i Piekarni Osiedlowej w Strzelcach Opolskich za pomoc w organizacji wydarzenia oraz pani Małgorzacie Malczyk za projekt graficzny.

Czytaj całość
 
Klasa IIIa maluje pierniczki
Autor: Joanna Glik   
11.12.2019.

Czytaj całość
 
Otwarcie lodowiska
Autor: Dyrekcja   
10.12.2019.

Czytaj całość
 
Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Autor: Jadwiga Lizon   
10.12.2019.

Dnia 7 grudnia 2019 roku odbyły się w Kędzierzynie – Koźlu eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, którego głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poszerzenia wiedzy z zakresu energetyki, w szczególności tematyki OZE. Konkurs polega na zbudowaniu przez drużynę modelu turbiny wiatrowej, która następnie jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale. Wyniki uzyskane w każdej z konkurencji decydują o miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Drużyna naszej szkoły „TEAM X ORŁY”, w składzie: Julia Kucharczyk i Maja Jankowska, z klasy 7 A, zaprezentowała się świetnie, zajmując wysokie VII miejsce (na 35 drużyn startujących). Gratulujemy!

Czytaj całość
 
Szanujemy tradycje - wysyłamy kartki z życzeniami świątecznymi dla rodziców
Autor: Joanna Glik   
10.12.2019.

Uczniowie klasy IIIa dbają o tradycję i co roku wysyłają kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. Sprawia im to wiele radości, ponieważ na samym początku uczniowie wykonują samodzielnie kartki, piszą życzenia, adresują koperty, po czym czekają z wielką niecierpliwością, aż rodzice znajdą niespodziankę w skrzynkach na listy. I w tym roku życzenia zostały już wysłane.

Czytaj całość
 
Pieczemy pierniczki
Autor: Joanna Glik   
10.12.2019.

9 grudnia uczniowie klasy IIIa razem z panią Asią upiekli świąteczne pierniczki. W całej klasie unosił się wspaniały zapach - już czuć święta. Nie możemy się doczekać aż ozdobimy nasze świąteczne wypieki. Uwielbiamy taki zajęcia!

Czytaj całość
 
Weekend Cudów
Autor: Małgorzata Trembecka, Monika Brzeszcz   
10.12.2019.

Podczas „Weekendu Cudów” wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali paczki, które trafią już niebawem do Pani Zofii. Dziękujemy za poświęcony czas, wielką pomoc, miłą atmosferę i dar serca.

Czytaj całość
 
Udział w konkursie "Es Weihnachtet"
Autor: Małgorzata Trembecka   
10.12.2019.

6. 12. 2019 r. w Warmątowicach odbył się XV Międzywojewódzki Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Kolędę „Stille Nacht” z akompaniamentem zespołu muzycznego wykonały uczennice klasy Vf, VId, VIIIb i VIIIc: Julia Sobolewska, Paulina Spychała, Anna Mazurek, Emilia Popów i Małgorzata Żołnierz.

W kategorii III konkursu za wykonanie symboli adwentowo – bożonarodzeniowych – szopki bożonarodzeniowej Natalia Dramska zdobyła II miejsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość
 
Byliśmy w tym roku grzeczni - III a realizuje projekt współpracy z rodzicami "Zarażamy pasjami..."
Autor: Joanna Glik   
10.12.2019.

5 grudnia w ramach realizacji projektu "Zarażamy pasjami nasze dzieci" tata Wiktorii - pan Tomek Gluck odwiedził naszych uczniów w niecodziennym wcieleniu. Tym razem wcielił się w postać św. Mikołaja, który zadbał o wiele radości i uśmiechu wśród uczniów. Święty Mikołaj przyniósł dla naszych uczniów upominki. W podziękowaniu Mikołaj usłyszał piękne piosenki oraz wierszyki w języku niemieckim przygotowane przez dzieci. Były to chwile wielkiej radości. Bardzo dziękujemy tacie Wiki za kultywowanie tradycji, czas z nami spędzony który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj całość
 
Uczniowie klasy III a realizują projekt współpracy z rodzicami "Zarażamy pasjami nasze dzieci"
Autor: Joanna Glik   
10.12.2019.

5 grudnia uczniowie klasy IIIa gościli u siebie mamę naszej koleżanki Kai - panią Anię Kacperak, która jest nauczycielką języka angielskiego. Pani Ania przygotowała dla naszych uczniów zajęcia języka angielskiego, które idealnie wpasowały się w tematykę grudniowych świąt. Motywem przewodnim zajęć była piosnka Santa Claus is coming. Uczniowie w bardzo kreatywny sposób zgłębiali świąteczne słownictwo, rozwiązywali wiele rebusów, łamigłówek. Nie zabrakło wspólnego śpiewu oraz dobrej zabawy. Bardzo dziękujemy pani Ani Kacperak za poświęcony czas i spotkanie.

Czytaj całość
 
O Mikołaju troszkę inaczej niż zwykle
Autor: Joanna Glik   
10.12.2019.

Uczniowie klasy IIIa w ramach zajęć mikołajowych zapoznali się z historią Świętego Mikołaja z Miry. Tym razem jednak uczniowie poznali nową metodę przekazu jaką jest najmniejszy teatr świata, czyli kamishibai. Taka forma przekazu bardzo nam się podobała, a łączenie legendy z odpowiednią intonacją i obrazem w formie teatrzyku bardzo nam się podobało.

Czytaj całość
 
Mikołajki w klasach I-III
Autor: Joanna Glik   
06.12.2019.

6 grudnia wśród uczniów klas I-III dominującym kolorem ubrania był kolor czerwony, który dopełniały przemyślane dodatki- czapeczki mikołajowe, uszka renifera, czy też świąteczne krawaty bądź okulary, a wszystko to za sprawą obchodzonych tego dnia MIKOŁAJEK. Tego dnia najmłodsi wybrali się także do Powiatowego Centrum Kultury na film pt. "Jak zostać Świętym Mikołajem?", a po powrocie na wszystkich czekały słodkie niespodzianki w klasach.

Czytaj całość
 
Otwieramy Biały Orlik!
Autor: Dyrekcja   
05.12.2019.

 
Minikonferencja Wolontariatu
Autor: Małgorzata Trembecka, Katarzyna Strzelczyk   
06.12.2019.

5 grudnia 2019r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Ośmiu wzięli udział w XV Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Różne oblicza ubóstwa”. Uczestniczyli w niej Ks. Józef Krawiec, przedstawiciele GZOJ, ŚDS, DPS, liderzy „Szlachetnej Paczki” oraz wolontariusze ze szkół powiatu strzeleckiego wraz z opiekunami. Uczestnicy konferencji obejrzeli filmy dydaktyczne, wzięli udział w warsztatach, dyskusji. Była to okazja do spotkania się osób z terenu powiatu strzeleckiego zaangażowanych w działalność charytatywną, którzy wymienili się doświadczeniami i pomysłami na niesienie pomocy ludziom potrzebującym wsparcia. Na spotkaniu przekazaliśmy upominki świąteczne w imieniu dyrekcji naszej szkoły i społeczności uczniowskiej, dziękując za dotychczasową współpracę i złożyliśmy serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Upominki wykonali uczniowie naszej szkoły.

Czytaj całość
 
Poznajemy tajniki krawiectwa - IIIc realizuje projekt współpracy z rodzicami "Zarażamy pasjami..."
Autor: Beata Brniak   
06.12.2019.

W ramach projektu "Zarażamy pasjami nasze dzieci" klasa IIIc wzięła udział w warsztatach krawieckich, na których zgłębili tajniki sztuki szycia. Powstały w ten sposób prezenty dla rodziców i ozdoby świąteczne.

Czytaj całość
 
Andrzejki
Autor: Mirela Rewerska, Monika Brzeszcz, Mateusz Szkop   
06.12.2019.
 
Szlachetna Paczka w naszej szkole.
Autor: Małgorzata Trembecka, Katarzyna Strzelczyk, Joanna Glik   
04.12.2019.

W akcję „Szlachetnej paczki” 2019 włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły. Dzięki ich współpracy wsparliśmy i pomogliśmy pani Zofii, by mogła poczuć się wyjątkowo podczas Świąt Bożego Narodzenia. Udało się zebrać bardzo dużo artykułów spożywczych, środków czystości, koce, które były najbardziej potrzebne. Zebrano również mnóstwo niespodzianek od darczyńców!!! Przed nami, tj. 7 – 8 grudnia - Weekend Cudów – przygotowanie paczki, która przed świętami trafi do Pani Zofii.

Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i liczne wsparcie!!!

Wolontariusze „Klubu Ośmiu” przy PSP 7, opiekunki: K.Strzelczyk, M.Trembecka oraz J. Glik

 
W naszej szkole pojawiły się pająki!
Autor: Mirela Rewerska, Monika Brzeszcz   
05.12.2019.

Czytaj całość
 
III a realizuje projekt współpracy z rodzicami - "Zarażamy pasjami nasze dzieci"
Redaktor: Administrator   
05.12.2019.

3 grudnia gościliśmy u nas mamę naszego kolegi Sebastiana - panią Kasię Karpiel, która jest pielęgniarką. Pani Kasia opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących jej pracy, pokazała nam wiele ciekawych narzędzi jakimi w swojej pracy się posługuje. Najbardziej ciekawe wydały nam się strzykawki- zarówno te małe, jak i ogromne, które służą do karmienia sondą. Wiele radości wzbudził także stetoskop i ciśnieniomierz. Nawet pani Asia została poddana badaniu ciśnienia i jak się okazało- wszystkie jego parametry były prawidłowe. Podczas spotkania wykonaliśmy także pracę plastyczną, a także rozwiązaliśmy wiele zagadek łamigłówek które związane były ze zdrowiem. To było wspaniałe spotkanie, które bardzo rozbudziło nasze zainteresowania i wiedzę. Dziękujemy pani Kasi Karpiel za spotkanie i czas z nami spędzony.

Czytaj całość
 
Konkurs na figurę pająka
Autor: Mirela Rewerska, Monika Brzeszcz   
04.12.2019.
 
Nietypowe andrzejki w siódemce
Autor: Joanna Płaczek   
04.12.2019.

Uczniowie klas szóstych i siódmych zaprosili na imprezę andrzejkową prawdziwego iluzjonistę. Pan Konrad pokazał ciekawe sztuczki ze sznurkiem, lewitujący stolik, magiczną szkatułkę. Oj działo się... Pokaz trwał niecałą godzinę. Później uczniowie udali się do klas, gdzie czekał słodki poczęstunek. Wieczór wypełniły tradycyjne andrzejkowe wróżby.

Czytaj całość
 
Rozbudzamy naszą kreatywność - świąteczne skrzaty ze skarpetek
Autor: Joanna Glik   
04.12.2019.

W ostatnim czasie uczniowie klasy IIIa przekonali się, że skarpetki nie służą tylko do noszenia, a idealnie sprawdzą się także w pracach plastycznych. To właśnie dzięki nim i odrobinie kreatywności udało nam się je przeobrazić w fantastyczne skrzaty.

Czytaj całość
 
Klasa III a realizuje projekt współpracy z rodzicami "Zarażamy pasjami nasze dzieci"
Autor: Joanna Glik   
04.12.2019.

28. i 29. listopada w ramach realizacji projektu "Zarażamy pasjami nasze dzieci" uczniowie klasy III a gościli u siebie mamę Asi - panią Kamilę Lipińską, która hobbystycznie zajmuje się szyciem. Pani Kamila pokazała dzieciom wiele wykrojów, inspiracji oraz wytworów swojej pracy. Największą atrakcją spotkania okazała się możliwość samodzielnego uszycia na maszynie świątecznej skarpety. To były wspaniałe zajęcia! Bardzo dziękujemy pani Kamili za obecność i poświęcony nam czas!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 121
Szukaj na stronie
Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Test INTERNET
Otwórz test>>
Poczta

Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

SZKOLNY WOLONTARIAT

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.