Aktualności
Karnawałowe kulinarne szaleństwo w klasie IIIa i IIIc
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
19.01.2017.

14. i 18. stycznia br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w zajęciach popołudniowych pt. "Karnawałowe kulinarne szaleństwo". Zajęcia były połączeniem dwóch realizowanych projektów - "Mali kucharze", który finansowany jest przy wsparciu Gminy Strzelce Opolskie oraz "Z rodzicem za pan brat". Tym razem naszym gościem była mama i siostra Michała Majkowskiego, ucznia klasy IIIa - pani Ela Majkowska wraz z córką Karoliną Majkowską. Pani Ela jest blogerką kulinarną oraz absolwentką szkoły gastronomicznej i dietetyki. Podczas zajęć oczarowała dzieci pięknymi pomysłami na przygotowanie przekąsek na karnawał albo dziecięce urodziny. Najmłodsi przygotowali koreczki owocowe, kolorowe kanapeczki na krakersach, chrupki kukurydziane w czekoladzie oraz pięknie dekorowali szklanki w których wypili pyszne przez siebie napoje. Pani Ela przygotowała dla dzieci także mini serniczki, domowe galaretki w różnych kształtach oraz domowe lizaki czekoladowe. Jak dzieci mówiły po zajęciach - były to rewelacyjne zajęcia, a co najważniejsze dzieci same wszytko przygotowały i spędziły czas razem na kreatywnej i kulinarnej zabawie!

Czytaj całość
 
Realizujemy szkolny projekt "Z RODZICEM ZA PAN BRAT" - kolejne spotkanie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
18.01.2017.

13 stycznia br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w kolejnych zajęciach z cyklu "Z rodzicem za pan brat". Tym razem gościem naszego spotkania był tata Marysi Miki, uczennicy klasy IIIa - pan Marek Mika. Pan Marek z zawodu jest informatykiem, który zajmuje się także edycją Map Google. Uczniowie byli zafascynowani i oczarowani zajęciami, podczas których zobaczyli różnego rodzaju mapy, wybrali się na wirtualną wycieczkę po naszym mieście, wskazali wady i zalety map papierowych i elektronicznych oraz wykazali się fantastyczną wiedzą na temat elementów mapy oraz konieczności i sytuacji, kiedy należy z nich korzystać. Na zakończenie spotkania pan Marek przygotował dla uczniów niespodziankę - SZUKANIE SKARBU, do którego poprowadziła uczniów nawigacja. Było to fantastyczne doświadczenie. Bardzo dziękujemy tacie Marysi za spotkanie i już z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Czytaj całość
 
Wieczór z ziołową herbatką
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
09.01.2017.

4 stycznia uczniowie klasy IIIa i IIIc w ramach autorskiego programu profilaktycznego propagującego ideę zdrowego trybu życia „MALI KUCHARZE” wzięli udział w zajęciach - "Wieczór z ziołową herbatką". W ramach zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się jak ważną rolę pełnią zioła w życiu człowieka oraz jakie są ich walory zdrowotne. Dzieci za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, węchu i smaku badały różne liście herbat ziołowych. Największą atrakcją okazała się możliwość próbowania przeróżnych herbatek. Mimo, iż niektóre smakują dość specyficznie, dzieciaki dały radę i próbowały wszystkiego z radością i ogromną ciekawością. Z największym smakiem wypita została melisa z pomarańczą, mięta z jabłkiem oraz rumianek. Mamy wielką nadzieję, że po tych zajęciach, herbatki ziołowe nie są dla naszych najmłodszych już takie straszne, jak się wcześniej wydawało.

Czytaj całość
 
Realizujemy szkolny projekt "Z RODZICEM ZA PAN BRAT"
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
09.01.2017.

4 stycznia br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu "Z rodzicem za pan brat". Naczelnym celem projektu jest pokazanie dzieciom pasji ich rodziców oraz próba zainspirowania ich do działania. Pierwszym gościem naszego spotkania była mama Kamila Zdobylaka, ucznia klasy III c - pani Marzena Zdobylak, wraz ze swoją koleżanką - nauczycielką plastyki, panią Kornelią Glagla. Obie panie są nauczycielkami z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w Nakle.

Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka
Autor: Mariola Suwart   
09.01.2017.

W okresie przedświątecznym dzieci z klasy IIId, zachęcone przez mamy kolegów, które są wolontariuszkami SZLACHETNEJ PACZKI, włączyły się w zorganizowanie paczki świątecznej dla potrzebującej wsparcia rodziny. Dzięki ofiarności rodziców udało nam się zebrać wiele artykułów z listy potrzeb. Biorąc udział w tej akcji doświadczyliśmy radości z pomagania innym.

Czytaj całość
 
Wigilia w klasie IIId
Autor: Mariola Suwart   
09.01.2017.

Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i skosztowaliśmy domowych wypieków. Przysmakiem, który cieszył się największym powodzeniem były pierogi babci Pawełka. Dziękujemy za tę pyszną niespodziankę.

Czytaj całość
 
Wigilia w klasie IId
Autor: Beata Szabała   
09.01.2017.

Czytaj całość
 
Warsztaty origami
Autor: Małgorzata Antosiak, Jolanta Cedzich   
09.01.2017.

W piątek 16 grudnia, po lekcjach gościliśmy w naszej szkole Kacpra. Kacper jest uczniem klasy 6 i od kilku lat interesuje się sztuką origami. Zanim uczniowie przystąpili do wykonywania swoich prac, chłopiec zapoznał wszystkich z historią origami, omówił potrzebne materiały i pokazał kilka swoich prac. Następnie wszyscy według instrukcji Kacpra w wielkim skupieniu i z zaangażowaniem zaczęli składać swoją kartkę papieru, która po jakimś czasie zaczęła przypominać najpierw króliczka, a później motylka. Wszyscy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni.

Czytaj całość
 
Warsztaty bożonarodzeniowe w gospodarstwie GIPROL
Autor: Małgorzata Antosiak, Beata Szabała   
09.01.2017.

22 grudnia br. uczniowie klas IIIe i IIIf wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Antosiak i p. Beatą Szabałą wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” na warsztaty Bożonarodzeniowe połączone z Wigilią klasową.
W Staniszczach czekało na nas wiele atrakcji. Samodzielnie wykonywaliśmy pachnące świece. Robiliśmy i dekorowaliśmy pierniki. Pani gospodyni w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam tradycje bożonarodzeniowe. Mogliśmy także pojeździć na gokartach i poskakać na trampolinach. Następnie przyszedł czas na smaczny obiadek, tym razem w klimacie wigilijnym była to rybka z ziemniakami i barszczyk, ale zanim zasiedliśmy do stołu dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Na zakończenie wyprawy niespodziewanie pojawił się miły gość – Święty Mikołaj, który wręczył każdemu mały prezent. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Czytaj całość
 
Warsztaty bożonarodzeniowe w Wiejskiej Chacie w Gliwicach
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
09.01.2017.

22 grudnia br. uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się na warsztaty bożonarodzeniowe do Wiejskiej Chaty w Gliwicach. Uczniowie poznawali tradycje i zwyczaje świąteczne, uczyli się nakrywać wigilijny stół oraz wykonali piękne stroiki, które zabrali do swoich domów. Nie zabrakło także gorącej herbaty i pierniczków, które sprawiły, że poczuliśmy magię świąt.

Czytaj całość
 
Wigilia w klasie IIIa
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

21 grudnia uczniowie klasy III a zasiedli do wspólnej wigilii. Po przeczytaniu historii narodzenia Pana Jezusa z Pisma Świętego, modlitwie oraz podzieleniu się opłatkiem, zasiedliśmy do stołu. Rodzice przygotowali dla nas barszczyk, pierogi, paluszki rybne, a także pyszne ciasteczka i pierniczki, które zjedliśmy z apetytem. Po kolędowaniu rozpakowaliśmy nasze prezenty i cieszyliśmy się byciem razem.
Był to bardzo wyjątkowy dzień.

Czytaj całość
 
Malowaliśmy pierniczki
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

20 grudnia uczniowie klasy IIIa malowali pierniczki. Lukry, posypki, polewy i inne ozdoby sprawiły, że nasze pierniczki wyglądają jak z bajki! Już nie możemy doczekać się wigilii kiedy zostaną przez nas z apetytem zjedzone.

Czytaj całość
 
Jasełka szkolne
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

20 grudnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie jasełkowe. Tego dnia trzy grupy teatralne - "Pacynka" pod opieką pani Gabrieli Sroczyńskiej wraz z klasą I a, "Słoneczko" pod opieką pani Ingrydy Golicz wraz z klasą II a oraz "Wesołe świetliki" pod opieką pani Grażyny Jankowskiej wraz z klasą III b, stanęły na scenie, by przybliżyć wszystkim uczniom historię narodzenia Pana Jezusa. W muzyczny nastrój wprowadził wszystkich zespół muzyczno-wokalny pod opieką pana Krzysztofa Szkopa. Dziś poczuliśmy prawdziwą magię świąt!
Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom grup teatralnych i muzycznych, aktorom i wokalistom za trud włożony przygotowanie tego wydarzenia.

Czytaj całość
 
Podtrzymujemy tradycję i wysyłamy kartki świąteczne
Redaktor: Administrator   
22.12.2016.

W ostatnim tygodniu grudnia uczniowie klasy IIIa samodzielnie wykonali kartki świąteczne i wysłali je swoim rodzicom. Mamy nadzieję, że tą niespodzianką sprawimy im prawdziwą radość.

 
Zimowy wieczór bajek
Autor: Beata Obracaj   
22.12.2016.

16 grudnia dzieci z klasy IId i IIIf uczestniczyły w bajkowym popołudniu. Słuchały fragmentów baśni, rozwiązywały rebusy i zagadki, oglądały znane i lubiane bajki. Dzieci wykazały się dużą znajomością bajek i baśni, miło i ciekawie spędziły ten czas.

Czytaj całość
 
Christmas time, czyli zajęcia z przedszkolakami z PP 9
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

12 grudnia br. uczniowie klasy IIIa wybrali się do Przedszkolandii, by wspólnie z grupą Puchatków z PP nr 9 w Strzelcach Opolskich uczestniczyć w świątecznych zajęciach języka angielskiego. Dzięki wspaniałej zabawie, piosenkom udzielił nam się świąteczny nastrój. Był to magiczny czas.

Czytaj całość
 
Mikołajkowe spotkanie w bibliotece
Autor: Beata Obracaj   
22.12.2016.

Dzieci z kl. IId po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę w Domu Kultury. Tym razem spotkały się tam z niezwykłym gościem – Mikołajem. Po krótkiej rozmowie i piosence zaśpiewanej przez dzieci, każde z nich otrzymało mikołajkowy upominek. Dzieci również oglądały książki i słuchały wierszy związanych z Mikołajem. To było bardzo miłe spotkanie, serdecznie dziękujemy.

Czytaj całość
 
Filcowe renifery
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

9 grudnia uczniowie klasy IIIa wzięli udział w kolejnym spotkaniu z serii Ciekawe Popołudnia. Tym razem w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, naszym gościem była pani Aleksandra Kostecka-Bieniek, która zaczarowała naszych uczniów filcowaniem. Dzieci wykonały piękne renifery, które zdobią naszą klasę. Było to bardzo kreatywne popołudnie!

Czytaj całość
 
Mikołajki...
Autor: Mariola Suwart   
07.12.2016.

Czytaj całość
 
Nasza choinka już ubrana!
Autor: Joanna Glik   
22.12.2016.

9 grudnia uczniowie klasy IIIa ubrali swoją klasową choinkę. Wszyscy usiedliśmy razem na dywanie i zabraliśmy się za dekorowanie. Czekaliśmy na to już od początku grudnia! I już jest, najpiękniejsza na świecie!

Czytaj całość
 
Świąteczne pierniki w klasie 2f
Autor: Jolanta Cedzich   
09.12.2016.

W pierwszy czwartek grudnia klasa IIf lukrowała i dekorowała pierniki. Po klasie roznosił się piękny zapach, który wprowadził nas w tematykę bożonarodzeniową. Przygotowane słodkości smakowały znakomicie!

Czytaj całość
 
Różne kraje, różne Mikołaje!
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak   
07.12.2016.

6 grudnia uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w kolejnym spotkaniu z serii Ciekawe Popołudnia. Tym razem było to spotkanie mikołajkowe. Uczniowie wysłuchali pięknej bajki o Mikołaju, zobaczyli ekranizację prawdziwej historii Mikołaja z Mirry, zastanawiali się co może stać się niewidzialnym prezentem dla drugiego człowieka, a także wybrali się w wirtualną podróż do innych krajów, poznając tym samym innych Mikołajów. Na zakończenie spotkania uczniowie nauczyli się pakować prezenty oraz mieli okazję spróbowania pysznych jabłek z cynamonem.
Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój! Było to magiczne popołudnie!

Czytaj całość
 
Mikołajkowi goście
Autor: Joanna Glik   
07.12.2016.

6 grudnia uczniowie klasy IIIa gościli u siebie na mikołajkowych zajęciach grupę Puchatki z Publicznego Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich. Najmłodsi mieli okazję wspólnie bawić się przy piosenkach, oglądali przedstawienie o Mikołaju z Mirry, rozwiązywali zagadki, układali puzzle oraz zastanawiali się w jaki sposób mogą sami stać się Mikołajem dla innych.
Było to bardzo miłej spotkanie.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIId
Autor: Mariola Suwart   
07.12.2016.

Czytaj całość
 
Andrzejki w klasie IIIe
Autor: Małgorzata Antosiak   
01.12.2016.

30 listopada w klasie IIIe obchodzono andrzejki. Był to wesoły czas wspólnej zabawy. Każdy z uczniów z zaciekawieniem i niecierpliwością czekał na to co przepowie wróżba. Jedni w przyszłości mają stać się bogaci, inni sławni, jeszcze inni mają szybko znaleźć swoją drugą połówkę. Podczas zabawy wszystkim dopisywał dobry humor i nie schodził uśmiech z twarzy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 45 z 78
Poczta

Opolska eSzkoła


e-Dziennik dla ucznia i rodzica


Procedura aktywacji konta
i/lub zmiany hasła
w systemie eSzkoła

zobacz (.pdf)>>

Pobierz aplikację
DZIENNICZEK+
na swój telefon!

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Szukaj na stronie
Rok szkolny
Godziny zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Kalendarium
Dla rodziców
Dokumentacja
Grupa wiekowa I-III
Materiały promocyjne
Jadłospis
Edukacja w internecie

NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.