Podsumowanie konkursu plastycznego "Książka na wakacje"
Autor: Wioletta Rużyło-Gajda
20.11.2014.

05.11.2014r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Książka na wakacje", zorganizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną, Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Strzelcach Op. oraz Wiolettę Rużyło-Gajda.

W kategorii klas IV-VI uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I Marta Tiszbierek kl IV
Wojciech Szproch kl VI
II Oliwia Strutyńska kl IV
III Julia Michewicz kl IV

Gratulujemy!

Wycieczka do nadleśnictwa
Autor: Joanna Glik
19.11.2014.

Dnia 18.11.2014 roku klasy Ia i IIa pod opieką wychowawczyń - Joanny Glik i Jolanty Cedzich wybrały się do Oplskiego Nadleśnictwa w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii.
Podczas zajęć dzieci miały okazję zgłębiać tajniki pracy leśnika, poznawały i dyskutowały na temat zagrożeń lasu płynących ze strony człowieka i środowiska, a także poznawały mieszkańców leśnych zakątków.
Był to czas spędzony w bardzo miłej atmosferze, a przekazane wiadomości na długo pozostaną w naszej pamięci.

17.11.2014.

pobierz>>

Apel z okazji Święta Niepodległości
Autor: Joanna Glik
14.11.2014.

Pasowanie Pierwszaków 2014
Autor: Małgorzata Antosiak
14.11.2014.

29 października, w Publicznej Szkole Podstawowe nr 7 w Strzelcach Opolskich, panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wieści ze szkolnej biblioteki
Autor: Alina Zając, Ewa Krawczuk-Bielesza
12.11.2014.

W bieżącym roku szkolnym biblioteka zaprasza na cykl warsztatów artystycznych związanych z rękodzielnictwem. W październiku odbyły się już spotkania, w trakcie których wykonywaliśmy proste hafty oraz biżuterię. W czasie naszej artystycznej pracy wykazaliśmy się doskonałymi warunkami głosowymi, śpiewając popularne piosenki.

Wystawka patriotyczna z okazji Święta Niepodległości
Autor: Alina Zając, Ewa Krawczuk-Bielesza

Dyniowy festiwal 2014
06.11.2014.

Warsztaty artystyczne w bibliotece
Autor: Alina Zając

Z wizytą w Zaczarowanym Świecie

Wyjazd do nadleśnictwa w ramach projektu Fascynujący Świat

Eliminacje Pucharu Tymbarka
06.11.2014.

W gospodarstwie agroturystycznym
Autor: Anna Szproch, Małgorzata Apczyńska
03.11.2014.

10 października 2014r., w piękny słoneczny dzień, klasy trzecie udały się do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych.
Mieliśmy tam okazję dowiedzieć się, skąd się bierze mleko, a nawet wydoić sztuczną krowę.

Szkoła Odkrywców w Bardzie
Autor: Anna Szproch, Małgorzata Apczyńska
03.11.2014.

W dniach 15–19 września 2014r. byliśmy – klasa III b i III c - w „Szkole Odkrywców” w Bardzie. Tydzień po nas udała się tam klasa III a.
Ośrodek, w którym przebywaliśmy nazywa się Dom Wczasów Dziecięcych. Bardzo mi się tam podobało.

Harcerskie popołudnie
Autor: Joanna Glik, Beata Brniak
03.11.2014.

Dnia 22 X 2014r. w PSP nr 7 w Strzelcach Op. w ramach cyklu "Ciekawe popołudnia" odbyło się spotkanie z panią Anną Szmigoń. Pani Anna to wieloletnia harcerka, która podzieliła się z przybyłymi uczniami swoim doświadczeniem i wiedzą.