Aktualności
NEUROSMOG
Neurosmog - badanie Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Anna Kwoczała   
08.04.2021.

NeuroSmog

czyli jak smog wpływa na rozwój mózgu Twojego dziecka

Drodzy Rodzice,

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowym badaniu, w którym chcemy sprawdzić jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na rozwój naszych dzieci. W obecnym czasie pojęcie zdrowia nabrało szczególnego znaczenia- także w kontekście zdrowia Państwa dzieci.

Projekt NeuroSmog jest unikatowym - na skalę nie tylko Polski, ale i Europy – przedsięwzięciem podejmowanym przez specjalistów z obszaru psychologii, epidemiologii, neurobiologii i inżynierii środowiska. Realizują go naukowcy i praktycy z Instytutu Psychologii i Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie oraz psychologów-praktyków z Polski Południowej.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Strzelcach Opolskich, do której uczęszcza Państwa dziecko, zdecydowała się podjąć współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim przy powyższym projekcie.

Jaki jest cel naszych badań?
Wiele dzieci przejawia problemy z utrzymaniem i koncentracją uwagi. Łatwo się rozpraszają, szybko tracą cierpliwość, przejawiają trudności z usiedzeniem w miejscu lub skupieniem się na jednym zadaniu. W różny sposób radzą sobie one ze stresem i swoimi emocjami.
Celem naszego projektu jest zbadanie czy smog wpływa na rozwój uwagi, pamięci, trudności w nauce i radzeniu sobie z emocjami u dzieci oraz czy efekty związane ze smogiem widać też w mózgu. Wyniki naszych badań mogą pomóc w przyszłości w opracowaniu skutecznych działań profilaktycznych (także na terenie szkoły) zapobiegających nasileniu problemów, z którymi boryka się aktualnie wiele dzieci.
Wśród osób zaproszonych do udziału w projekcie będą wylosowani chłopcy i dziewczęta oraz ich rodzice z wylosowanych szkół i wylosowanych klas. Taka metoda rekrutacji do projektu została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić jak największą rzetelność naukową naszego badania.

Czytaj całość
 
NeuroSmog, czyli jak smog wpływa na rozwój mózgu Twojego dziecka Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Anna Kwoczała   
26.02.2021.

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS IV – VI.

Nasza szkoła współpracuje w ramach projektu „NeuroSmog” i zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią i ofertą projektu, a także do zajrzenia w podane niżej linki.

NeuroSmog, czyli jak smog wpływa na rozwój mózgu Twojego dziecka.
W grudniu 2020 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim w ramach projektu naukowo-badawczego „NeuroSmog: wpływ zanieczyszczeń na rozwijający się mózg”.
Projekt NeuroSmog jest finansowany z grantu przyznanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Projekt NeuroSmog jest unikatowym - na skalę nie tylko Polski, ale i Europy – przedsięwzięciem podejmowanym przez specjalistów z obszaru psychologii, epidemiologii, neurobiologii i inżynierii środowiska. Realizują go naukowcy i praktycy z Instytutu Psychologii i Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem projektu jest określenie wpływu zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się mózg u dzieci w wieku szkolnym. Ze względu na niewielką ilość danych związanych z tym problemem badanie to jest nowością- także. w Europie.
Udział dzieci z różnych części Polski południowej w projekcie jest niepowtarzalną okazją przejścia kompleksowych badań psychologicznych, ukierunkowanych na określenie obszarów, które warto rozwijać i wzmacniać u dzieci. Uzyskana opinia psychologiczna pozwoli planować dalszą ścieżkę edukacyjną w efektywny sposób. W projekcie planowane są także badania sprawdzające powiązania między uwagą i pamięcią a zanieczyszczeniem powietrza. W całej Polsce południowej zostanie przebadanych ok. 800 dzieci. Dołącz do Nas. Razem możemy sprawić, aby przyszłość naszych dzieci była lepsza!

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na stronie: https://neurosmog.psychologia.uj.edu.pl/web/neurosmog

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=dZtpkB51uHc

 
NeuroSmog Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Dyrekcja   
20.11.2020.

przeczytaj>>

 
WAŻNE INFORMACJE

Szukaj na stronie
TEAMS

Poczta

E-DZIENNIK

ZDALNA SZKOŁA

-----

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie
Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Lightbot>>

SZKOLNY WOLONTARIAT


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.